Lužický kros  
Závod  Datum: 09.08.2020  
Někdo je rád v těchto vedrech u vody, já raději makám. Takže dnes jsem si ověřil, co jsem za červenec natrénoval. Na Lužický kros se nás přihlásilo opravdu minimum. Ale přece jen na startu byl kvalitní soupeř - Dalibor Bartoš, který dal před měsícem půlmaraton pod 1:15. První kilák jsme běželi spolu, pak jsem si udělal ale mírný náskok, který jsem postupně navýšil asi na 100m a ten jsem si pohlídal až do cíle. S časem za těchto podmínek celkem spokojenost. Čas 26:10, o 47s hůře než můj nejlepší čas z tohoto závodu v r. 2015, ale o 13s lépe než v r. 2016 . V r. 2016 jsem si potom zaběhl pár dobrých závodů i desítku pod 34. Ještě měsíc makat a když to vše vyjde tak to prodat na podzimních závodech.
  Zobrazit celý článek >>  
SeziRun  
Závod  Datum: 11.07.2020  
SeziRun 2020... Dvanáctka v lesích a loukách kolem Sezimova Ústí. Kdo tam letos běžel, poznal co je to běžet několik set metrů po podmáčené louce ve vodě nad kotníky. Trať mi sedla, ale výkon špatný a pár chyb před startem, takže zasloužená brambora. Zážitek ale dobrý...  
Stránecký běh  
Závod  Datum: 04.07.2020  
Závod jsem pojal trochu jako trénink, takže nejdříve 20km na kole, potom rozběhání 4km, závod 5,4km a výklus přes 6km a nakonec zase 20km na kole svižnějším tempem zpět. Čas 19:25, loni 19:19.  
Radonický běh  
Závod  Fotogalerie  Datum: 27.06.2020  
Další závod za mnou. Bylo to trápení. Nevím čím to, ale poslední dobrou (rozuměj 2-3 roky) je většina závodů trochu trápení, není to ono a tomu běhu něco chybí, taková dynamika a uvolněnost. Asi budu muset přemýšlet o radikálních změnách v tréninku než jen setrvačně proplout do veteránů. Ale teď k závodu. Klasicky jsem se rozběhal cca 4km a po startu jsem se snažil udělat si náskok. Nešlo to ale tak hladce a soupeře jsem stále cítil za zády. Tempo se drželo pořád kolem 3:45, což je slabé. Sice byla trať terénem, jen velmi lehce kopcovitá a občas technicky náročnější, ale stejně si tu závodní tempo představuji jinak. Asi 1,5km před cílem mě dokonce předběhl Šimon Beránek, kterého ze závodů neznám (takových bude přibývat). Podařilo se mi ale ještě zrychlit, znovu se dostat do čela a vytvořit si mírný náskok, který jsem do cíle udržel. Čas 22:45... Už jsem tu běžel, když to byl tuším nultý ročník v r. 2017. Zaběhl jsem tu 21:58, ale od té doby se změnil doběh do cíle na kopeček v místním parku Amerika. Pokud si pamatuji v nultém ročníku byl doběh dole. To by dělalo ale zhruba 15s navíc. Nejspíš proto, že byla změna trati, udělal jsem tu i nový traťový rekord, který byl asi o minutu horší z předchozího roku. Tak snad někdy příště v ještě lepší formě a s lepším časem :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Krakonošova 25  
Závod  Výsledky  Datum: 13.06.2020  
K25 letos průměrný čas, skoro 9 minut za osobákem z r. 2017, ale stačilo to na bednu. Počasí, letos zatím převážně chladnější se změnilo zrovna na víkend, ve kterém se běžela 25ka a příjemně nebylo. Je pravda, že nahoře bylo chladněji, ale stejně jsem přiběhl do cíle značně dehydrovaný. Tělo se asi ještě neadaptovalo na letní teploty. Přál bych si čas alespoň pod 1:45, ale co se dá dělat. Možná, kdybych kolem sebe viděl motivaci v podobě soupeřů, ale většinu tratě jsem běžel jako obvykle sám.
  Zobrazit celý článek >>  
Mšenská desítka  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 07.06.2020  
Mšenská desítka byla letos nabitější než kdy jindy, jak jsem dopadnul mam popsáno níže. Trať byla blátivá, ale počasí chladnější a příjemnější pro běh oproti předchozím ročníkům...  
Dřínovský kros  
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.06.2020  
Z plného tréninku (tento týden 145km) jsem si dal v sobotu a v neděli testovací závody a taky je potřeba trochu zrychlit a zvyknout si na závodní tempo. Sobota dřínovský kros 4. celkově a 3. v kategorii, 20s horší než loni. Neděle Mšenská desítka 4. celkově a 3 v kategorii, 10s horší než loni. Na to že jsem ještě ve středu dával ráno dvoustovky a odpoledne pětistovky úseky, tak spokojenost :-)  
Okolo Hasy  
Závod  Výsledky  Datum: 31.12.2019  
Tohoto závodu jsem se zúčastnil pouze jednou, takže letos znovu. Váhal jsem jestli se zúčastnit, kvůli žaludečním problémům. Ráno jsem byl ale bez teploty, tak jsem se rozhodl běžet. Ještě před třemi lety byl start a cíl jinde, ale jinak je trať stejná. Pouze je posunuté zázemí závodu do budovy povodí Labe a start a cíl jsou asi 300m od původního místa startu po trase závodu. Letos to nebylo ideální, ale úplně pomalu se neběželo. I přes ty problémy jsem spokojený. V té zimě mi stačil čas 18:50 na druhé místo celkově a první v kategorii. Letos byla navíc hojná účast 150 běžců. V roce 2016 jsem závod absolvoval za 18:11.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Výsledky  Datum: 15.12.2019  
Poslední závod do minisérie Mšenské běhy jsem absolvoval jen pro účast. Po běžecké pauze jsem spíše začínal běhat. I tak mi to stačilo na 3. místo celkově.  
Podzimní běh Olympu  
Závod  Datum: 09.11.2019  
Poslední závod do sezóny 2019. Už jsem asi běžecky starý, protože jsem si ani neuvědomil, že jsem tento závod už v minulosti absolvoval. Pravda, je to už 8 let zpět, ale stejně... Každopádně zjistil jsem to až po doplňování statistik a čas jsem měl tentokrát výrazně lepší než v minulosti - pozitivní zjištění. Počasí bylo deštivé a účast tedy slabší. Závod byl krátký - 6km a tak jsem běžel jak to šlo, start-cíl. Se třetím místem celkově a druhým v kategorii jsem spokojený. Zázemí v Praze ve sportovním areálu ve Stromovce je opravdu na úrovni. Tímto jsem ukončil letošní rok a jdu dát pár týdnů odpočinku.
  Zobrazit celý článek >>  
O pohár rektora ČZU  
Závod  Výsledky  Datum: 06.11.2019  
Poslední dva závody sezóny jsem zvolil v Praze. Moc tu neběhám, o nic už nejde a ještě jsem chtěl využít, že jsem trochu ve formě. O pohár rektora ČZU je pro mě novinkou. Nic jsem od toho nečekal, jen jsem měl v plánu běžet jak to půjde. A celkem to šlo. 6km trať je krátká a tak se začalo velmi rychle. První dva km po 3:13/km jsem se ještě držel se soupeři, ale pak mi první dva v pořadí utekli a neměl jsem šanci se držet. Běžel jsem tak zbytek trati sám na 3. místě a zpočátku kousek za mnou byl Antonín Rektor, kterému jsem se do cíle vzdálil. Nakonec z toho bylo 3. místo. Vítěz Lukáš Gdula bezkonkurenčně vyhrál.
  Zobrazit celý článek >>  
Horolezecký krosmaraton - půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Datum: 02.11.2019  
Tento závod poblíž autodromu v Sosnové nabízí tři trasy - maraton, půlmaraton a desítku. Protože na maraton jsem se necítil, zvolil jsem půlmaraton. Letos jsem je téměř neběhal a desítek už mam dost :-) Současně zde probíhaly závody na autodromu, takže bylo v okolí celkem živo. Maraton a půlmaraton se odstartoval současně. Běželo se na 10,5km dlouhém okruhu jako tradičně. Půlmaraton jsem zde už v minulosti běžel ale trať jsem si moc nevybavoval. Odstartoval jsem rychle a zvolil jsem si tempo, které jsem věřil, že udržím po většinu trasy. Se mnou běžel od začátku Roman Mazůrek, kterého jsem dosud neznal a jak jsem si později zjistil, je poměrně kvalitní běžec. Prvních pár km mi dalo zabrat, abych se s ním držel, ale postupně jsem si zvyknul na tempo a "rozběhal se". Pak už mi to nepřišlo tak hrozné a snažil jsem se i zrychlovat, což se mi celkem dařilo. I když jsem soupeře stále cítil za zády, vytvářel jsem si postupně slušný náskok. Ten byl po prvním kole odhadem něco kolem půl minuty. Ani druhé kolo tedy nebylo zadarmo. Tempo jsem se snažil držet, ale druhá půlka byla pomalejší. Soupeř ale zřejmě taky zvolnil a nakonec mi to v cíli pohodlně stačilo na vítězství - přesně o minutu. Čas 1:18:24 mi přijde kvalitní vzhledem k profilu a terénu. Jsem spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Debří  
Závod  Výsledky  Datum: 28.10.2019  
Opět po dvou letech jsem si zaběhnul tento příjemný podzimní kros. Protože se blíží konec sezony, vybral jsem už jen pár závodů v okolí. Tento je zahrnut do Mšenského poháru, který letos snad absolvuji celý. Závod jsem s náskokem vyhrál, ale co je důležitější, v celkem slušném čase pod 20 minut. O moc rychleji už jsem zde neběžel. Jako bych se začal zlepšovat, jen co jsem polevil v tréninku.  
Velkoosecká podzimní 12 - 6km  
Závod  Výsledky  Datum: 12.10.2019  
Do Velkého Oseku jsem přijel s celou rodinou a zvolil jsem kratší trasu 6km, která navíc startovala dříve, takže jsem stihnul odběhnout a ještě se věnovat Adélce na hřišti do vyhlášení výsledků :-) Kratší trasu jsem vyhrál, celkem i s náskokem. Na delší trase by to bylo horší. Z výsledků jsem vyčetl, že by to stačilo tak na 3-4. místo. Pár let zpět jsem tu běžel 12km trasu a z časů je patrné zhoršení - bohužel.
  Zobrazit celý článek >>  
Mělnická Vinařská desítka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 28.09.2019  
Mělnický běh jsem loni vynechal a letos jsem ho také neměl v plánu běžet. Byl jsem přihlášený na noční mahacup. Ale řekl jsem si, pojedu se podívat. A jak to tak bývá, když se jedete podívat, tak se i přihlásíte. Nechal jsem se zlákat atmosférou závodu a měl jsem vůbec štěstí, že na mě zbylo číslo - po někom, kdo se odhlásil. Letos byla opět jiná trať. Měnila se jako už několikrát v minulosti. Na startu opět Jirka Miller, který ale tentokrát šetřil síly na Běchovice. Odstartovalo se a po několika stech metrech se už startovní pole značně roztřídilo. Já jsem běžel s Jirkou, který to šel s rezervou, ale pro mě to bylo tempo závodu, kde se moc nešetřím. Skoro do obrátky jsem se držel, ale jak Jirka zrychlil, tak jsem nestíhal. Když jsem viděl, že to nejde, běžel jsem si svoje a když byla mezera mezi mnou a Jirkou už dost velká začal jsem se podvědomě taky lehce šetřit. V cíli mi naměřili 35:14, takže takový můj standard posledních let. Raději bych měl standard o minulu lépe. Letos to ale stačilo na 2. místo celkově. Předloni jsem s podobným časem skončil 4.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist