Okolo Hasy  
Závod  Výsledky  Datum: 31.12.2019  
Tohoto závodu jsem se zúčastnil pouze jednou, takže letos znovu. Váhal jsem jestli se zúčastnit, kvůli žaludečním problémům. Ráno jsem byl ale bez teploty, tak jsem se rozhodl běžet. Ještě před třemi lety byl start a cíl jinde, ale jinak je trať stejná. Pouze je posunuté zázemí závodu do budovy povodí Labe a start a cíl jsou asi 300m od původního místa startu po trase závodu. Letos to nebylo ideální, ale úplně pomalu se neběželo. I přes ty problémy jsem spokojený. V té zimě mi stačil čas 18:50 na druhé místo celkově a první v kategorii. Letos byla navíc hojná účast 150 běžců. V roce 2016 jsem závod absolvoval za 18:11.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Výsledky  Datum: 15.12.2019  
Poslední závod do minisérie Mšenské běhy jsem absolvoval jen pro účast. Po běžecké pauze jsem spíše začínal běhat. I tak mi to stačilo na 3. místo celkově.  
Shrnutí běžecké sezony 2019  
Datum: 27.11.2019  
Na svém facebooku jsem už uvedl statistiku, kterou trochu musím upravit, protože jsem trochu přetáhnul do listopadu, takže...:
Letos mam naběháno 4874km/390 hodin/491 tréninků.
Celkem 33 závodů a 31x bedna v kategorii.
V absolutním pořadí 29x bedna: 14x1. místo 13x2.místo, 2x3. místo, 3x4. místo, 1x5.místo.
Plavání 22,8km/11 hodin/17 tréninků...
A něco málo na kole.
Do nové sezóny vstupuju s novou technikou Garmin Instinct a rozloučil jsem se se svým sporttesterem Polar V800, který mi sice po všech stránkách vyhovoval, ale měl opakovaný problém s předním krytem a špatný hrudní pás. Celkem 3 reklamace a počtvrté po záruce už ho do servisu neposílám. Doufám, že se Garminy osvědčí. V prosinci začínám...
  Zobrazit celý článek >>  
Podzimní běh Olympu  
Závod  Datum: 09.11.2019  
Poslední závod do sezóny 2019. Už jsem asi běžecky starý, protože jsem si ani neuvědomil, že jsem tento závod už v minulosti absolvoval. Pravda, je to už 8 let zpět, ale stejně... Každopádně zjistil jsem to až po doplňování statistik a čas jsem měl tentokrát výrazně lepší než v minulosti - pozitivní zjištění. Počasí bylo deštivé a účast tedy slabší. Závod byl krátký - 6km a tak jsem běžel jak to šlo, start-cíl. Se třetím místem celkově a druhým v kategorii jsem spokojený. Zázemí v Praze ve sportovním areálu ve Stromovce je opravdu na úrovni. Tímto jsem ukončil letošní rok a jdu dát pár týdnů odpočinku.
  Zobrazit celý článek >>  
O pohár rektora ČZU  
Závod  Výsledky  Datum: 06.11.2019  
Poslední dva závody sezóny jsem zvolil v Praze. Moc tu neběhám, o nic už nejde a ještě jsem chtěl využít, že jsem trochu ve formě. O pohár rektora ČZU je pro mě novinkou. Nic jsem od toho nečekal, jen jsem měl v plánu běžet jak to půjde. A celkem to šlo. 6km trať je krátká a tak se začalo velmi rychle. První dva km po 3:13/km jsem se ještě držel se soupeři, ale pak mi první dva v pořadí utekli a neměl jsem šanci se držet. Běžel jsem tak zbytek trati sám na 3. místě a zpočátku kousek za mnou byl Antonín Rektor, kterému jsem se do cíle vzdálil. Nakonec z toho bylo 3. místo. Vítěz Lukáš Gdula bezkonkurenčně vyhrál.
  Zobrazit celý článek >>  
Horolezecký krosmaraton - půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Datum: 02.11.2019  
Tento závod poblíž autodromu v Sosnové nabízí tři trasy - maraton, půlmaraton a desítku. Protože na maraton jsem se necítil, zvolil jsem půlmaraton. Letos jsem je téměř neběhal a desítek už mam dost :-) Současně zde probíhaly závody na autodromu, takže bylo v okolí celkem živo. Maraton a půlmaraton se odstartoval současně. Běželo se na 10,5km dlouhém okruhu jako tradičně. Půlmaraton jsem zde už v minulosti běžel ale trať jsem si moc nevybavoval. Odstartoval jsem rychle a zvolil jsem si tempo, které jsem věřil, že udržím po většinu trasy. Se mnou běžel od začátku Roman Mazůrek, kterého jsem dosud neznal a jak jsem si později zjistil, je poměrně kvalitní běžec. Prvních pár km mi dalo zabrat, abych se s ním držel, ale postupně jsem si zvyknul na tempo a "rozběhal se". Pak už mi to nepřišlo tak hrozné a snažil jsem se i zrychlovat, což se mi celkem dařilo. I když jsem soupeře stále cítil za zády, vytvářel jsem si postupně slušný náskok. Ten byl po prvním kole odhadem něco kolem půl minuty. Ani druhé kolo tedy nebylo zadarmo. Tempo jsem se snažil držet, ale druhá půlka byla pomalejší. Soupeř ale zřejmě taky zvolnil a nakonec mi to v cíli pohodlně stačilo na vítězství - přesně o minutu. Čas 1:18:24 mi přijde kvalitní vzhledem k profilu a terénu. Jsem spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Debří  
Závod  Výsledky  Datum: 28.10.2019  
Opět po dvou letech jsem si zaběhnul tento příjemný podzimní kros. Protože se blíží konec sezony, vybral jsem už jen pár závodů v okolí. Tento je zahrnut do Mšenského poháru, který letos snad absolvuji celý. Závod jsem s náskokem vyhrál, ale co je důležitější, v celkem slušném čase pod 20 minut. O moc rychleji už jsem zde neběžel. Jako bych se začal zlepšovat, jen co jsem polevil v tréninku.  
Velkoosecká podzimní 12 - 6km  
Závod  Výsledky  Datum: 12.10.2019  
Do Velkého Oseku jsem přijel s celou rodinou a zvolil jsem kratší trasu 6km, která navíc startovala dříve, takže jsem stihnul odběhnout a ještě se věnovat Adélce na hřišti do vyhlášení výsledků :-) Kratší trasu jsem vyhrál, celkem i s náskokem. Na delší trase by to bylo horší. Z výsledků jsem vyčetl, že by to stačilo tak na 3-4. místo. Pár let zpět jsem tu běžel 12km trasu a z časů je patrné zhoršení - bohužel.
  Zobrazit celý článek >>  
Mělnická Vinařská desítka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 28.09.2019  
Mělnický běh jsem loni vynechal a letos jsem ho také neměl v plánu běžet. Byl jsem přihlášený na noční mahacup. Ale řekl jsem si, pojedu se podívat. A jak to tak bývá, když se jedete podívat, tak se i přihlásíte. Nechal jsem se zlákat atmosférou závodu a měl jsem vůbec štěstí, že na mě zbylo číslo - po někom, kdo se odhlásil. Letos byla opět jiná trať. Měnila se jako už několikrát v minulosti. Na startu opět Jirka Miller, který ale tentokrát šetřil síly na Běchovice. Odstartovalo se a po několika stech metrech se už startovní pole značně roztřídilo. Já jsem běžel s Jirkou, který to šel s rezervou, ale pro mě to bylo tempo závodu, kde se moc nešetřím. Skoro do obrátky jsem se držel, ale jak Jirka zrychlil, tak jsem nestíhal. Když jsem viděl, že to nejde, běžel jsem si svoje a když byla mezera mezi mnou a Jirkou už dost velká začal jsem se podvědomě taky lehce šetřit. V cíli mi naměřili 35:14, takže takový můj standard posledních let. Raději bych měl standard o minulu lépe. Letos to ale stačilo na 2. místo celkově. Předloni jsem s podobným časem skončil 4.
  Zobrazit celý článek >>  
Po stopách Mahacupu  
Závod  Fotogalerie  Datum: 28.09.2019  
Noční běh po trase MTB závodu Mahacup. Trochu zpestření "běžných" závodů. Značení trasy bylo opravdu kvalitní, takže obavy ze zabloudění brzo pominuly. Je to komornější akce. Doporučuji všem, kteří chtějí vyzkoušet noční běh.  
Benešovská desítka  
Závod  Datum: 22.09.2019  
Po pár letech jsem se ukázal znovu v Benešově. Naposledy jsem tu vybojoval bednu, přesně 3 místo. Už příjezd na místo byl komplikovaný, protože ve městě probíhal nejen běžecký festival, ale i další akce. Centrum uzavřené, všude jednosměrky, zákazy. Tak jsem si 2x objel Benešov a potom se vydal přes zákaz hledat místo kde zaparkuju. Auto jsem nakonec nechal kousek od trati, jak jinak než na zákazu zastavení a pro změnu šel hledat prezentaci. Ta byla jako posledně v místní ZŠ... i tak jsem se kilometr prošel a hned spěchal zpátky. Nakonec jsem se domluvil s pořadatelem, který mi zvednul pásky a pustil mě přes trať na parkoviště pobíž centra. Času moc nebylo, tak rychle převléknout a rozběhat. Na startu jsem potkal Jirku Millera, tak bylo hned jasné, kdo tu bude jedním z favoritů. Letos byla hlavní trať zkrácená z 10km na 8km. Běžely se okruhy a hned po startu jsem se ještě většinu prvního kola držel ve čtyřčlenné skupince. Bohužel forma není ideální, tak jsem podle očekávání odpadnul a po zbytek závodu si hlídal jen čtvrté místo. Alespoň v kategorii to dalo na 3. flek. Tam byli lepší dva místní borci. Tak nakonec jsem byl spokojený za tu bednu.
  Zobrazit celý článek >>  
Posvícenský koláč  
Závod  Výsledky  Datum: 14.09.2019  
Posvícenský koláč, to je místní klasika. Někdy ho běžím, někdy ne. Každopádně, téměř vždy tu bývá nabito. Místní lyžaři a běžci tvoří každoročně kvalitní startovní pole. I proto se mi tu ještě na bednu nepodařilo dosáhnout. Nejprve běžela statečně Adélka dětský závod na 50m. Byl to pro ni teprve druhý běh po jarním Staropackém krosu. Moc jí to ale zatím nebere... Potom bylo trochu času přes dětské starty a nakonec se startoval hlavní závod. Od startu se všichni nahrnuli dopředu, jak tu bývá obvyklé. Trať je tu ale celkem těžká. Sice jen 6km, ale člověk si tu neodpočine. Každý krátký výběh střídá krátký seběh a tak pořád dokola. Po prvník km jsem se propracoval na 5. místo a celý závod jsem se tahal s Jirkou Vavruškou o 5.-6. místo. Před sebou jsem stále viděl pár sekund Frantu Vagenknechta a ten byl zase s odstupem za dalšími... Ke konci okruhu jsem se už Jirkovi utrhnul a při seběhu se snažil stáhnout náskok Franty Vagenknechta. Jak se mi to nedařilo celou trať, tady se to povedlo. Asi 300m před cílem jsem ho předběhnul a potom už jsem to vší silou dotáhnul. Nakonec tedy 4. místo celkově a 3. v kategorii a první bedna pro mně v historii :-) Závod vyhrál s náskokem olympionik Kreisinger, druhý Jirka Čivrný a přede mnou byl ještě Honza Kopal, který teď běhá výborně. Na závěr se tu tradičně losovalo o posvícenskou (živou) husu. Tentokrát mě opět na talíři neskončila :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Běh městem Mladá Boleslav  
Závod  Výsledky  Datum: 08.09.2019  
Po sobotním dvojzávodě jsem vyrazil na nedělní desítku do Boleslavi. Loni jsem tu běžel půlmaraton a letos jsem zvolil desítku. Půlka po dvojzávodu už by byla moc. I tak jsem si nebyl jistý jestli je rozumné běžet. Nakonec se ukázalo, že na startu nejsou zas tak silní soupeři. Moji soupeři Honzové Švadlenka a Videcký dnes běželi půlmaraton a Michal Suchý běžel 2x5km štafetu. I když 2 km po startu mi ještě někdo šlapal na paty, nakonec jsem do cíle doběhnul s velkým náskokem.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Hoštkou a Jenštejnská pětka  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 07.09.2019  
Některé závody neběžím naplno, pokud nemusím a toto byl jeden z nich. Od startu to vypadalo na celkem rychlý běh ale v úvodním kopci jsem se osamostatnil na čele a vytvořil si postupně náskok. Po hřebeni nad Hoštkou jsem držel rozumné tempo a při seběhu zpět do Hoštky už jsem záměrně zpomalil a pohlídal si vítězství. Šetřil jsem se na odpolední Jenštejnskou pětku. Po závodě jsem přejel do Jenštejna a ve 14 hodin se postavil už po čtvrté na start pětky. Tady už se nebylo na co šetřit. Od startu jsem běžel co to šlo a přestože jsem měl celou trasu soupeře za zády, udržel jsem první místo až do cíle. Byť v cíli to bylo pár sekund... A dopolední závod jsem v nohách cítil.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Zlončickou roklí  
Závod  Výsledky  Datum: 31.08.2019  
Tento závod už má za sebou několik ročníků, ale já jsem zde byl prvně, přestože jsou Zlončice kousek od nás. Svoji účast jsem ale i letos zvažoval. Nakonec jsem do toho šel. Jde o typický vesnický běh, který je ale prezentován v termínovkách, tak přilákal nejen místní, ale i běžce ze širšího okolí. Jde o celkem dobře zorganizovanou akci. Možná škoda, že je start až v poledne. Letos bylo vedro a v poledne dvojnásob. Pořadatelé nabízí ze tří variant tras - 7km, 14km a 21km (1, 2 nebo 3 okruhy), přičemž se vyhlašuje absolutní pořadí mužů a žen na jednotlivých trasách, nikoliv kategorie. Trať je různorodá, většinou polní cesty, poté kousek asfaltu, opět polní cesty, asfaltka kolem řeky a lesní pěšinou - roklí vzhůru zpět k místu startu a cíle. Vybral jsem si zlatou střední cestu 14km. Od startu jsem se držel asi na 3.-5. místě. Běželo se přiměřeně rychle, tak jsem asi po kilometru trochu zrychlil a dostal se do čela. Vytvořil jsem si nějaký náskok a dál jsem běžel sám. Nechával jsem si rezervu, nechtěl jsem závod pojmout tak, že se tu zničím. I to ale nakonec stačilo a prvním kolem jsem probíhal s celkem slušným náskokem a to i na první běžce na 7km trase. Druhý okruh už byl v podobném duchu. Doběhl jsem si pro vítězství. V cíli na nás čekaly samé dobroty, včetně domácích koláčů. Po horkém závodě se nejeden běžec ponořil do místní kašny. Pořadatelé dokonce zajistili i sprchu v cíli. Vyhlášení proběhlo až po doběhu posledního na 21km trati.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist