Jilemnice - Žalý  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 17.09.2022  
O víkendu jsem běžel svůj srdcový závod Jilemnice - Žalý. Asi už se mi ho nikdy nepovede vyhrát, ale po šesti letech si myslím, že moje 11. účast nebyla ostudou. 3. místo kat. a 7. celkově. Mladí lyžaři a běžci už budou na trati dominovat. Letos byl závod deštivý a na trati, zejména ve Žlábku dost bláta. Za osobákem jsem zaostal o 3 minuty, ale myslím, že pokud je to pod 50, tak dobrý :-)  
Miranovy duby  
Závod  Výsledky  Datum: 10.09.2022  
Letošní Miranovy duby se mi celkem povedly. Čas pod 36 minut na takové členité trati není tak špatný, i když to celá desítka nebyla. Celý závod jsem běžel sám a v cíli jsem měl náskok skoro 5 minut na druhého v pořadí. Vylepšil jsem čas z minulých let, čímž jsem si ověřil, že jsem na tom výkonostně trochu lépe.  
Běh kolem jezera Chmelař a Jenštejnská 5  
Závod  Fotogalerie  Datum: 03.09.2022  
První zářijovou sobotu tu byly dvě akce a obou jsem se chtěl zúčastnit. Je to vždy dilema, když se kryjou závody, které chci běžet. Nakonec jsem se rozhodnul pro Chmelař v Úštěku, který jsem běžel jen jednou v r. 2018. Jenštejnská 5 ale měla start až v 15:00h a uvažoval jsem o tom, že sem přejedu, pokud zbyde čas. Na Chmelaři běžely nejprve ráno děti, potom jsme čekali a postupně běžely další dětské kategorie. V 10:40 běžela Verča jeden okruh v asi nejnabitější kategorii ze všech. Nakonec osmé místo. Já jsem běžel v 11:20 hned po ní dlouhou trať (2 okruhy). V kategorii jsem byl sám a celkem nás bylo asi 15. Od startu jsem se držel s Michalem, se kterým trénuji, ale asi po dvou kilometrech jsem si se svým tempem začal budovat náskok a zbytek závodu běžel sám. Výsledný čas není žádný zázrak a o 55s horší než v r. 2018. Přesto vítězství a spokojenost. Škoda slabé účasti. Po vyhlášení bylo jasné, že stihneme přejet k Praze do Jenštejna na závod Jenštejnská 5, který už dobře znám. Přijeli jsme včas i s rezervou. Na místě jsem zjistil, že je opět jiná, už asi třetí trať. Nejvíce se mi ale líbila ta původní. Od startu to napálili Michal Frisch a Ricardo Goncalves. První jmenovaný nevydržel tempo dlouho a už asi po kilometru jsem ho předběhl a zanedlouho doběhnul Ricarda. Spolu jsme chvíli běželi a nakonec se mi podařilo ještě zrychlit a utéct mu v cíli o 20s. Po desítce to bylo vydřené vítězství :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Neraběh - Memorial J. Fryce  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.08.2022  
Čtvrtá moje účast na 6. ročníku tohoto běhu. Chtěl jsem se pokusit o třetí vítězství. Od startu jsem se držel na čele s trojicí Kupidlovský, Vokrouhlík a Dvořák. Bohužel po pár km jsem jim úplně nestačil a držel jsem si své tempo s odstupem asi 30m. Po obrátce jsem začas stahovat a nakonec předběhnul Michala Vokrouhlíka a podalším kilometru jsem doběhnul a předběhnul Pavla Dvořáka, na kterém bylo vidět, že se mu úplně dobře neběží. Na Daniela Kupidlovského jsem ale ztrácel cca 20s a tento náskok jsem už nedokázal stáhnout. Takže nakonec 2. místo. Alespoň čas o minutu lepší než před dvěma lety. Snad malý náznak zlepšení :-) Verča běžela za 53:59 a děti se také zúčastnily.
  Zobrazit celý článek >>  
Horský půlmaraton Janské Lázně  
Závod  Výsledky  Datum: 07.08.2022  
Horský půlmaraton, MČR, rasovina na sjezdovce, nejrychlejší km 3:15, nejpomalejší 11:59, to je asi vypovídající. Bohužel už forma není co bývala a bojoval jsem celou trať jen s nejlepšíma holkama, ale do kopce běžely neuvěřitelně a v horských sebězích to pálily 3:10/km. Držel jsem se statečně, ale nakonec 5 holek lepších těsně za sebou. V cíli celkově 21. místo a 17 minut na vítěze. Byl to pro mě závod po delší době. Od května se věnuji jen tréninku a moc to nepřeháním, ale je to lepší než na podzim a v zimě 2021. Snažím se trochu připravit na podzimní krosy a další běhy. Tento závod byl těžký a nohy to dávají vědět ještě týden po závodě :-) Nemam natrénované kopce ani seběhy, ale přesně o tom to kolem Černé hory bylo.
  Zobrazit celý článek >>  
Dřínovský kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.05.2022  
Dřínovský kros už dobře znám, letos poprvé běžely i děti. Závod byl letos zpestřený účastí Petra Rezka při předávání cen :-)  
Kalcouskej Tumel  
Závod  Výsledky  Datum: 15.05.2022  
Tak tohle je Krkonošská paráda, v podstatě běh kolem Žalého. Moje asi 4 účast na tomto běhu. Tentokrát se nesešla konkurence a tak jsem v podstatě celý závod odběhl na čele sám. Tedy 1. vítězství v tomto běhu a to se počítá :-) Čas jsem měl sice horší o více než minutu oproti časům před 6-7 lety, ale i tak spokojenost!  
Vrchlabský kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 14.05.2022  
Tak jsem zase jednou zavítal na domácí závod. Uprostřed pracovního víkendu to byla vyloženě sportovní vsuvka. V 10 měl být start a z domu jsem vybíhal až v 9:35 s tím, že se rozběhám, zaregistruji a rovnou půjdu na start. Ten ale posunuli na 10:15, takže jsem ještě chvíli klusal po parku a dal se do řeči se známými běžci, kteří se v prostoru startu objevili :-) Účast slabá, ale za to všichni na startu výkonostně na slušné úrovni. Takže po prvním kolečku parkem jsem se s mírným odstupem držel někde na 8. místě a ani se nesnažil skupinku na čele dotáhnout. Držel jsem si své tempo a postupně ze skupinky začali odpadávat jednotliví běžci. Nakonec jsem závodil na 4.-5. místě s Daliborem Bartošem. Ve druhém dlouhém kole přes zahrádky mi poutekl a nedařilo se mi ho docvaknout. Až asi necelý kilometr před cílem jsem ho doběhnul, předběhnul jsem ještě Radima Berku a k Martinovi Berkovi jsem se přiblížil, a to v cíli až na 2s. Vyhrál Jirka Čivrný s minutovým náskokem, já 2. v kategorii, 3. celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh vítězství  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.05.2022  
Před pár lety jsem tu běžel změněnou trať. Tentokrát původní trať, i s dětmi. Běžely obě a měly z toho radost, to je hlavní. Mě už se tak nevedlo, alespoň pocitově, nakoneci tak vítězství v kategorii a 2. místo celkově. Čas horší než před lety, ale to se dalo čekat.  
Běh Ďáblickým hájem  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 24.04.2022  
Tohoto závodu jsem se letos zúčastnil poprvé a hned 50. ročník! Tedy tradiční akce na kraji Prahy :-) Nic jsem od toho neočekával. Běžel jsem to 10 dnů po nachlazení a netrénování. Ale přesto jsem měl cíl udržet tempo 3:45/km, aby to byl kvalitní trénink. V 11h začalo pršet a v 11:45 na startu jsem byl už pěkně promáchaný, stejně jako všichni kolem. Běžely se 2 okruhy dlouhé přibližně 2050m v lese. V prvním kole jsem se držel v malé skupince a tempo mi vyhovovalo. Nebylo to nic extra rychlého, ale stejně to víc nešlo. Až po první třetině druhého kola jsem si vytvořil v mírném kopci náskok, který se mi podařilo udržet až do cíle. Nakonec nečekané vítězství, ale jen o 4s! Bylo to těsné a v cíli jsem toho měl plné zuby. Hodinky mi ukázaly průměr 3:45/km.
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.04.2022  
Neratovický kros a moje asi devátá účast. Trochu mě mrzí, že byla slabá účast a celkově pozoruji klesající účast na závodech. A nebo možná dnes všichni běhají velké akce. Každopádně Kde jsou mladí? Abych to uvedl na pravou míru. Tento závod byl pro mě tempový trénink. Moje jediné běhy jsou totiž jen volné kecací klusy, což někteří na Stravě vidíte. A tak jediný plán byl zaběhnout to celé v podobném a co nejslušnějším tempu. Musím na rovinu napsat, že jsem spokojený. Na to, že jsem od toho nic nečekal, jsem příjemně překvapený. Zvlněná trať a moje tempa jednotlivých km 3:48, 3:45, 3:42, 3:51, 3:49, 3:39, 3:49, 3:53, 3:37, a poslední kousek v tempu 3:48 tak byla docela stabilní a jako bonus to byl můj tady čtvrtý nejrychlejší běh a čas těsně pod 35 min. Prostě spokojenost, nemůžu věřit, že jsem tohle zaběhl z ničeho, jen z klusů přes 5 min./km a z objemu 200km/měsíc, s bolavými zády a s bolavým kolenem, nerozběhaný, nerozcvičený, neboť kvůli úponu se ani protahovat moc nemohu. Dalším bonusem byla účast Adélky a Magdalenky, které se s nepříjemně dlouhou trasou na svůj věk vypořádaly velmi statečně :-) a přidaly každá bednu navíc. Gratuluji holky!
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Výsledky  Datum: 02.04.2022  
První letošní pokus... Letos budou závody asi rychlé tréninky. Bylo to dobré, ale jen jako trénink. Rád bych zrychlil, ale tělo je proti. Nechám tomu volný průběh. Možná by to chělo rok bez běhu, ale to nejde, když můžeš, tak běháš :-) K závodu... letos to byl fičák a zima mi byla ještě na startu. Nezahřálo mě ani 3km rozběhání a to už je co říct. Běželi jsme s Michalem, já trochu s rezervou. Snažil jsem se odběhnout to celé v podobném tempu a moc se nezahltit. Seběh byl v protivětrua po silnici nahoru zas vítr pomáhal. Čas sice nejhorší ze všech zdejších účastí, ale o to dnes nešlo. Za týden v Nera čekám další rychlý trénink.
  Zobrazit celý článek >>  
Jde to z kopce, co s tím?  
Závod  Datum: 18.03.2022  
2019: běh 4874km, 390 hodin
2020: běh 4302km, 356 hodin
2021: běh 2844km, 237 hodin
2022: běh nakročeno sotva na 2000km  
Miranovy duby  
Závod  Datum: 25.09.2021  
Co napsat k tomuto závodu? Nebylo to ono. Chtěl jsem běžet, alespoň svůj průměr a nešlo to. Na prvním místě jsem se držel sotva do poloviny, pak mě převálcoval i veterán. Celkově 3. místo, škoda.   
Běh Hoštkou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 18.09.2021  
Letos byly na výběr dvě tratě, zvolil jsem delší 10km, asi chyba. Bývala by stačila ta kratší, protože ke konci jsem měl dost. Soupeř mi utekl krátce po startu a na jeho tempo jsem neměl. Příště zkusím kratší - klasickou původní 6km trať. Asi by mi sedla líp, protože první půlku jsem se docela rychlostně držel.  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist