10.12.  Běh Boudeckou roklí
31.12.  Silvestrovský běh
Neraběh - Memorial J. Fryce  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.08.2022  
Čtvrtá moje účast na 6. ročníku tohoto běhu. Chtěl jsem se pokusit o třetí vítězství. Od startu jsem se držel na čele s trojicí Kupidlovský, Vokrouhlík a Dvořák. Bohužel po pár km jsem jim úplně nestačil a držel jsem si své tempo s odstupem asi 30m. Po obrátce jsem začas stahovat a nakonec předběhnul Michala Vokrouhlíka a podalším kilometru jsem doběhnul a předběhnul Pavla Dvořáka, na kterém bylo vidět, že se mu úplně dobře neběží. Na Daniela Kupidlovského jsem ale ztrácel cca 20s a tento náskok jsem už nedokázal stáhnout. Takže nakonec 2. místo. Alespoň čas o minutu lepší než před dvěma lety. Snad malý náznak zlepšení :-) Verča běžela za 53:59 a děti se také zúčastnily.
  Zobrazit celý článek >>  
Horský půlmaraton Janské Lázně  
Závod  Výsledky  Datum: 07.08.2022  
Horský půlmaraton, MČR, rasovina na sjezdovce, nejrychlejší km 3:15, nejpomalejší 11:59, to je asi vypovídající. Bohužel už forma není co bývala a bojoval jsem celou trať jen s nejlepšíma holkama, ale do kopce běžely neuvěřitelně a v horských sebězích to pálily 3:10/km. Držel jsem se statečně, ale nakonec 5 holek lepších těsně za sebou. V cíli celkově 21. místo a 17 minut na vítěze. Byl to pro mě závod po delší době. Od května se věnuji jen tréninku a moc to nepřeháním, ale je to lepší než na podzim a v zimě 2021. Snažím se trochu připravit na podzimní krosy a další běhy. Tento závod byl těžký a nohy to dávají vědět ještě týden po závodě :-) Nemam natrénované kopce ani seběhy, ale přesně o tom to kolem Černé hory bylo.
  Zobrazit celý článek >>  
Dřínovský kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.05.2022  
Dřínovský kros už dobře znám, letos poprvé běžely i děti. Závod byl letos zpestřený účastí Petra Rezka při předávání cen :-)  
Kalcouskej Tumel  
Závod  Výsledky  Datum: 15.05.2022  
Tak tohle je Krkonošská paráda, v podstatě běh kolem Žalého. Moje asi 4 účast na tomto běhu. Tentokrát se nesešla konkurence a tak jsem v podstatě celý závod odběhl na čele sám. Tedy 1. vítězství v tomto běhu a to se počítá :-) Čas jsem měl sice horší o více než minutu oproti časům před 6-7 lety, ale i tak spokojenost!  
Vrchlabský kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 14.05.2022  
Tak jsem zase jednou zavítal na domácí závod. Uprostřed pracovního víkendu to byla vyloženě sportovní vsuvka. V 10 měl být start a z domu jsem vybíhal až v 9:35 s tím, že se rozběhám, zaregistruji a rovnou půjdu na start. Ten ale posunuli na 10:15, takže jsem ještě chvíli klusal po parku a dal se do řeči se známými běžci, kteří se v prostoru startu objevili :-) Účast slabá, ale za to všichni na startu výkonostně na slušné úrovni. Takže po prvním kolečku parkem jsem se s mírným odstupem držel někde na 8. místě a ani se nesnažil skupinku na čele dotáhnout. Držel jsem si své tempo a postupně ze skupinky začali odpadávat jednotliví běžci. Nakonec jsem závodil na 4.-5. místě s Daliborem Bartošem. Ve druhém dlouhém kole přes zahrádky mi poutekl a nedařilo se mi ho docvaknout. Až asi necelý kilometr před cílem jsem ho doběhnul, předběhnul jsem ještě Radima Berku a k Martinovi Berkovi jsem se přiblížil, a to v cíli až na 2s. Vyhrál Jirka Čivrný s minutovým náskokem, já 2. v kategorii, 3. celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh vítězství  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.05.2022  
Před pár lety jsem tu běžel změněnou trať. Tentokrát původní trať, i s dětmi. Běžely obě a měly z toho radost, to je hlavní. Mě už se tak nevedlo, alespoň pocitově, nakoneci tak vítězství v kategorii a 2. místo celkově. Čas horší než před lety, ale to se dalo čekat.  
Běh Ďáblickým hájem  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 24.04.2022  
Tohoto závodu jsem se letos zúčastnil poprvé a hned 50. ročník! Tedy tradiční akce na kraji Prahy :-) Nic jsem od toho neočekával. Běžel jsem to 10 dnů po nachlazení a netrénování. Ale přesto jsem měl cíl udržet tempo 3:45/km, aby to byl kvalitní trénink. V 11h začalo pršet a v 11:45 na startu jsem byl už pěkně promáchaný, stejně jako všichni kolem. Běžely se 2 okruhy dlouhé přibližně 2050m v lese. V prvním kole jsem se držel v malé skupince a tempo mi vyhovovalo. Nebylo to nic extra rychlého, ale stejně to víc nešlo. Až po první třetině druhého kola jsem si vytvořil v mírném kopci náskok, který se mi podařilo udržet až do cíle. Nakonec nečekané vítězství, ale jen o 4s! Bylo to těsné a v cíli jsem toho měl plné zuby. Hodinky mi ukázaly průměr 3:45/km.
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.04.2022  
Neratovický kros a moje asi devátá účast. Trochu mě mrzí, že byla slabá účast a celkově pozoruji klesající účast na závodech. A nebo možná dnes všichni běhají velké akce. Každopádně Kde jsou mladí? Abych to uvedl na pravou míru. Tento závod byl pro mě tempový trénink. Moje jediné běhy jsou totiž jen volné kecací klusy, což někteří na Stravě vidíte. A tak jediný plán byl zaběhnout to celé v podobném a co nejslušnějším tempu. Musím na rovinu napsat, že jsem spokojený. Na to, že jsem od toho nic nečekal, jsem příjemně překvapený. Zvlněná trať a moje tempa jednotlivých km 3:48, 3:45, 3:42, 3:51, 3:49, 3:39, 3:49, 3:53, 3:37, a poslední kousek v tempu 3:48 tak byla docela stabilní a jako bonus to byl můj tady čtvrtý nejrychlejší běh a čas těsně pod 35 min. Prostě spokojenost, nemůžu věřit, že jsem tohle zaběhl z ničeho, jen z klusů přes 5 min./km a z objemu 200km/měsíc, s bolavými zády a s bolavým kolenem, nerozběhaný, nerozcvičený, neboť kvůli úponu se ani protahovat moc nemohu. Dalším bonusem byla účast Adélky a Magdalenky, které se s nepříjemně dlouhou trasou na svůj věk vypořádaly velmi statečně :-) a přidaly každá bednu navíc. Gratuluji holky!
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Výsledky  Datum: 02.04.2022  
První letošní pokus... Letos budou závody asi rychlé tréninky. Bylo to dobré, ale jen jako trénink. Rád bych zrychlil, ale tělo je proti. Nechám tomu volný průběh. Možná by to chělo rok bez běhu, ale to nejde, když můžeš, tak běháš :-) K závodu... letos to byl fičák a zima mi byla ještě na startu. Nezahřálo mě ani 3km rozběhání a to už je co říct. Běželi jsme s Michalem, já trochu s rezervou. Snažil jsem se odběhnout to celé v podobném tempu a moc se nezahltit. Seběh byl v protivětrua po silnici nahoru zas vítr pomáhal. Čas sice nejhorší ze všech zdejších účastí, ale o to dnes nešlo. Za týden v Nera čekám další rychlý trénink.
  Zobrazit celý článek >>  
Miranovy duby  
Závod  Datum: 25.09.2021  
Co napsat k tomuto závodu? Nebylo to ono. Chtěl jsem běžet, alespoň svůj průměr a nešlo to. Na prvním místě jsem se držel sotva do poloviny, pak mě převálcoval i veterán. Celkově 3. místo, škoda.   
Běh Hoštkou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 18.09.2021  
Letos byly na výběr dvě tratě, zvolil jsem delší 10km, asi chyba. Bývala by stačila ta kratší, protože ke konci jsem měl dost. Soupeř mi utekl krátce po startu a na jeho tempo jsem neměl. Příště zkusím kratší - klasickou původní 6km trať. Asi by mi sedla líp, protože první půlku jsem se docela rychlostně držel.  
Posvícenský koláč  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 11.09.2021  
Závod mi docela sednul. V rámci možností jsem spokojený, i děti si zaběhaly :-)  
Stránecký běh  
Závod  Datum: 04.09.2021  
První závod téměř po roce. Prosinec až duben se mi dařilo kvalitně trénovat. Naběhal jsem velké objemy, ale pak mě opět zdravotní problémy se zády zastavily. Květen a červen jsem měl téměř bez tréninku. Každý měsíc jen cca 50km. Červenec něco přes 120km. Až teprve srpen se začínám rozbíhat - 216km. Chybí tam ale kvalita, jsou to vše jen volné běhy. Přesto jsem cítil, že už bych mohl něco běžet a zúčastnit se menšího závodu. Tak jsem naplánoval Stránecký běh - silniční závod na 5,4km. Jela i Verča a děti. Verča běhá už skoro rok a byl to pro ni první závod na zkoušku. Přihlásili jsme se i do závodu dvojic. Závod jsem rozběhl tempem, které jsem věřil, že udržím. Asi 3:30/km. Podařilo se držet tempo, z kopce ještě zrychlit a do kopce to spadlo na nějakých 4:30/km. Celkově jsem doběhl do cíle za 20:04 na prvním místě. Celý závod jsem běžel v podstatě sám na čele a ostatní soupeři doběhli s odstupem. Sice to byl malý závod, ale trochu optimismu mi to dodalo. Čas ale o 40s horší než loni. To ještě ale beru jako přijatelný výsledek vzhledem k tréninkovému manku. Verča doběha třetí v kategorii a ze závodu si rovněž odváží dobré pocity. Společně jsme ještě vyhráli závod smíšených dvojic. Adélka si zkusila běh na 100m a Magdalenka to prospala v autě :-)
  Zobrazit celý článek >>  
O pohár starosty TJ Sokol Mělník  
Závod  Datum: 07.10.2020  
Pracovní den, start ve středu 17h. Závod, který se koná už dlouho, ale já jsem ho přehlížel, nevěděl o něm, pak se nemohl zúčastnit, až letos poprvé. Ani striktní omezení aktivit nezabránilo v pořádání tohoto běhu i když většina ostatních běhu je již zrušena. Těšil jsem se, že alespoň tu trojku napálím naplno a podám slušný výkon na závěr sezóny. Houby. Dvě kola, 600m a bylo po tempu 3:10/km. Najednou sotva 3:30, potom ani to ne, konec jsem "doklusal. Poslední místo. Tedy, 5. z 5. Tolik parádní závěr běžecké sezony roku 2020.
  Zobrazit celý článek >>  
Miranovy Duby  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.09.2020  
Druhý ročník závodu a moje první účast. V této části Prahy běhám často a proto jsem uvítal nový závod. Ještě ráno jsem ale nevěděl, že poběžím. Původně jsem se rozhodoval mezi závodem Běh Hoštkou a mezi variantou neběžet nic. Nakonec přišlo spontánní rozhodnutí sbalit se s celou rodinou a vyrazit na závod do Prahy. Závod vedl příjemným prostředím, většiinou lesními a polními cestami, občas se běželo i po ulicích, ale okolí jsem moc nevnímal. Snažil jsem se držet alespoň trochu solidní tempo a už od startu jsem se osamostatnil na čele. Soupeři nepřijeli. Tentokrát se mi neběželo tak špatně, ale možná šlo jen o falešný pocit a když jsem běžel sám na prvním místě motivovalo mě to. I přes relativně slabý výkon se mi podařilo vyhrát. Letos je zvláštní rok.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist