kros Vrchlabí  
Závod  Výsledky  Datum: 29.09.2018  
Pěkný závod ve Vrchlabí, který jsem absolvoval jen náhodou, když jsem zjistil že je teprve když jsem byl dopoledne trénovat. Vrátil jsem se domů pro věci a šel se přihlásit. Závod nebyl moc obsazený a nebylo zde těžké vyhrát. Z původně plánovaného tréninku "volný běh" tak byl nakonec rychlý trénink.  
Běh kolem jezera Chmelař  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 22.09.2018  
Tak toto byl opravdu pěkný závod. Byl jsem prvně jak na tomto závodě, tak na tomto místě u jezera Chmelař. Ze dvou tras jsem si zvolil jako obvykle tu delší. Zdeněk Pinc na prvním místě měl jasně navrch, takže po dvou kilometrech jsem ho musel nechat a soustředit se na své tempo. V závěru mě ještě trochu stahoval další výborný běžec Petr Zuda, ale toho už jsem si pohlídal. Nebylo to ale zadarmo! Výborný výkon podal i veterán Jaroslav Chramosta... Sice tento závod v zářijovém termínu koliduje se spoustou dalších hezkých akcí, ale snad se sem zas někdy podívám!
  Zobrazit celý článek >>  
Radim v pohybu  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 15.09.2018  
Byl jsem tu už několikrát Pečky, Cerhenice... a teď Radim. V místních obcích u Kolína se běžecké závody pořádají s oblibou. I když tento závod není z těch, na které mě to znovu potáhne, nebylo na škodu se zúčastnit. A navíc to opět dalo na bednu!  
Běh městem Mladá Boleslav  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 09.09.2018  
Půlmaratonů jsem letos moc nedal, ale tady jsem to zkusil... Běžela se jinak i 10km trať. Start byl v parku v MB a trasa vedla okolím MB. Byl tam i výběh, takže o úplné rovině se mluvit nedá. Celkem pěkně zvolená kombinace terénu a asfaltu. Samozřejmě s výsledkem jsem spokojený a čas vzhledem k profilu trasy taky nebyl nejhorší.   
Jenštejnská 5  
Závod  Datum: 08.09.2018  
Opět jsem se vrátil po roce do Jenštejna... krátký závod, tempo odpovídající formě. Už jsem tu běžel i lépe, ale co. Druhé místo beru  
Strážný nahoru a dolů  
Závod  Fotogalerie  Datum: 01.09.2018  
Na tomto závodě jsem letos startoval poprvé. Opět to bylo trochu z ruky, ale byl to poslední Bčkový závod do poháru. Běžely se dva okruhy po cca 5km. První část okruhu byla do kopce, druhá z kopce. Seběh mi dost znepříjemnil déšť... v prvním okruhu jsem přes mokré brýle moc neviděl a ve druhém jsem si je sundal a taky žádná sláva. Jinak ale v rámci možností závod dopadnul dobře. 5. místo v kategorii a šesté celkově beru...
  Zobrazit celý článek >>  
Výprachtice - Buková hora  
Závod  Fotogalerie  Datum: 26.08.2018  
A hned další den jsem se vypravil na závod kategorie B na Bukovou horu. Ani zde jsem už pár let nebyl. Překvapivě se mi běželo pocitově o něco lépe než předešlý den. Nakonec 5. místo celkově a 3. v kategorii.  
Jablonné - Jamné - Suchý Vrch  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2018  
Protože mam slušně bodově rozjetý pohár do vrchu, chci to dotáhnout a absolvovat alespoň 12 závodů celkově, tedy plný počet. Zajel jsem do Jablonného, kdysi jsem tu běžel Jablonné - Jamné, ale několik let už je závod protáhnutý až na Suchý vrch. Průběh závodu nebyl nijak překvapivý, bylo to spíš trápení, nejde to, neběhá to, chybí síla, rychlost, ale nějak jsem doběhnul... konkrétně na 7. místě celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Lužický kros  
Závod  Datum: 19.08.2018  
Lužický kros, tentokrát se startem ve Sloupu v Čechách byl další "odpočinkový" závod od vrchů. Přesto trať nebyla jednoduchá a kopce byly nezanedbatelné. Navíc se na startu při malé účasti objevil Petr Cmunt, tak bylo jasné, že to nebude jen výklus. Ukázalo se že je lepší už po kilometru ve stoupání a za další 1-2km jsem ho ztratil z dohledu. Na nejvyšším místě jsem špatně zahnul a bylo dokonáno. Protože jsem seběhnul mimo trasu z kopce poměrně velký úsek, nechtělo se mi vracet a běžel jsem zbytek závodu naslepo intuitivně až do cíle. Po seběhu k silnici jsem se držel po silnici naštěstí správným směrem až do Sloupu v Čechách. Naběhl jsem si asi o kilometr víc, ale přesto jsem udržel druhé místo. I kdybych nezabloudil nic by se na pořadí nezměnilo. Když jsem zjistil, že třetí Milan Krejčí dobíhá 20s za mnou, byl nakonec docela zázrak, že jsem takto dopadnul. Při závodě jsem ale cítil únavu, asi i z předešlého dne a dvojzávodu... Letos je to čím dál horší a začínám běhat bez žádných dalších cílů... Do konce sezóny plánuji už jen udržovací trénink bez větších rozborů a plánování a zazávodit si po víkendech pro radost a bez ambicí.
  Zobrazit celý článek >>  
Klamošský lesní kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 18.08.2018  
Tento závod jsem absolvoval podruhé. Loni jsem zde obsadil 2. místo na 10km Rozmýšlel jsem se mezi 5km a 10km. Nakonec jsem zvolil 5km. Rozběhnul jsem to v čele a snažil se vytvořit si větší náskok. To se ne úplně dařilo, přesto jsem měl ještě pár set metrů před cílem cca 10s náskok na druhého v pořadí Víťu Šolce ml. Ten však v závěru mohutně finišoval a protože cílová rovinka byla dlouhá, musel jsem taky zasprintovat. Náskok se mi zdál dostatečný, ale nakonec to bylo o chlup a i když jsou stejné časy ve výsledkách, asi o vteřinku jsem byl v cíli přece jen dříve. Výsledek mě namotivoval a přihlásil jsem se i na delší 10km trať. Tam jsem bojoval o 2.-4. místo, protože Kamil Krunka byl jasný favorit a dal to najevo svým během neohroženě na prvním místě. Celou trať to byla tahanice, ale ke konci už jsem přece jen tušil, že na to tentokrát nemám. V cíli to byla nakonec brambora pár vteřinek za třetím Jaromírem Hradeckým.
  Zobrazit celý článek >>  
Janské Lázně - Černá hora  
Závod  Datum: 11.08.2018  
Tento tradiční závod v Krkonoších jsem letos absolvoval po několika letech. Schází se zde vždy kvalitní startovní pole a i když účast bývala výrazně vyšší, i tak bylo jasné, že bojovat o přední příčky bude těžké. Bohužel se mi zde nedařilo a dokázal jsem držet krok jen asi první 2km a pak jsem v podstatě odpadal až do cíle. Toto bylo letos pro mě jedno z největších zklamání - až 10. místo. I soupeři které běžně porážím byli tentokrát lepší... Tak snad jindy.
  Zobrazit celý článek >>  
Šachty – Štěpánka   
Závod  Datum: 22.07.2018  
Průběh nedělního závodu na Štěpánku jsem čekal ve stejném duchu jako předchozí běh na Dvoračky a tak se taky stalo. Umístěním 6. celkově a v úvodním stoupání jsem prostě nedovedl držet krok s první skupinkou. Byl z toho sice osobák na této trati, ale minulé ročníky, kdy jsem to běžel jsem byl na tom ještě hůř. Asi by byl zázrak, kdybych ještě letos někde udělal nějaký dobrý výsledek. Bolavé koleno, které mě limitovalo posledních 14 dnů odeznělo po závodech na Dvoračky a na Štěpánku – alespoň jedna pozitivní zpráva :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Rokytnice nad Jizerou – Dvoračky  
Závod  Datum: 21.07.2018  
Tradiční běh do vrchu v Krkonoších a opět žádný skvělý výkon. V cíli minutu a půl za osobákem a celkově 7. místo. Přesto se mi pocitově špatně neběželo. Možná jsem se v rovinatých pasážích podvědomě více šetřil a potom jsem v kopci držel alespoň nějaké tempo a rytmus. I tak to ale na nejlepší nestačilo. Vedoucí skupinka mi utekla asi po kilometru a půl a bylo hotovo...  
Lochovice – Plešivec  
Závod  Datum: 08.07.2018  
Toto je asi světlá výjimka mezi letošními závody. V tomto krátkém běhu do vrchu jsem překvapivě po boji obsadil 2. místo celkově i když s výrazným odstupem od prvního Petra Pechka. Zaběhnutý čas rozhodně není nijak oslnivý, ale s výkonem i s výsledkem jsem spokojený.  
Běh Lužanskými Hvozdy   
Závod  Výsledky  Datum: 30.06.2018  
Tento závod je každoročně nabitý dobrými běžci a ani letos tomu nebylo jinak. Zúčastnil jsem se ho asi po třetí, ale už je tomu pár let nazpět, kdy jsem tu naposledy běžel. V tomto závodě jsem se opět přesvědčil, že prostě letos tu formu nemám. Obsadil jsem 2. místo v kategorii a 7. místo celkově. Porazili mě běžci, se kterými bych normálně držel krok. Tentokrát jsem ale stačil jen cca 2km.  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist