Lom - Loučná  
Závod  Fotogalerie  Datum: 08.09.2007  
tejně jako loni jsem se zůčastnil tohoto běhu v Krušných horách zařazeného do poháru v bězích do vrchu. Vybojoval jsem 2. místo a zároveň 62 bodů do poháru :-)   
Výprachtice - Buková hora  
Závod  Datum: 01.09.2007  
První zářijový víkend se naskytla možnost jet na tento závod kategorie B do českého poháru v běhu do vrchu. Příliš velká konkurence se nesjela, ale byl překonán traťový rekord. Já jsem obsadil 6. místo ve své kategorii a zároveň 6. místo celkově a připsal jsem si do poháru 20 bodů. Trať byla dlouhá 7km a měla převýšení 361m, takže šlo spíš o lehčí závod. Můj čas: 30:51.   
Dolní Morava - Králický Sněžník (Cena fi  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2007  
Na tento závod, známý jako jeden z nejtěžších běhů do vrchu už jsem se dlouho těšil. Letos se ho zůčastnilo dost cizinců - Slováci, Poláci, ale i Keňané. Trať dlouhou 13km s převýšením 963m se mi podařilo zdolat za 1:08:01 a ve své kategorii jsem obsadil trochu nečekaně a překvapivě 10. místo. Počasí se nám (jak už to letos bývá většinou zvykem) vydařilo. Organizačně vydařený závod doplněný o celodenní kulturní program nám zajistil příjemně strávený den :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Janské Lázně - Černá hora, MČR  
Závod  Datum: 11.08.2007  
Opět jako loni jsem se zůčastnil běhu na Černou horu, letos byl závod vypsaný i jako mistrovství ČR v běhu do vrchu mužů, žen, juniorů a juniorek. I přes stále trvající nepříjemnou bolest nohy na kterou jsem hned po startu zapomněl :-) se mi závod vydařil. Obsadil jsem 23. místo a zlepšil jsem se časem 41:37 oproti loňsku o více než minutu a půl.   
Hodkovice nad Mohelkou - Ještěd  
Závod  Datum: 04.08.2007  
Týden po závodech na Moravě se uskutečnil nedaleko nás další běh do vrchu kategorie S. Letos, nová delší trať na Ještěd - 14,2km dlouhý běh se mi příliš nevydařil. Nebudu tu komentovat bližší příčiny, asi by se jich našlo víc. S 26. místem nemůžu být moc spokojený. Co se dá dělat. Příště bude líp. Uvidíme příští týden na Černé hoře...  
Dolní Lomná - Kozubová  
Závod  Datum: 29.07.2007  
I nedělní závod k chatě Kozubová (5km, 500m převýšení) připravil podobné počasí, přes mírnou únavu z předešlého dne se mi podařil skoro ještě lepší výkon. Obsadil jsem 12. místo (o místo lepší než na Lysé) a oproti loňsku jsem si vylepšil čas o 2 minuty a 3 vteřiny.  
Mohelnice - Lysá hora  
Závod  Fotogalerie  Datum: 28.07.2007  
Tak jsme opět jako minulý rok zavítali na Moravu a hned druhý den v sobotu jsme byli připraveni na nejvyšší horu - Lysou (8,4km, 704m převýšení). Počasí se nám vydařilo, bylo pod mrakem a ne přiliš teplo. Já jsem běžel bez pěti sekund o 3 minuty lépe než loni, takže můžu být jedině spokojený :-)  
Náchod - Dobrošov  
Závod  Fotogalerie  Datum: 15.07.2007  
Druhý závod - nedělní Ačko v Náchodě se konalo jako závod před tím za docela velkého vedra. Pořadatelé připravili příjemnou trať, já jsem nakonec možná i vlivem předešlého dne skončil o něco hůř - 10. ve své kategorii a celkově 17. Každopádně jsem spokojený, se sobotním i nedělním závodem... i s výsledky.   
Police nad Metují - Hvězda  
Závod  Datum: 14.07.2007  
První z dojzávodu se v sobotu konal v Polici nad Metují, spadal do pohárové kategorie B. Běželo se 8,9km s převýšením 350m a já jsem obsadil ve své kategorii 9. místo, celkově 13. místo ze 123 startujících.  
Běh - Krakonošova 25ka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 23.06.2007  
Poprvé jsem se zůčastnil tohoto domácího závodu. Letos probíhal v rámci bike festivalu a Krakonošovy 100. Jedná se o běh na 25km s celkovým převýšením 903m. Trasa závodu Vrchlabí - Žalý - Rovinka - Michlův Mlýn - Herlíkovice - Strážné a Vrchlabí mluví za vše. Sešli jsme se v malém počtu závodníků. V mé kategorii pouze 3 závodníci, celkově 16. Závod jsem celkově vyhrál i díky tomu, že na Strážném zabloudil Miloš Smrčka, který měl značný náskok. Můj Celkový čas byl 1:51:53, ke konci už mi ale docházely síly. Jsem rád, že se zůčastnil i Tomáš Komárek a mohli jsme poprvé spolu vystoupit na stupně vítězů :-) Dojem ze závodu trochu pokazila horší organizace doprovázena občasným zmatkem. Jinak mam ze závodu velmi dobrý pocit :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Poniklá - Rezek  
Závod  Datum: 16.06.2007  
Další z běhů do vrchu v okolí byl běh na Rezek, kterého jsem se letos zúčastnil poprvé. Byl to asi zatím letos můj nejpovedenější běh. Celkově jsem obsadil 17.místo (13. místo ve své kategorii). Neběželo se za tak velkého vedra jako u předchozích závodů. 10,3km se běželo téměř bez seběhu stále do nepříliš prudkého kopce až na poslední rovinaté 2km. Celkové převýšení bylo 460m. A konečně můj čas: 43:36.
  Zobrazit celý článek >>  
Vysoké nad Jizerou - Štěpánka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 10.06.2007  
Hned další den po Dvoračkách jsem se zůčastnil stejně jako loni běhu na Štěpánku. Trať byla totožná a já jsem se oproti loňsku zlepšil o 2min. 26s. Můj výsledný čas byl 33:21.   
Rokytnice nad Jizerou - Dvoračky, kvalifikace ME  
Závod  Fotogalerie  Datum: 09.06.2007  
Můj letošní první běh do vrchu a hned kvalifikace na mistrovství evropy. Trať byla delší a s větším převýšením než loni, takže se časy nedají srovnávat. Běželo se za velkého vedra a v cíli nás málem překvapila bouřka. Výsledky jsou na stránkách Iscarexu.  
Vrchlabský kros 2007  
Závod  Datum: 19.05.2007  
Menší zdravotní komplikace mě donutily dát si na celkem dlouhou dobu volno od běhání. O této pauze jsem však podniknul výše zmíněný noční výstup na Sněžku a další spíš fotografické výlety. K trénování se vracím v plné síle, ale bohužel odmlka je docela znát. Nemohl jsem si však odpustit zúčastnit se jako loni vrchlabského krosu. Výpadek byl znát a neběželo se mi nejlíp, jak se dalo očekávat, nakonec jsem však hlavně díky většímu množství kategorií obsadil 2. místo v Mužích A. Čas jsem měl oproti loňsku znatelně lepší, ale bylo to taky kvůli zkrácené trati (8000m). Jakmile se mi do rukou dostanou fotky, doplním.
  Zobrazit celý článek >>  
Staropacký Horský kros  
Závod  Fotogalerie  Datum: 21.04.2007  
I když trochu nachlazený a po dvoutýdenním tréninkovém výpadku, rozhodnul jsem se takřka na poslední chvíli, že se postavím na start tohoto krosu. Běželo se 4400m členitým terénem a já jsem nakonec doběhnul jako čtvrtý ve své kategorii i celkově v hlavním závodě. Další info a fotky na http://www.volny.cz/staropackykros/ (http://www.volny.cz/staropackykros/foto7/img_06.jpg)   


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist