Jarní běh okolo ZOO  
Závod  Výsledky  Datum: 13.05.2018  
Závodů je všude plno, a abych neběhal jen pořád to samé, zajel jsem si den po Újezdu do Liberce na běh okolo ZOO. Závod se konal v lesích nad zoologickou zahradou a běžely se tratě 5km a 10km. Přihlásil jsem se na delší 10km trať, což znamenalo běžet dva náročné okruhy. Rovinatých pasáží bylo na trase minimum. Hned od startu se běželo do prudšího kopce a ani o obtížnější seběhy nebyla nouze. Trasa byla členitá a pěkná a já jsem ji běžel v podstatě celou dobu sám. V cíli jsem vyhrál o cca 5 minut. Tento běh vypadal na větší závod, čemuž odpovídalo i startovné 400Kč. Zázemí a celkové pojetí mě však zklamalo. Za tuto výši startovného nebylo k dispozici ani občerstvení, jenom kohoutková voda a to se nás na startu sešlo opravdu jen několik málo. Opět jsem si potvrdil, že mnoho závodů (např. Újezdská sova nebo hned následující týden FIT CUP Cerhenice) za startovné do 100Kč působí celkově lepším dojmem, jsou kvalitnější a mají lepší zázemí. Zde nebyla ani kvalita ani kvantita. Tento závod už příště ne.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh za Újezdskou sovou  
Závod  Výsledky  Datum: 12.05.2018  
Tohoto závodu jsem se zúčastnil loni poprvé. Koná se v Klánovickém lese na kraji Prahy a je součástí Poháru Pražských Běžeckých Nadějí. Tradičně se tu sjíždí poměrně kvalitní účast a závodí i dost dětských kategorií. Nevýhodou může být zázemí, kdy při dešti by v podstatě nebylo kam schovat. Ale i letos počasí vyšlo a bylo spíše tepleji než by se běžcům líbilo. Loni se mi závod podařilo vyhrát, letos to byl větší boj a byl jsem rád za celkové třetí místo. Už od startu jasně utekl Viktor Šinágl, který dává pětku pod 15. Já jsem se držel ze začátku na 4. místě a po přibližně kilometru jsem se posunul na 3. příčku. Do druhého kola jsem vbíhal dokonce na 2. místě, ale tam mi nastoupil soupeř Dan Vejmelka a už jsem se ho neudržel. S konečným 3. místem musím být spokojený. Čas 18:42 je horší než loni a obzvlášť s časem vítěze 16:41 vypadá děsivě, ale co se dá dělat. V cíli potěšili výborné koláče i koblihy.
  Zobrazit celý článek >>  
Šárovcova Lhota - Zvičina  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 05.05.2018  
Tak jsem se opět postavil na start tohoto legendárního běhu :-) Letos jsem usiloval o to, zapsat se mezi absolutní vítěze a bylo to blízko. Opět mi to ale vyfouknul Franta Vagenknecht. Loni jsem ho na této trati porazil a letos jsem zde měl o více než dvě minuty horší čas než Franta i než je můj loňský čas. Jako první důvod vidím horší formu, jako druhý důvod protivítr, který letos asi ubral z času všem. S loňským časem bych letos o 3s vyhrál..... to je ale jen "kdyby" a realita je taková, že jsem na to neměl. Ale i tak je to výsledkově moje nejlepší Zvičina - první v kategorii a druhý celkově. Letos s tím musím být spokojený a o absolutní vítězství se poprat někdy příště.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Roudnice - Říp - Roudnice  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.04.2018  
Abych letos taky navštívil nějaké nové akce, vydal jsem se na nedaleký Říp. Je to kousek a ještě jsem to neběžel... a to už je 58. ročník! Popravdě řečeno, čekal jsem trochu vyšší účast. Pouhých 7 závodníků na dlouhé trati je škoda. Navíc většina veteráni. Běžela se i krátká trať Říp - Roudnice a tam byla účast vyšší. Nové a velké běhy zabíjí tradiční akce. Na startu jsem zjistil, že mam i slušné soupeře. Především jsem čekal souboj mezi Vukem Vukovičem - vítězem Silvestrovského běhu v Roudnici 2017. Od startu jsme skutečně běželi pohromadě a to ještě s Jaroslavem Chramostou. Po prvním km jsem trochu zvýšil tempo a nikdo se mnou neběžel. Náskok jsem jen navyšoval. Až na jednom rozcestí, kde jsem znejistěl a musel si nechat doběhnout druhého Chramostu jsem běžel v čele sám. V cíli z toho byl cca minutu a půl náskok a až třetí se ztrátou více než tří minut doběhl Vukovič. Zápis do kroniky mezi absolutní vítěze se počítá i když ještě jednou.... škoda malé účasti. Třeba dám někdy příště kratší variantu :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Výsledky  Datum: 20.04.2018  
Neratovický kros jsem si chtěl zaběhnout v rámci tréninku. Start byl jako vždy v pátek pozdě odpoledne. I proto, že jsem to bral jako rychlý trénink jsem zavrhnul myšlenku na další víkendové závody. Loni jsem se přílišným závoděním zničil a letos bych rád běhal stabilněji. Plán běžet to po 3:45/km vzal za své hned po startu, kdy jsem se musel přizpůsobit tempu ostatních a tak jsem první kilometry běžel i pod 3:30/km. Udělal jsem si trochu náskok a i proto jsem potom mohl zvolnit na plánované tempo a doběhnout si pro třetí vítězství v řadě za Jardou Bryndou.
  Zobrazit celý článek >>  
Jiřetín - Jedlová  
Závod  Fotogalerie  Datum: 14.04.2018  
Po dlouhé době jsem zase absolvoval běh do vrchu. Tradiční Jedlová, krátký, ale těžký závod. Udělal jsem si osobák, ale výkon nebyl nejlepší. I tak to ale stačilo na 4. místo celkově a 2. místo v kategorii. Takže relativně jsem spokojený :-)  
Krušnohorský lesní půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 07.04.2018  
První závod sezóny jsem odložil nakonec až na 7.4. Start byl v Dubí u Teplic a běželo se více než 20km lesními cestami v okolí. Závod jsem si užil. Od startu do cíle jsem s dostatečným náskokem běžel na prvním místě a to i před běžci, kteří běželi 10 a 5 km a startovali zároveň. Až na dvě zaváhání na odbočkách, kde jsem byl dřív než kontroly vše probíhalo bez problémů. byl to dobrý test do začátku sezony, ale nic moc nevypovídá o mé formě, vzhledem k absenci silnějších soupeřů. Co do počtu účastníků byl závod spíše komorní záležitostí.
  Zobrazit celý článek >>  
Začátek sezony 2018  
Datum: 24.03.2018  
Abych po měsíci a půl navázal na předchozí report... Únor byl slabý... i když byl to kratší měsíc a 8 dní jsem kvůli zdravotním problémům neběhal, i tak jsem dal skoro 300km běhu. V březnu jsem měl v plánu první závod - Borecký půlmaraton. Bohužel z toho sešlo. Rozhodnul jsem se až na poslední chvíli, že to nepoběžím. Ještě se necítím na bednu :-) Dobře jsem udělal, odpoledne toho dne kdy se konal závod mi bylo blbě a vydrželo to pár dalších dnů. Zatím mam týden před koncem března rovněž necelých 300km. Víkendové třicítky a víc jsem už vypstil a soustředím se na fartlek, úseky, tempa a podobné běžecké radosti. Všechno ale v terénu, žádná dráha. Bohužel na žádné vylepšování osobáků to zatím pocitově nevidím. Na přelomu měsíce bych chtěl zkusit první závod. Možná nějaký, který jsem ještě neběžel, možná jen někde prstem v termínovce zastavím a tam se vydám...
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Datum: 17.12.2017  
Pohár Mšenské běhy jsem znovu vyhrál. Třetí závod do série - běh Boudeckou roklí byl už jen z povinnosti. Bodově mi to dalo na vítězství, závod jsem nebral jako závod, ale trénink a hlavně forma už je dávno pryč a nemoc tomu ještě dala korunu. Výsledky ani nechci vidět, stačí že vím čas - o více než 2 min. horší než vloni, kdy byl výkon rovněž slabý. Ale byl to přece jen trénink...  
Běh Debří  
Závod  Výsledky  Datum: 28.10.2017  
Závod do série Mšenské běhy jsem si chtěl zaběhnout i bez tréninku, resp. něco jsem ještě běhal, ale bylo to jen pár volných běhů za říjen. Dá se říct závod mimo sezónu a bez tréninku. Co ve mně zůstalo jsem ještě zužitkoval a vytěžil ze zbytků formy vítězství, ale čas výrazně horší než v r. 2015, což není překvapením.  
Máchův běh  
Závod  Výsledky  Datum: 14.10.2017  
Závod, který jsem absolvoval po ukončení sezony... Nic jsem od toho nečekal, před závodem jsem už 14 dní neběhal a navíc jsem měl při závodě problémy, prostě jsem to tak odklusal, žádná velká účast, 2. místo.  
Konec sezony  
Datum: 08.10.2017  
Sezóna je u konce, chtěl jsem to ještě dotáhnout do konce října, ale nemá to smysl... tělo říká dost. V říjnu ještě pár běhů jen tak pro sebe dám... a ? Možná 28.10. běh Debří, to bych mohl uběhnout. Listopad volný a v prosinci, pokud bude motivace a chuť, tak rozjedu přípravu na sezonu 2018. A jak to probíhalo letos? Na jaře dobrý a pak to šlo pěkne z kopce, ale tak do konce června spokojenost. Potom už nic moc. Asi málo regenerace, nevím.
běh 4090km 325,5 hodin 385 tréninků
kolo 1288,4km 56,5 hodin 72 tréninků
běžky 126,5km 11,5 hodin 4 tréninky
plavání 12,6km 6 hodin 10 tréninků
33 závodů, 28x bedna (vždy kromě posledních 5 závodů)
16x absolutní vítězství
  Zobrazit celý článek >>  
2 Hrady  
Závod  Výsledky  Datum: 30.09.2017  
Původně jsem měl v plánu běžet o pohár Sedloňova, nakonec jsem zvolil běh do vrchu 2 hrady, který byl trochu více po ruce. Jako vždy tu byla poměrně konkurence a jako vždy mi tento závod nesednul. Čas i výkon špatné, ale tímto jsem letos ukončil předčasně sezónu.   
Mělnický vinařský běh  
Závod  Fotogalerie  Datum: 23.09.2017  
Že jsem na tom už letos blbě to je mi jasné, ještě chci ale proběhnout pár podzimních závodů. Na předposlední víkend září jsem se rozhodoval mezi Žalým a Mělníkem, nakonec jsem se rozhodnul Žalý vynechat, na osobák by to stejně nebylo a kopce mi nejdou. Jak jsem ale zjistil už mi nejde ani rovina. Čas 35:23 na desítku už je opravdu slabý a ještě k tomu brambora. Moje týdenní kilometráž se aktuálně pohybuje kolem 50-60km týdně, ale mam k tomu i pár desítek na kole, takže v září ještě trochu nějaké tréninky držím. Ještě nějaká bedna by do konce roku mohla být abych tu sezónu trochu zakončil. A jak zhodnotit Mělník? Ze začátku to nebylo špatný a bylo to rychlý. První kilák 3:12, druhý 3:18.... co mi zbývalo, zkusit se držet prvních třech. Třetí kilák 3:22 i to je ještě slušný, čtvrtý 3:25, pátý 3:32... jo jde to z kopce, šestý 3:35, sedmý 3:38, osmý 3:44 pěkný sešup. Tam už stejně o nic nešlo, 3. místo nedosažitelné a za mnou díra. Devátý km za 3:39 a desátý za 3:50. To už jsem na jaře rychleji běhal tréninky... bude líp.
  Zobrazit celý článek >>  
Posvícenský koláč  
Závod  Výsledky  Datum: 16.09.2017  
V sobotu 16.9. jsem se postavil na start závodu nedaleko Vrchlabí zvaného Posvícenský koláč. Protože se jednalo o 50. ročník, lze mluvit skutečně o tradičním závodě. Byť je závod menší a zdá se být méně známým, společně s dětskými závody se nás tam sešli stovky. Letos se navíc i mezi dospělými sešla velmi silná konkurence. Já jsem se ho naposledy účastnil v r. 2010 s časem 24:01 min., což je na 6km trati rovné 4 min./km. Trať je velmi členitá a střídají se zde výběhy a seběhy. Začalo se od startu celkem ostře a já se držel za vedoucí skupinou asi na 10.-12. místě. V průběhu závodu jsem se posunul ještě o pár míst dopředu, ale na lepší než 6. místo v kategorii a 7. celkově tentokrát nebylo a to jsem ze sebe vydal všechno. Čas jsem si zlepšil přesně o minutu na 23:01. Skončil jsem ale až za olympionikem Janem Kreisingerem, Markem Uvizlem, Jirkou Čivrným. Porazil mě i Honza Hruška, se kterým mám jinak spíše kladnou bilanci a Radek Groh, který si trochu zaběhnul a musel se vracet na trať. Ze starších mě ještě porazil Franta Vagenknecht, vítěz předchozích dvou ročníků. Letos už jde forma dolů a lepší to nebude :-(
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist