Krkonošský půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Datum: 24.06.2017  
Krkonošského půlmaratonu jsem se letos zůčastnil už po třetí. Protože jsem předchozí dva ročníky vyhrál, cíl byl jasný. Už od začátku jsem se držel na prvním místě, ale v závěsu jsem měl poláka Buszewskiho. Neznal jsem ho, ani jeho výkonnost, takže jsem si běžel své tempo. Na konci hlavního stoupání závodu, asi po 8km jsem ho ještě viděl několik desítek metrů za sebou, ale v následující rovinaté pasáži se seběhy jsem si náskok navyšoval. V prudkém kratším stoupání pár km před cílem jsem se už ohlížel a věděl, že bych to měl do cíle udržet, protože soupeř byl v nedohlednu. V cíli jsem byl nakonec ve druhém nejlepším čase, těsně pod 1:30h. Osobák, který je o půl minuty lepší ale zůstal nepokořen. Přesto to byl letos ze všech tří účastí asi největší boj. Do cíle jsem doběhl cca 2:30 min. před druhým polákem a 4 min. před třetím Miroslavem Duchem.
  Zobrazit celý článek >>  
Pecka kros  
Závod  Datum: 21.06.2017  
Pecka kros byl v plánu na středu. Všude se běžel běh Olympijského dne, ale zvolil jsem pěknou 4km trať u Pecky oproti stadionu ve Vrchlabí. Letos byl cíl až na nádvoří hradu, takže o něco delší než v minulých letech pod hradem. Čas teda nic moc, ale stačilo to na vítězství.   
Krakonošova 25  
Závod  Datum: 17.06.2017  
Opět jsem se po pár letech postavil na start domácí Krakonošovy 25ky. Těžká trať s 2x náročným výběhem a 2x náročným seběhem. Třikrát se mi tu podařilo vyhrát a jednou jsem byl čtvrtý nebo pátý. Letos musím říct, že přálo počasí na dobré časy. Byl sice vítr, ale jinak podmínky výborné. První část stoupání až ke Kněžické chalupě jsem se držel v čele, ale kousek za sebou jsem měl Radka Groha a Přemka Ježka, takže to nemělo smysl snažit se nějak rozhodovat už takto v úvodu. Druhou část na Žalý jsme vyběhli poměrně svižně už ve skupince společně. Při seběhu za to ale Radek vzal a vytvořil si náskok. Trochu mi utekl i Přemek, ale měl jsem ho pořád kus před sebou a doběhnul ho u silnice na Špindl. Od Michlova Mlýna začíná druhý stoupák a tam jsme ještě chvíli běželi spolu, ale potom zrychlil a já si držel své tempo. I tam jsme ještě měli na dohled Radka. Někde u kostela jsem měl trochu problémy, asi opět bránice., ale k Feře už jsem to zase trochu rozběhnul. Ztrátu už jsem měl velkou, takže třetí místo bylo jasné. Ke konci jsem ještě v seběhu do Vrchlabí hlídal čas a věděl, že by to mohl být dobrý čas. Ještě jsem zabojoval a nakonec v cíli z toho byl osobák pod 1:39! Poprvé jsem se dostal pod 1:40, takže jsem s výkonem maximálně spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Vlašimská 10  
Závod  Fotogalerie  Datum: 10.06.2017  
Vlašimskou desítku jsem letos běžel asi poprvé a naposledy, stejně jako už nepoběžím běh na Blaník. Organizací zvláštní závod. Hlavně místo značení tratě jela před závodníky čtyřkolka celé dva okruhy, což nebylo nic příjemného, obzvláště když bylo sucho. To už je asi typický chytrý nápad místních organizátorů. Co se týká samotného závodu, pocitově se mi zdálo že je to rychlé, ale čas v cíli přes 36:30 není nic moc. Trať byla ale s krátkými výběhy, takže těžko říct. Každopádně soupeř Matěj Konvalinka byl lepší a v cílovém kopci a následné rovince dokázal zrychlit více než já. Možná měl větší motivaci, a hlavně já neumím ty rychlé finiše. Oba jsme doběhli asi s dvouminutovým náskokem před dalšími.
  Zobrazit celý článek >>  
Mnichovohradišťská 25  
Závod  Výsledky  Datum: 04.06.2017  
Mnichovo Hradiště a pětadvacítka. Letos jiná trať se dvěma obrátkami. Síly jsem sice v sobotu pošetřil, dokonce i před startem trochu sprchlo a ochladilo se a při závodě bylo zataženo. Ale..... prostě bylo to trápení a aktuálně asi na to nemám. Teda ne asi ale určitě. Trať byla dost zvlněná, prvních 5km jsem běžel za Jirkou Čivrným pod 3:30/km, a asi je jen sen to udržet až do cíle, protože dalších 5km už bylo kolem 3:33/km. Dalších 10km jsem už spadnul na tempo kolem 3:40/km a posledních 5km už bylo kolem 3:50/km. Zní to strašně, ale i když jsem na Jirku neměl a za mnou byla 3 min. díra, tak bych asi v případě potřeby o moc nezrychlil. Možná je to špatnou regenerací a když v týdnu naběhám mezi závody 40-50km + ještě něco najedu na kole, tak je to moc. Celkově čas ještě horší než loni... Díky slabším soupeřům to ale letos dalo na 2. místo absolutně.
  Zobrazit celý článek >>  
Mšenská desítka  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 03.06.2017  
Mšenská desítka byla vyloženě dobrý trénink. Po startu se nenašel nikdo, kdo by chtěl běžet nějak extra rychle, takže ani mě se nechtělo běžet. První kilometr se začal cca za 4:05 min. (i když do kopce) následoval asi 3km seběh a 1km rovinka, přičemž nejrychlejší kilometr dala skupinka ve které jsem se držel za 3:38 min/km. Následoval kopec asi 3km dlouhý, ve kterém jsme už nebyla skupinka, ale jen já s Michalem Michálkem. Trochu jsem v kopci přidal a dostal se s náskokem do vedení. Potom jsem opět ubral a hlídal si odstup, poslední 2km rovinky a seběhu byly vyloženě volně asi za 4:10/km. Doufám, že jsem pošetřil síly na plánovanou nedělní 25ku v Mnichově Hradišti, kde se určitě už pojede naplno. O volném tempu vypovídá i to, že jsem loni závod dal o 3 minuty rychleji i přesto, že jsem půl kilometru zabloudil.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh okolo Máchova jezera  
Závod  Výsledky  Datum: 28.05.2017  
Po Zvičině opět závod, kde jsem měl kvalitní soupeře a opravdu jsem závodil. Asi 8km jsme běželi s Janem Videckým a Daliborem Bartošem v čele. Tempo bylo cca 3:30/km. Potom jsem se snažil v mírném stoupání zrychlovat, ale můj nástup zachytil Jan Videcký a držel se mě. Bylo jasné, že to nebude zdarma. Vidina celkového vítězství mě hnala dopředu, ale tentokrát byl Honza lepší a kolem 12.km už jsem jeho tempu nestačil. Oprávněně tak vyhrál a já jsem skončil na celkovém druhém místě. S ohledem na jeho letošní časy na desítky a dalších distancích jsem ale spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Dřínovský kros  
Závod  Výsledky  Datum: 27.05.2017  
Dřínovský kros jsem si chtěl dát letos pouze tréninkově. Na startu se nás moc nesešlo. Silné obsazení zde měli hlavně čtyřicátníci s početným složením Eleven týmu. Od startu jsem se držel s Tomášem Hunčovským, který to rozběhnul na můj vkus až moc rychle a s Davidem Pecinou. Až ke konci prvního kola jsem si v prudkém stoupání udělal mírný náskok. Ten jsem si držel i po celé druhé kolo a v závěru jsem jen doklusával a hlídal si přibližujícího-se druhého Davida Pecinu. I tento závod se mi tak podařilo celkově vyhrát! A hlavně se mi po delší době běželo konečně pocitově skvěle. Možná na to měl vliv i tréninkově volnější předchozí týden.
  Zobrazit celý článek >>  
Jenštejnská 5  
Závod  Fotogalerie  Datum: 20.05.2017  
Další víkendový závod za mnou, tentokrát opět z tréninku, takže něco krátkého... 5km kros u Prahy, kterého jsem se účastnil už před dvěma lety, kdy jsem skončil druhý s časem 17:59. Letos jsem neměl soupeře, tak jsem si v klidu doběhnul pro vítězství v čase 17:27 s minutovým náskokem.  
Běh za újezdskou sovou  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 13.05.2017  
Na druhý květnový víkend jsem původně žádné závody v plánu neměl... nakonec jsem se ale vypravil na krátký kros do Újezda pod Lesy u Prahy. Rozhodnutí padlo v den závodu. Závod se jmenuje "O pohár starosty aneb běh za újezdskou sovou a jde o 12. ročník krosu v místních lesích. Trať pro hlavní závod pro muže je 5,5km. Na tak krátkém závodě není na co čekat, rozběhnul jsem to hned od startu na 1. místě. Trať byla jen velmi mírně zvlněná, lehce blátivá a první 3,3km dlouhý okruh jsem zvládnul v tempech 3:20; 3:27; 3:13/km, druhý kratší 2,2km okruh jsem běžel v tempu 3:34 a 3:25/km. Protože jsem měl asi 15s náskok, který jsem si už v prvních kilemetrech udělal, už jsem nemusel výrazněji před cílem zrychlovat, naštěstí. Už by nebylo moc z čeho brát. Zapsal jsem si tak další letošní celkové vítězství...
  Zobrazit celý článek >>  
Běh vítězství  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.05.2017  
Na státní svátek jsem si z termínovky vybral běh vítězství, který probíhal v prostorách zámeckého parku v Lánech. Jde také o tradiční běh, podobně jako běh na Zvičinu. Letos se startoval 45. ročník. Přesto jsem se ho účastnil poprvé. Běžely se dva okruhy zámeckým parkem o délce cca 3700m. Tentokrát jsem celý závod od startu do cíle běžel sám na prvním místě a toto místo si hlídal. Přestože se mi opět neběželo tak, jak bych si představoval, stačilo mi to na celkové vítězství.
  Zobrazit celý článek >>  
Šárovcova Lhota - Zvičina  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 06.05.2017  
Po nějaké době jsem se zúčastnil tradičního běhu na Zvičinu. Letos šlo již o kulatý 50. ročník!!! Trať byla o něco delší, běželo se cca 14,7km s celkovým soupáním skoro 400m. Závod jsem rozběhnul možná až moc rychle a nějakou dobu jsem táhnul pětičlennou skupinku. Potom jsme se ve vedení střídali. Ve skupince byl Franta Vagenknecht, Přemek Ježek, Jirka Vavruška, Dušan Davídek a já, Asi po pěti kilometrech se skupinka trochu roztrhala a mezi běžci vznikly malé rozestupy. V dalším průběhu závodu jsme hodně míchali pořadím. Chvíli jsem běžel první, chvíli čtvrtý. Výsledek byl do poslední chvíle nejistý protože čelo bylo vyrovnané. Celkově se mi neběželo moc dobře, bylo to těžší než jsem si myslel a nešlo mi především držet slušné tempo do kopce - tam jsem ztrácel nejvíc. Asi dva kilometry před cílem už měl Přemek Ježek větší náskok a o jeho vítězství už bylo skoro rozhodnuto. O druhé a třetí místo jsem se tahal s Dušanem Davídkem, kterého moc ve výsledkách nevídám, ale běžec je výborný. Držel jsem se za ním až do náběhu na louku asi 300m do cíle, tam mi nastoupil a já už jsem na to neměl. I tak je 3. místo na Zvičině můj nejlepší výsledek. Časově mi pod hodinu chybělo dost a to jsem myslel, že to pod hodinu dám. Pátý nakonec doběhl padesátník Bořek Jančík.
  Zobrazit celý článek >>  
O Krušovický soudek  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 30.04.2017  
Na poslední dubnový prodloužený víkend jsem si vybíral jeden závod. Rozhodoval jsem se mezi půlmaratonem v Kolíně, kde jsem si loni udělal osobák a 20km dlouhým během o Krušovický soudek, což je tradiční závod na Kladensku. Nakonec jsem se rozhodnul o první účast na druhém jmenovaném závodě. Na startu se sešlo téměř 200 lidí, což je poměrně slušná účast a běželo se ze Stochova od památného torza dubu, který byl dle pověsti zasazen ke dni narození Sv. Václava až do Krušovic k pivovaru. Trať vedla většinou terénem a z menší části po silnici. V první polovině jsem se držel v tříčlenné vedoucí skupině, která si udělala po pár km větší náskok. První 4km se běžely v tempu 3:20-3:25/km, což bylo na mě na tak dlouhý závod až moc. Potom ve stoupání tempo kleslo k cca 3:55/km a v seběhu se běželo opět rychleji. 11.km byl dokonce za 3:09/km. Potom ale opět přišlo stoupání a mě trochu docházelo a běželo se mi těžko. Nakonec mi oba soupeři dali přes dvě minuty a já jsem skončil třetí celkově v čase 1:14:27. Pouhé dvě minuty za mnou doběhl celkově čtvrtý veterán Miloš Smrčka.
  Zobrazit celý článek >>  
Lázeňský běh - Toušeň  
Závod  Výsledky  Datum: 23.04.2017  
Letos jsem si dal v rámci tréninku kromě Neratovického krosu i závod v Lázni Toušeň, kterého jsem se už v minulosti jednou zúčastnil. Letos byla trať změněna kvůli opravě cyklostezky a tak se běželo místo cca 8,5km rovných 11km. Na trati jsem se moc nešetřil ale drobné rezervy tam byly. Vzhledem k náročnému programu posledních dnů ani nebylo na víc než držet tempo pod 3:40/km. I to mi ale nakonec stačilo na vítězství s velkým náskokem díky slabší konkurenci. Na klasické trati 4,2km vyhrál Jirka Miler.
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Datum: 21.04.2017  
Po roce jsem se opět zúčastnil pátečního závodu po práci - 9,6km krosu v Neratovicích. Závod jsem bral spíše jako tempový trénink. Taky se nás moc nesešlo, většinou šlo o místní nadšence jako vždy. Závod jsem běžel od startu do cíle na prvním místě a hlídal si tempo cca 3:35/km. Trochu byl znát v nohách trénink den předem, kdy jsem si dal 11x500m v tempu od 3:08/km do 3:20/km.  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist