Výprachtice - Buková hora  
Závod  Fotogalerie  Datum: 26.08.2018  
A hned další den jsem se vypravil na závod kategorie B na Bukovou horu. Ani zde jsem už pár let nebyl. Překvapivě se mi běželo pocitově o něco lépe než předešlý den. Nakonec 5. místo celkově a 3. v kategorii.  
Jablonné - Jamné - Suchý Vrch  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2018  
Protože mam slušně bodově rozjetý pohár do vrchu, chci to dotáhnout a absolvovat alespoň 12 závodů celkově, tedy plný počet. Zajel jsem do Jablonného, kdysi jsem tu běžel Jablonné - Jamné, ale několik let už je závod protáhnutý až na Suchý vrch. Průběh závodu nebyl nijak překvapivý, bylo to spíš trápení, nejde to, neběhá to, chybí síla, rychlost, ale nějak jsem doběhnul... konkrétně na 7. místě celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Lužický kros  
Závod  Datum: 19.08.2018  
Lužický kros, tentokrát se startem ve Sloupu v Čechách byl další "odpočinkový" závod od vrchů. Přesto trať nebyla jednoduchá a kopce byly nezanedbatelné. Navíc se na startu při malé účasti objevil Petr Cmunt, tak bylo jasné, že to nebude jen výklus. Ukázalo se že je lepší už po kilometru ve stoupání a za další 1-2km jsem ho ztratil z dohledu. Na nejvyšším místě jsem špatně zahnul a bylo dokonáno. Protože jsem seběhnul mimo trasu z kopce poměrně velký úsek, nechtělo se mi vracet a běžel jsem zbytek závodu naslepo intuitivně až do cíle. Po seběhu k silnici jsem se držel po silnici naštěstí správným směrem až do Sloupu v Čechách. Naběhl jsem si asi o kilometr víc, ale přesto jsem udržel druhé místo. I kdybych nezabloudil nic by se na pořadí nezměnilo. Když jsem zjistil, že třetí Milan Krejčí dobíhá 20s za mnou, byl nakonec docela zázrak, že jsem takto dopadnul. Při závodě jsem ale cítil únavu, asi i z předešlého dne a dvojzávodu... Letos je to čím dál horší a začínám běhat bez žádných dalších cílů... Do konce sezóny plánuji už jen udržovací trénink bez větších rozborů a plánování a zazávodit si po víkendech pro radost a bez ambicí.
  Zobrazit celý článek >>  
Klamošský lesní kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 18.08.2018  
Tento závod jsem absolvoval podruhé. Loni jsem zde obsadil 2. místo na 10km Rozmýšlel jsem se mezi 5km a 10km. Nakonec jsem zvolil 5km. Rozběhnul jsem to v čele a snažil se vytvořit si větší náskok. To se ne úplně dařilo, přesto jsem měl ještě pár set metrů před cílem cca 10s náskok na druhého v pořadí Víťu Šolce ml. Ten však v závěru mohutně finišoval a protože cílová rovinka byla dlouhá, musel jsem taky zasprintovat. Náskok se mi zdál dostatečný, ale nakonec to bylo o chlup a i když jsou stejné časy ve výsledkách, asi o vteřinku jsem byl v cíli přece jen dříve. Výsledek mě namotivoval a přihlásil jsem se i na delší 10km trať. Tam jsem bojoval o 2.-4. místo, protože Kamil Krunka byl jasný favorit a dal to najevo svým během neohroženě na prvním místě. Celou trať to byla tahanice, ale ke konci už jsem přece jen tušil, že na to tentokrát nemám. V cíli to byla nakonec brambora pár vteřinek za třetím Jaromírem Hradeckým.
  Zobrazit celý článek >>  
Janské Lázně - Černá hora  
Závod  Datum: 11.08.2018  
Tento tradiční závod v Krkonoších jsem letos absolvoval po několika letech. Schází se zde vždy kvalitní startovní pole a i když účast bývala výrazně vyšší, i tak bylo jasné, že bojovat o přední příčky bude těžké. Bohužel se mi zde nedařilo a dokázal jsem držet krok jen asi první 2km a pak jsem v podstatě odpadal až do cíle. Toto bylo letos pro mě jedno z největších zklamání - až 10. místo. I soupeři které běžně porážím byli tentokrát lepší... Tak snad jindy.
  Zobrazit celý článek >>  
Šachty – Štěpánka   
Závod  Datum: 22.07.2018  
Průběh nedělního závodu na Štěpánku jsem čekal ve stejném duchu jako předchozí běh na Dvoračky a tak se taky stalo. Umístěním 6. celkově a v úvodním stoupání jsem prostě nedovedl držet krok s první skupinkou. Byl z toho sice osobák na této trati, ale minulé ročníky, kdy jsem to běžel jsem byl na tom ještě hůř. Asi by byl zázrak, kdybych ještě letos někde udělal nějaký dobrý výsledek. Bolavé koleno, které mě limitovalo posledních 14 dnů odeznělo po závodech na Dvoračky a na Štěpánku – alespoň jedna pozitivní zpráva :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Rokytnice nad Jizerou – Dvoračky  
Závod  Datum: 21.07.2018  
Tradiční běh do vrchu v Krkonoších a opět žádný skvělý výkon. V cíli minutu a půl za osobákem a celkově 7. místo. Přesto se mi pocitově špatně neběželo. Možná jsem se v rovinatých pasážích podvědomě více šetřil a potom jsem v kopci držel alespoň nějaké tempo a rytmus. I tak to ale na nejlepší nestačilo. Vedoucí skupinka mi utekla asi po kilometru a půl a bylo hotovo...  
Lochovice – Plešivec  
Závod  Datum: 08.07.2018  
Toto je asi světlá výjimka mezi letošními závody. V tomto krátkém běhu do vrchu jsem překvapivě po boji obsadil 2. místo celkově i když s výrazným odstupem od prvního Petra Pechka. Zaběhnutý čas rozhodně není nijak oslnivý, ale s výkonem i s výsledkem jsem spokojený.  
Běh Lužanskými Hvozdy   
Závod  Výsledky  Datum: 30.06.2018  
Tento závod je každoročně nabitý dobrými běžci a ani letos tomu nebylo jinak. Zúčastnil jsem se ho asi po třetí, ale už je tomu pár let nazpět, kdy jsem tu naposledy běžel. V tomto závodě jsem se opět přesvědčil, že prostě letos tu formu nemám. Obsadil jsem 2. místo v kategorii a 7. místo celkově. Porazili mě běžci, se kterými bych normálně držel krok. Tentokrát jsem ale stačil jen cca 2km.  
Polabský běh   
Závod  Výsledky  Datum: 22.06.2018  
Tento běh mam kousek od domu a letos mi konečně vyšlo, abych si ho zaběhnul. Jde o krátký závod v Tuhani u Mělníka a bral jsem ho v rámci tréninku. Účastníci byli především místní běžci. Jediný soupeř byl pro mě Michal Michálek, se kterým jsem od startu chvíli běžel, ale i jeho jsem v cíli o kus porazil a to se mi neběželo vůbec ideálně.  
Běh Hoštkou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 16.06.2018  
Neplánovaný závod, 1. ročník, což jsem se dozvěděl až na místě. Závod jsem bral jako kvalitní trénink. Vyhrál jsem, ale zadarmo to nebylo. Naštěstí jsem nemusel běžet žádnou část tratě naplno, ale i přesto dobrý průměr 3:41/km při 6,2km dlouhé trati. První km za 4:08, ale slušné stoupání, potom po hřebeni a při seběhu do cíle něco přes 3:30, takže spokojenost.  
Běh na Kohout  
Závod  Datum: 09.06.2018  
Další závod do Českého poháru v běhu do vrchu. Vydal jsem se na otočku do Besednice, abych si připomněl zdejší závod, který jsem už absolvoval v r. 2013. Profil trati jsem si ještě matně vybavil a věřil jsem, že by mi mohl vyhovovat. Stoupání nebylo prudké, ale spíš pozvolné a hlavně z vrcholu Kohout se běželo opět do cíle. Od startu za to vzal opět Franta Vagenknecht a já jsem si běžel své tempo. Po kilometru mě doběhl čtyřicátník Honza Bláha, chvíli jsme běželi spolu, ale pak si udělal mírný náskok a ještě na vrcholu Kohout si náskok udržoval. Následoval seběh, ve kterém jsem ho stáhnul a chvíli jsme se tahali na rovinaté pasáži. V dalším seběhu jsem mu ale nastoupil, vytvořil si náskok a ten jsem udržel až do cíle. Tak jsem letos už po čtvrté v bězích do vrchu ukořistil vítězství v kategorii a druhé místo celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh na Ještěd  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 02.06.2018  
V příštích měsících bych se chtěl trochu více než v minulých letech zaměřit na běhy do vrchu a absolvovat minimálně 12 závodů do českého poháru. Ještěd byl pro mě letos první závod kategorie S. Na rozdíl od poslední účasti, kdy byl cíl až na Ještědu, nyní došlo ke změně a cíl se přesunul už na chatu Ještědka kousek pod vrcholem Ještědu. Co mě ale překvapilo více, byla poměrně malá účast na startu. Z minulých let jsem byl zvyklý, že Ještěd patří mezi ty prestižnější závody a letos byla účast opravdu skromná. Hned po startu jsme utvořili trojici spolu s Frantou Vagenknechtem a Tondou Rektorem. Franta je ale letos výkonnostně jinde, což potvrdil už při prvním stoupání, kdy jsem se ho příliš dlouho neudržel, ale vytvořil jsem si mírný náskok před třetím Tondou Rektorem. Běželo se mi ztěžka a Tonda mě někde kolem čtvrtého kilometru dobíhal. V seběhu po louce jsem mu ale opět poutekl a náskok si udržel až do cíle. Myslím, že můžu být rád za druhé místo celkově. Zpět jsme se do Hodkovic proběhli, takže to tentokrát dalo v součtu cca 28km.
  Zobrazit celý článek >>  
FIT CUP Cerhenice  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 19.05.2018  
Moje první účast na FIT CUP Cerhenice. V podstatě jde o stejnou lokalitu, kde se běhá na jaře známější Pečecká desítka. Letos jsem se chtěl sice zaměřit spíše na krosové běhy, ale občas si dát silnici neuškodí. Alespoň jsem zjistil, jak jsem se zhoršil. Start byl na místním fotbalovém hřišti, stejně jako prezentace. Závod byl poměrně obsazený, čekal jsem slabší účast. Po startu jsem vyběhnul v čele spolu s Lukášem Pomezným, který na tom ale byl lépe. Přesto jsem se ho chvíli udržel a první km za 3:17 a druhý za 3:13 nebyl špatný začátek. Třetí km jsem už běžel ale za 3:24 a každý další lehce přes 3:30, což stačilo v cíli jen na celkový čas 35:17. Čas je slabý, ale uhájil jsem druhou pozici asi o půlminutku před Jirkou Křečkem. Výborné bylo občerstvení v cíli. Dokonce bylo na výběr mezi koláčky a lákavě vypadající klobásou přímo z grilu. Tentokrát vyhráli koláče  Celkem příjemná akce tento běh….
  Zobrazit celý článek >>  
Jarní běh okolo ZOO  
Závod  Výsledky  Datum: 13.05.2018  
Závodů je všude plno, a abych neběhal jen pořád to samé, zajel jsem si den po Újezdu do Liberce na běh okolo ZOO. Závod se konal v lesích nad zoologickou zahradou a běžely se tratě 5km a 10km. Přihlásil jsem se na delší 10km trať, což znamenalo běžet dva náročné okruhy. Rovinatých pasáží bylo na trase minimum. Hned od startu se běželo do prudšího kopce a ani o obtížnější seběhy nebyla nouze. Trasa byla členitá a pěkná a já jsem ji běžel v podstatě celou dobu sám. V cíli jsem vyhrál o cca 5 minut. Tento běh vypadal na větší závod, čemuž odpovídalo i startovné 400Kč. Zázemí a celkové pojetí mě však zklamalo. Za tuto výši startovného nebylo k dispozici ani občerstvení, jenom kohoutková voda a to se nás na startu sešlo opravdu jen několik málo. Opět jsem si potvrdil, že mnoho závodů (např. Újezdská sova nebo hned následující týden FIT CUP Cerhenice) za startovné do 100Kč působí celkově lepším dojmem, jsou kvalitnější a mají lepší zázemí. Zde nebyla ani kvalita ani kvantita. Tento závod už příště ne.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist