Konec sezony  
Datum: 08.10.2017  
Sezóna je u konce, chtěl jsem to ještě dotáhnout do konce října, ale nemá to smysl... tělo říká dost. V říjnu ještě pár běhů jen tak pro sebe dám... a ? Možná 28.10. běh Debří, to bych mohl uběhnout. Listopad volný a v prosinci, pokud bude motivace a chuť, tak rozjedu přípravu na sezonu 2018. A jak to probíhalo letos? Na jaře dobrý a pak to šlo pěkne z kopce, ale tak do konce června spokojenost. Potom už nic moc. Asi málo regenerace, nevím.
běh 4090km 325,5 hodin 385 tréninků
kolo 1288,4km 56,5 hodin 72 tréninků
běžky 126,5km 11,5 hodin 4 tréninky
plavání 12,6km 6 hodin 10 tréninků
33 závodů, 28x bedna (vždy kromě posledních 5 závodů)
16x absolutní vítězství
  Zobrazit celý článek >>  
2 Hrady  
Závod  Výsledky  Datum: 30.09.2017  
Původně jsem měl v plánu běžet o pohár Sedloňova, nakonec jsem zvolil běh do vrchu 2 hrady, který byl trochu více po ruce. Jako vždy tu byla poměrně konkurence a jako vždy mi tento závod nesednul. Čas i výkon špatné, ale tímto jsem letos ukončil předčasně sezónu.   
Mělnický vinařský běh  
Závod  Fotogalerie  Datum: 23.09.2017  
Že jsem na tom už letos blbě to je mi jasné, ještě chci ale proběhnout pár podzimních závodů. Na předposlední víkend září jsem se rozhodoval mezi Žalým a Mělníkem, nakonec jsem se rozhodnul Žalý vynechat, na osobák by to stejně nebylo a kopce mi nejdou. Jak jsem ale zjistil už mi nejde ani rovina. Čas 35:23 na desítku už je opravdu slabý a ještě k tomu brambora. Moje týdenní kilometráž se aktuálně pohybuje kolem 50-60km týdně, ale mam k tomu i pár desítek na kole, takže v září ještě trochu nějaké tréninky držím. Ještě nějaká bedna by do konce roku mohla být abych tu sezónu trochu zakončil. A jak zhodnotit Mělník? Ze začátku to nebylo špatný a bylo to rychlý. První kilák 3:12, druhý 3:18.... co mi zbývalo, zkusit se držet prvních třech. Třetí kilák 3:22 i to je ještě slušný, čtvrtý 3:25, pátý 3:32... jo jde to z kopce, šestý 3:35, sedmý 3:38, osmý 3:44 pěkný sešup. Tam už stejně o nic nešlo, 3. místo nedosažitelné a za mnou díra. Devátý km za 3:39 a desátý za 3:50. To už jsem na jaře rychleji běhal tréninky... bude líp.
  Zobrazit celý článek >>  
Posvícenský koláč  
Závod  Výsledky  Datum: 16.09.2017  
V sobotu 16.9. jsem se postavil na start závodu nedaleko Vrchlabí zvaného Posvícenský koláč. Protože se jednalo o 50. ročník, lze mluvit skutečně o tradičním závodě. Byť je závod menší a zdá se být méně známým, společně s dětskými závody se nás tam sešli stovky. Letos se navíc i mezi dospělými sešla velmi silná konkurence. Já jsem se ho naposledy účastnil v r. 2010 s časem 24:01 min., což je na 6km trati rovné 4 min./km. Trať je velmi členitá a střídají se zde výběhy a seběhy. Začalo se od startu celkem ostře a já se držel za vedoucí skupinou asi na 10.-12. místě. V průběhu závodu jsem se posunul ještě o pár míst dopředu, ale na lepší než 6. místo v kategorii a 7. celkově tentokrát nebylo a to jsem ze sebe vydal všechno. Čas jsem si zlepšil přesně o minutu na 23:01. Skončil jsem ale až za olympionikem Janem Kreisingerem, Markem Uvizlem, Jirkou Čivrným. Porazil mě i Honza Hruška, se kterým mám jinak spíše kladnou bilanci a Radek Groh, který si trochu zaběhnul a musel se vracet na trať. Ze starších mě ještě porazil Franta Vagenknecht, vítěz předchozích dvou ročníků. Letos už jde forma dolů a lepší to nebude :-(
  Zobrazit celý článek >>  
Kladenský maraton  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 09.09.2017  
Pro Kladenský maraton jsem se rozhodnul na poslední chvíli. Až do přibližně 30.km se zdálo být vše v nejlepších kolejích. Tempo jsem držel ze začátku kolem 3:45/km a postupně zvolnil na 3:48/km. Běželo se mi dobře a až skoro do půlmaratonu jsem se držel ve vedoucí pětičlenné skupině, přičemž nakonec vítězný Petr Hasoň byl v čele s menším náskokem již od startu. Poté se skupina potrhala a já jsem běžel dále samostatně na 3. místě. Síly na zrychlování jsem měl, ale opět se ozvalo píchání v podbřišku jako při ostatních maratonech. To mě v podstatě znemožnilo běžet dál a posledních 10km jsem se tak protrápil asi za 1:07h a ztratil tak půlhodinu. Několikrát jsem měl chuť to zabalit, ale nakonec jsem to "došel" v celkovém čase kolem 3:15h, což rozhodně nemůžu považovat za dobrý výsledek. Ale není všem dnům konec...
  Zobrazit celý článek >>  
Lovochemie Agrofert run  
Závod  Fotogalerie  Datum: 02.09.2017  
Po nějaké době zase větší závod a moje první účast na tomto netradičním běhu. Startovalo se v Lovosicích v parku a závod měl dva 5km okruhy, které vedly areálem místních chemických závodů. Zajímavé to bylo, ale nic moc pro mě... Dle GPS to byla rovná desítka a potvrdil jsem si, že letos už to není ono. 10km za 35:02 to už není žádná sláva, ale snad ani žádná tragédie. Přijeli i kenští běžci a v nabité konkurenci jsem celkově obsadil 9. místo. Vím, že v ideální formě by to bylo minimálně o dvě místa výše.
  Zobrazit celý článek >>  
Memoriál Jana Fryce  
Závod  Fotogalerie  Datum: 27.08.2017  
První ročník Neratovické desítky...Závod uspořádaný na počest místního tragicky zesnulého sportovce Jana Fryce. Byl překvapivě dobře organizačně zvládnutý, na to že šlo o první ročník palec nahoru. Závod jsem vyhrál, ale výkon nebyl ideální. Byl odpovídající mé současné formě, letos už asi díru do světa neudělám, ale chci si ještě užít pár podzimních závodů.  
Klamošský lesní kros  
Závod  Výsledky  Datum: 19.08.2017  
Klamošský lesní kros dostal přednost před Veltrubskou desítkou :-) Byl to jeden z nejhezčích krosů, co se týká trati, členitá, krátké výběhy, seběhy, vše lesem a perfektně značená a opáskovaná trať často i mimo lesní cesty. Měl všechno, co má pravý kros mít. Pro mě tento závod znamenal druhé místo, když jsem se celou trať tahal s Jakubem Exnerem, ale v jednom z posledních stoupání jsem mu už nestačil. Když jsem asi kilometr a půl před cílem viděl, že už na něj nemám, doběhnul jsem si pro jisté druhé místo v čase 39:09, kterým bych jinak předchozí dva ročníky vyhrál.
  Zobrazit celý článek >>  
Zátopkova 10  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 12.08.2017  
V půlce srpna se v termínovce objevil nový závod - 1. ročník závodu Zátopkova 10. Tento závod kolidoval termínově s Dačického 12, kterou jsem vloni vyhrál a vytvořil tam i rekord trati. Rozhodnul jsem se ale o bližší závod ve Staré Boleslavi. Jedná se o kros, který se běžel v lesích u Staré Boleslavi. Běžely se 2 okruhy po 5km. Na to, že se jednalo o 1. ročník se sešlo poměrně hodně běžců. Zajímavostí závodu je intervalový start s tím, že kdo se dřív odprezentuje, ten dřív odstartuje. Každý závodník startoval sám s rozestupem 20s od ostatních. Já jsem s číslem 125 startoval přibližně 40 minut po startu prvního. První kilometr jsem rozběhnul rychle ale poté jsem zpomalil na tempo lechce přes 3:30/km. To se mi celkem dařilo držet. Nepříjemné bylo, že nikdo nevěděl aktuální rozestupy od ostatních a muselo se běžet pořád naplno. Rozhodně se mi neběželo ideálně a čas v cíli 35:39 taky žádná sláva... Prostě se nějak poslední dobou nechytám na optimální výkony. Až s odstupem jsem se z výsledků dozvěděl, že to stačilo na 1. místo absolutně, ale jen o 5s. Dalších pár sekund za mnou byl Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Závod startovala Dana Zátopková a komentoval Stanislav Bartůšek, takže o známé osobnosti nebyla nouze. Pro celkové vítěze byla navíc připravena váza s podpisy Emila Zátopka a Dany Zátopkové. Tentokrát jsem měl asi i štěstí, ale to ke sportu patří.
  Zobrazit celý článek >>  
Miřejovický půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 29.07.2017  
Na Miřejovický půlmaraton jsem přijel obhájit vítězství a po červencovém poměrně intenzivním tréninku jsem si docela věřil. Počasí bylo teplé, podobně jako loni. K dispozici byla na startu i sprcha, prostě zázemí jak má být. Už na prvním kilometru po startu jsem byl na čele a rozběhnul jsem závod až zbytečně moc rychle v tempu kolem 3:20/km. Poté jsem trochu zvolnil a držel slušné tempo cca do osmého kilometru. Bohužel, tam se to nějak zlomilo a po obrátce už to bylo tak trochu trápení. Vůbec se mi neběželo lehce, nepříjemný byl i protivítr i když ne nijak silný a navíc asi 4km před cílem jsem měl jako už několikrát problémy s pícháním v podbřišku. Naštěstí jsem ale běžel s již dostatečným náskokem na prvním místě a podařilo se mi ho udržet až do cíle. Soupeři ke konci trochu stáhli, ale stačilo to. Čas přes 1:18h není žádná dobrá vizitka, ale s obhájeným vítězstvím jsem samozřejmě spokojený!
  Zobrazit celý článek >>  
Krkonošský půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Datum: 24.06.2017  
Krkonošského půlmaratonu jsem se letos zůčastnil už po třetí. Protože jsem předchozí dva ročníky vyhrál, cíl byl jasný. Už od začátku jsem se držel na prvním místě, ale v závěsu jsem měl poláka Buszewskiho. Neznal jsem ho, ani jeho výkonnost, takže jsem si běžel své tempo. Na konci hlavního stoupání závodu, asi po 8km jsem ho ještě viděl několik desítek metrů za sebou, ale v následující rovinaté pasáži se seběhy jsem si náskok navyšoval. V prudkém kratším stoupání pár km před cílem jsem se už ohlížel a věděl, že bych to měl do cíle udržet, protože soupeř byl v nedohlednu. V cíli jsem byl nakonec ve druhém nejlepším čase, těsně pod 1:30h. Osobák, který je o půl minuty lepší ale zůstal nepokořen. Přesto to byl letos ze všech tří účastí asi největší boj. Do cíle jsem doběhl cca 2:30 min. před druhým polákem a 4 min. před třetím Miroslavem Duchem.
  Zobrazit celý článek >>  
Pecka kros  
Závod  Datum: 21.06.2017  
Pecka kros byl v plánu na středu. Všude se běžel běh Olympijského dne, ale zvolil jsem pěknou 4km trať u Pecky oproti stadionu ve Vrchlabí. Letos byl cíl až na nádvoří hradu, takže o něco delší než v minulých letech pod hradem. Čas teda nic moc, ale stačilo to na vítězství.   
Krakonošova 25  
Závod  Datum: 17.06.2017  
Opět jsem se po pár letech postavil na start domácí Krakonošovy 25ky. Těžká trať s 2x náročným výběhem a 2x náročným seběhem. Třikrát se mi tu podařilo vyhrát a jednou jsem byl čtvrtý nebo pátý. Letos musím říct, že přálo počasí na dobré časy. Byl sice vítr, ale jinak podmínky výborné. První část stoupání až ke Kněžické chalupě jsem se držel v čele, ale kousek za sebou jsem měl Radka Groha a Přemka Ježka, takže to nemělo smysl snažit se nějak rozhodovat už takto v úvodu. Druhou část na Žalý jsme vyběhli poměrně svižně už ve skupince společně. Při seběhu za to ale Radek vzal a vytvořil si náskok. Trochu mi utekl i Přemek, ale měl jsem ho pořád kus před sebou a doběhnul ho u silnice na Špindl. Od Michlova Mlýna začíná druhý stoupák a tam jsme ještě chvíli běželi spolu, ale potom zrychlil a já si držel své tempo. I tam jsme ještě měli na dohled Radka. Někde u kostela jsem měl trochu problémy, asi opět bránice., ale k Feře už jsem to zase trochu rozběhnul. Ztrátu už jsem měl velkou, takže třetí místo bylo jasné. Ke konci jsem ještě v seběhu do Vrchlabí hlídal čas a věděl, že by to mohl být dobrý čas. Ještě jsem zabojoval a nakonec v cíli z toho byl osobák pod 1:39! Poprvé jsem se dostal pod 1:40, takže jsem s výkonem maximálně spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Vlašimská 10  
Závod  Fotogalerie  Datum: 10.06.2017  
Vlašimskou desítku jsem letos běžel asi poprvé a naposledy, stejně jako už nepoběžím běh na Blaník. Organizací zvláštní závod. Hlavně místo značení tratě jela před závodníky čtyřkolka celé dva okruhy, což nebylo nic příjemného, obzvláště když bylo sucho. To už je asi typický chytrý nápad místních organizátorů. Co se týká samotného závodu, pocitově se mi zdálo že je to rychlé, ale čas v cíli přes 36:30 není nic moc. Trať byla ale s krátkými výběhy, takže těžko říct. Každopádně soupeř Matěj Konvalinka byl lepší a v cílovém kopci a následné rovince dokázal zrychlit více než já. Možná měl větší motivaci, a hlavně já neumím ty rychlé finiše. Oba jsme doběhli asi s dvouminutovým náskokem před dalšími.
  Zobrazit celý článek >>  
Mnichovohradišťská 25  
Závod  Výsledky  Datum: 04.06.2017  
Mnichovo Hradiště a pětadvacítka. Letos jiná trať se dvěma obrátkami. Síly jsem sice v sobotu pošetřil, dokonce i před startem trochu sprchlo a ochladilo se a při závodě bylo zataženo. Ale..... prostě bylo to trápení a aktuálně asi na to nemám. Teda ne asi ale určitě. Trať byla dost zvlněná, prvních 5km jsem běžel za Jirkou Čivrným pod 3:30/km, a asi je jen sen to udržet až do cíle, protože dalších 5km už bylo kolem 3:33/km. Dalších 10km jsem už spadnul na tempo kolem 3:40/km a posledních 5km už bylo kolem 3:50/km. Zní to strašně, ale i když jsem na Jirku neměl a za mnou byla 3 min. díra, tak bych asi v případě potřeby o moc nezrychlil. Možná je to špatnou regenerací a když v týdnu naběhám mezi závody 40-50km + ještě něco najedu na kole, tak je to moc. Celkově čas ještě horší než loni... Díky slabším soupeřům to ale letos dalo na 2. místo absolutně.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist