Šachty – Štěpánka   
Závod  Datum: 22.07.2018  
Průběh nedělního závodu na Štěpánku jsem čekal ve stejném duchu jako předchozí běh na Dvoračky a tak se taky stalo. Umístěním 6. celkově a v úvodním stoupání jsem prostě nedovedl držet krok s první skupinkou. Byl z toho sice osobák na této trati, ale minulé ročníky, kdy jsem to běžel jsem byl na tom ještě hůř. Asi by byl zázrak, kdybych ještě letos někde udělal nějaký dobrý výsledek. Bolavé koleno, které mě limitovalo posledních 14 dnů odeznělo po závodech na Dvoračky a na Štěpánku – alespoň jedna pozitivní zpráva :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Rokytnice nad Jizerou – Dvoračky  
Závod  Datum: 21.07.2018  
Tradiční běh do vrchu v Krkonoších a opět žádný skvělý výkon. V cíli minutu a půl za osobákem a celkově 7. místo. Přesto se mi pocitově špatně neběželo. Možná jsem se v rovinatých pasážích podvědomě více šetřil a potom jsem v kopci držel alespoň nějaké tempo a rytmus. I tak to ale na nejlepší nestačilo. Vedoucí skupinka mi utekla asi po kilometru a půl a bylo hotovo...  
Lochovice – Plešivec  
Závod  Datum: 08.07.2018  
Toto je asi světlá výjimka mezi letošními závody. V tomto krátkém běhu do vrchu jsem překvapivě po boji obsadil 2. místo celkově i když s výrazným odstupem od prvního Petra Pechka. Zaběhnutý čas rozhodně není nijak oslnivý, ale s výkonem i s výsledkem jsem spokojený.  
Běh Lužanskými Hvozdy   
Závod  Datum: 30.06.2018  
Tento závod je každoročně nabitý dobrými běžci a ani letos tomu nebylo jinak. Zúčastnil jsem se ho asi po třetí, ale už je tomu pár let nazpět, kdy jsem tu naposledy běžel. V tomto závodě jsem se opět přesvědčil, že prostě letos tu formu nemám. Obsadil jsem 2. místo v kategorii a 7. místo celkově. Porazili mě běžci, se kterými bych normálně držel krok. Tentokrát jsem ale stačil jen cca 2km.  
Polabský běh   
Závod  Datum: 22.06.2018  
Tento běh mam kousek od domu a letos mi konečně vyšlo, abych si ho zaběhnul. Jde o krátký závod v Tuhani u Mělníka a bral jsem ho v rámci tréninku. Účastníci byli především místní běžci. Jediný soupeř byl pro mě Michal Michálek, se kterým jsem od startu chvíli běžel, ale i jeho jsem v cíli o kus porazil a to se mi neběželo vůbec ideálně.  
Běh Hoštkou  
Závod  Datum: 16.06.2018  
Neplánovaný závod, 1. ročník, což jsem se dozvěděl až na místě. Závod jsem bral jako kvalitní trénink. Vyhrál jsem, ale zadarmo to nebylo. Naštěstí jsem nemusel běžet žádnou část tratě naplno, ale i přesto dobrý průměr 3:41/km při 6,2km dlouhé trati. První km za 4:08, ale slušné stoupání, potom po hřebeni a při seběhu do cíle něco přes 3:30, takže spokojenost.  
Běh na Kohout  
Závod  Datum: 09.06.2018  
Další závod do Českého poháru v běhu do vrchu. Vydal jsem se na otočku do Besednice, abych si připomněl zdejší závod, který jsem už absolvoval v r. 2013. Profil trati jsem si ještě matně vybavil a věřil jsem, že by mi mohl vyhovovat. Stoupání nebylo prudké, ale spíš pozvolné a hlavně z vrcholu Kohout se běželo opět do cíle. Od startu za to vzal opět Franta Vagenknecht a já jsem si běžel své tempo. Po kilometru mě doběhl čtyřicátník Honza Bláha, chvíli jsme běželi spolu, ale pak si udělal mírný náskok a ještě na vrcholu Kohout si náskok udržoval. Následoval seběh, ve kterém jsem ho stáhnul a chvíli jsme se tahali na rovinaté pasáži. V dalším seběhu jsem mu ale nastoupil, vytvořil si náskok a ten jsem udržel až do cíle. Tak jsem letos už po čtvrté v bězích do vrchu ukořistil vítězství v kategorii a druhé místo celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh na Ještěd  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 02.06.2018  
V příštích měsících bych se chtěl trochu více než v minulých letech zaměřit na běhy do vrchu a absolvovat minimálně 12 závodů do českého poháru. Ještěd byl pro mě letos první závod kategorie S. Na rozdíl od poslední účasti, kdy byl cíl až na Ještědu, nyní došlo ke změně a cíl se přesunul už na chatu Ještědka kousek pod vrcholem Ještědu. Co mě ale překvapilo více, byla poměrně malá účast na startu. Z minulých let jsem byl zvyklý, že Ještěd patří mezi ty prestižnější závody a letos byla účast opravdu skromná. Hned po startu jsme utvořili trojici spolu s Frantou Vagenknechtem a Tondou Rektorem. Franta je ale letos výkonnostně jinde, což potvrdil už při prvním stoupání, kdy jsem se ho příliš dlouho neudržel, ale vytvořil jsem si mírný náskok před třetím Tondou Rektorem. Běželo se mi ztěžka a Tonda mě někde kolem čtvrtého kilometru dobíhal. V seběhu po louce jsem mu ale opět poutekl a náskok si udržel až do cíle. Myslím, že můžu být rád za druhé místo celkově. Zpět jsme se do Hodkovic proběhli, takže to tentokrát dalo v součtu cca 28km.
  Zobrazit celý článek >>  
FIT CUP Cerhenice  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.05.2018  
Moje první účast na FIT CUP Cerhenice. V podstatě jde o stejnou lokalitu, kde se běhá na jaře známější Pečecká desítka. Letos jsem se chtěl sice zaměřit spíše na krosové běhy, ale občas si dát silnici neuškodí. Alespoň jsem zjistil, jak jsem se zhoršil. Start byl na místním fotbalovém hřišti, stejně jako prezentace. Závod byl poměrně obsazený, čekal jsem slabší účast. Po startu jsem vyběhnul v čele spolu s Lukášem Pomezným, který na tom ale byl lépe. Přesto jsem se ho chvíli udržel a první km za 3:17 a druhý za 3:13 nebyl špatný začátek. Třetí km jsem už běžel ale za 3:24 a každý další lehce přes 3:30, což stačilo v cíli jen na celkový čas 35:17. Čas je slabý, ale uhájil jsem druhou pozici asi o půlminutku před Jirkou Křečkem. Výborné bylo občerstvení v cíli. Dokonce bylo na výběr mezi koláčky a lákavě vypadající klobásou přímo z grilu. Tentokrát vyhráli koláče  Celkem příjemná akce tento běh….
  Zobrazit celý článek >>  
Jarní běh okolo ZOO  
Závod  Výsledky  Datum: 13.05.2018  
Závodů je všude plno, a abych neběhal jen pořád to samé, zajel jsem si den po Újezdu do Liberce na běh okolo ZOO. Závod se konal v lesích nad zoologickou zahradou a běžely se tratě 5km a 10km. Přihlásil jsem se na delší 10km trať, což znamenalo běžet dva náročné okruhy. Rovinatých pasáží bylo na trase minimum. Hned od startu se běželo do prudšího kopce a ani o obtížnější seběhy nebyla nouze. Trasa byla členitá a pěkná a já jsem ji běžel v podstatě celou dobu sám. V cíli jsem vyhrál o cca 5 minut. Tento běh vypadal na větší závod, čemuž odpovídalo i startovné 400Kč. Zázemí a celkové pojetí mě však zklamalo. Za tuto výši startovného nebylo k dispozici ani občerstvení, jenom kohoutková voda a to se nás na startu sešlo opravdu jen několik málo. Opět jsem si potvrdil, že mnoho závodů (např. Újezdská sova nebo hned následující týden FIT CUP Cerhenice) za startovné do 100Kč působí celkově lepším dojmem, jsou kvalitnější a mají lepší zázemí. Zde nebyla ani kvalita ani kvantita. Tento závod už příště ne.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh za Újezdskou sovou  
Závod  Výsledky  Datum: 12.05.2018  
Tohoto závodu jsem se zúčastnil loni poprvé. Koná se v Klánovickém lese na kraji Prahy a je součástí Poháru Pražských Běžeckých Nadějí. Tradičně se tu sjíždí poměrně kvalitní účast a závodí i dost dětských kategorií. Nevýhodou může být zázemí, kdy při dešti by v podstatě nebylo kam schovat. Ale i letos počasí vyšlo a bylo spíše tepleji než by se běžcům líbilo. Loni se mi závod podařilo vyhrát, letos to byl větší boj a byl jsem rád za celkové třetí místo. Už od startu jasně utekl Viktor Šinágl, který dává pětku pod 15. Já jsem se držel ze začátku na 4. místě a po přibližně kilometru jsem se posunul na 3. příčku. Do druhého kola jsem vbíhal dokonce na 2. místě, ale tam mi nastoupil soupeř Dan Vejmelka a už jsem se ho neudržel. S konečným 3. místem musím být spokojený. Čas 18:42 je horší než loni a obzvlášť s časem vítěze 16:41 vypadá děsivě, ale co se dá dělat. V cíli potěšili výborné koláče i koblihy.
  Zobrazit celý článek >>  
Šárovcova Lhota - Zvičina  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 05.05.2018  
Tak jsem se opět postavil na start tohoto legendárního běhu :-) Letos jsem usiloval o to, zapsat se mezi absolutní vítěze a bylo to blízko. Opět mi to ale vyfouknul Franta Vagenknecht. Loni jsem ho na této trati porazil a letos jsem zde měl o více než dvě minuty horší čas než Franta i než je můj loňský čas. Jako první důvod vidím horší formu, jako druhý důvod protivítr, který letos asi ubral z času všem. S loňským časem bych letos o 3s vyhrál..... to je ale jen "kdyby" a realita je taková, že jsem na to neměl. Ale i tak je to výsledkově moje nejlepší Zvičina - první v kategorii a druhý celkově. Letos s tím musím být spokojený a o absolutní vítězství se poprat někdy příště.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Roudnice - Říp - Roudnice  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.04.2018  
Abych letos taky navštívil nějaké nové akce, vydal jsem se na nedaleký Říp. Je to kousek a ještě jsem to neběžel... a to už je 58. ročník! Popravdě řečeno, čekal jsem trochu vyšší účast. Pouhých 7 závodníků na dlouhé trati je škoda. Navíc většina veteráni. Běžela se i krátká trať Říp - Roudnice a tam byla účast vyšší. Nové a velké běhy zabíjí tradiční akce. Na startu jsem zjistil, že mam i slušné soupeře. Především jsem čekal souboj mezi Vukem Vukovičem - vítězem Silvestrovského běhu v Roudnici 2017. Od startu jsme skutečně běželi pohromadě a to ještě s Jaroslavem Chramostou. Po prvním km jsem trochu zvýšil tempo a nikdo se mnou neběžel. Náskok jsem jen navyšoval. Až na jednom rozcestí, kde jsem znejistěl a musel si nechat doběhnout druhého Chramostu jsem běžel v čele sám. V cíli z toho byl cca minutu a půl náskok a až třetí se ztrátou více než tří minut doběhl Vukovič. Zápis do kroniky mezi absolutní vítěze se počítá i když ještě jednou.... škoda malé účasti. Třeba dám někdy příště kratší variantu :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Výsledky  Datum: 20.04.2018  
Neratovický kros jsem si chtěl zaběhnout v rámci tréninku. Start byl jako vždy v pátek pozdě odpoledne. I proto, že jsem to bral jako rychlý trénink jsem zavrhnul myšlenku na další víkendové závody. Loni jsem se přílišným závoděním zničil a letos bych rád běhal stabilněji. Plán běžet to po 3:45/km vzal za své hned po startu, kdy jsem se musel přizpůsobit tempu ostatních a tak jsem první kilometry běžel i pod 3:30/km. Udělal jsem si trochu náskok a i proto jsem potom mohl zvolnit na plánované tempo a doběhnout si pro třetí vítězství v řadě za Jardou Bryndou.
  Zobrazit celý článek >>  
Jiřetín - Jedlová  
Závod  Fotogalerie  Datum: 14.04.2018  
Po dlouhé době jsem zase absolvoval běh do vrchu. Tradiční Jedlová, krátký, ale těžký závod. Udělal jsem si osobák, ale výkon nebyl nejlepší. I tak to ale stačilo na 4. místo celkově a 2. místo v kategorii. Takže relativně jsem spokojený :-)  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist