Běh přes Městskou horu a Dobřichovická Míle  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 13.04.2019  
Další víkend v dubnu po Stránce jsem poprvé navštívil Beroun. Zúčastnil jsem se zde běhu Městskou horou. Je to krátký 3km kopcovitý kros na kopci uprostřed Berouna zvaném Městská hora. Běželo se i kolem výběhu s medvědy, který je zde umístěn. Hned od startu jsme běželi ve třech s mírným náskokem a začalo se opravdu rychle. V průběhu prvního 1,5km okruhu jsem se postupně dostal na druhé místo a udělal si menší náskok. Budoucí vítěz Šimon Ekl nám už v prvním kole kousek utekl. Tuto pozici jsem si udržel až do cíle. S celkovým 2. místem jsem spokojen. Cestou domů jsem se stavil na další krátký závod do Dobřichovic, kde se běžela míle (2 okruhy v místním parku). Zde to byl souboj s Juniorem Alexandrem Polákem, který jsem v cíli taky prohrál. Bylo to ale těsné, sprinty do cíle mi prostě nejdou. I tak ale spokojenost...
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 06.04.2019  
9. ročník běhu ve Stránce u Mšena. Zároveň moje první účast. Běžel se 5,4km silniční okruh, který v sobě zahrnoval i krátké klesání a více než kilometrové stoupání. Trať se mi pořadilo vítězně zdolat v čase 19:19, což je trochu symbolické v r. 2019 :-) Výborně běžel ale i Michal Michálek, který skončil jen 20s za mnou a na trati mi nedal nic zadarmo.  
Kros pičhorou  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 23.03.2019  
Nová akcička v Dobřichově. V místě, kde se na pár kilometrech běhá spousty závodů vzniknul nový... je tak vedle akcí v Cerhenicích, Pečecké desítky jarní i podzimní, Memoriálu Petra Šimka v Kounicích, Radimi a možná i jiných další místní běh. Skoro vše už jsem zde běžel, takže Nakonec jsem jel i na tento závod. V hledáčku jsem měl ještě běh Štěpánkou nebo Jiříkův okruh v Praze. Nakonec jsem si ze závodu odvezl celkové vítězství, ale jen o pár sekund. Celou 8km trať jsem se tahal s Lubošem Herelem a nakonec mi přece jen zbylo více sil abych si dva kilometry před cílem vytvořil mírný náskok a udržel ho až do cíle. Tento závod rozhodně nebyl zadarmo.
  Zobrazit celý článek >>  
Borecký půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Datum: 16.03.2019  
Podruhé jsem se zúčastnil Boreckého půlmaratonu, závodu, který mám v podstatě doma. Poprvé jsem běžel v r. 2017 a časem 1:20:40 obsadil druhé místo. Letos byly podmínky podobné, možná ještě větší bláto. Čekal jsem, že mi to půjde trochu líp, ale nakonec z toho byl na vteřinu stejný čas. Závod se těší čím dál větší oblibě, což potvrzuje účast cca 350 běžců. Do karet mu hraje určitě i termín, kdy ještě jiných akcí tolik není. Letos to tak stačilo pouze na čtvrté místo. Vyhráli jsme ale tentokrát kategorii rodič a potomek a to s velkým náskokem, když otec zaběhl čas 1:47h! Tak třeba se zase za rok oba zúčastníme a porveme se o bednu v této kategorii :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Trénink na sezonu 2019  
Datum: 15.03.2019  
Trénink na novou sezónu šel podle plánu až do doby, kdy se opět ozvaly problémy se zády. Už to asi lepší nebude. Vložil jsem nový přehled tréninků až do února 2019. Od půlky února už běhám i úseky, kdy si dávám v tréninku např. 3-4x2km po 3:50/km nebo 6x1km po 3:45/km. Běhám i různé kombinace např. 3x2km + 1x1km, jak to vyjde. Další variantou v tréninku je 2x12 min. nebo pyramida (1000m - 800m - 600m - 400m - 200m - 100m postupně v tempu 3:40-3:10/km) apod.
  Zobrazit celý článek >>  
kros Vrchlabí  
Závod  Výsledky  Datum: 29.09.2018  
Pěkný závod ve Vrchlabí, který jsem absolvoval jen náhodou, když jsem zjistil že je teprve když jsem byl dopoledne trénovat. Vrátil jsem se domů pro věci a šel se přihlásit. Závod nebyl moc obsazený a nebylo zde těžké vyhrát. Z původně plánovaného tréninku "volný běh" tak byl nakonec rychlý trénink.  
Běh kolem jezera Chmelař  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 22.09.2018  
Tak toto byl opravdu pěkný závod. Byl jsem prvně jak na tomto závodě, tak na tomto místě u jezera Chmelař. Ze dvou tras jsem si zvolil jako obvykle tu delší. Zdeněk Pinc na prvním místě měl jasně navrch, takže po dvou kilometrech jsem ho musel nechat a soustředit se na své tempo. V závěru mě ještě trochu stahoval další výborný běžec Petr Zuda, ale toho už jsem si pohlídal. Nebylo to ale zadarmo! Výborný výkon podal i veterán Jaroslav Chramosta... Sice tento závod v zářijovém termínu koliduje se spoustou dalších hezkých akcí, ale snad se sem zas někdy podívám!
  Zobrazit celý článek >>  
Radim v pohybu  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 15.09.2018  
Byl jsem tu už několikrát Pečky, Cerhenice... a teď Radim. V místních obcích u Kolína se běžecké závody pořádají s oblibou. I když tento závod není z těch, na které mě to znovu potáhne, nebylo na škodu se zúčastnit. A navíc to opět dalo na bednu!  
Běh městem Mladá Boleslav  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 09.09.2018  
Půlmaratonů jsem letos moc nedal, ale tady jsem to zkusil... Běžela se jinak i 10km trať. Start byl v parku v MB a trasa vedla okolím MB. Byl tam i výběh, takže o úplné rovině se mluvit nedá. Celkem pěkně zvolená kombinace terénu a asfaltu. Samozřejmě s výsledkem jsem spokojený a čas vzhledem k profilu trasy taky nebyl nejhorší.   
Jenštejnská 5  
Závod  Datum: 08.09.2018  
Opět jsem se vrátil po roce do Jenštejna... krátký závod, tempo odpovídající formě. Už jsem tu běžel i lépe, ale co. Druhé místo beru  
Strážný nahoru a dolů  
Závod  Fotogalerie  Datum: 01.09.2018  
Na tomto závodě jsem letos startoval poprvé. Opět to bylo trochu z ruky, ale byl to poslední Bčkový závod do poháru. Běžely se dva okruhy po cca 5km. První část okruhu byla do kopce, druhá z kopce. Seběh mi dost znepříjemnil déšť... v prvním okruhu jsem přes mokré brýle moc neviděl a ve druhém jsem si je sundal a taky žádná sláva. Jinak ale v rámci možností závod dopadnul dobře. 5. místo v kategorii a šesté celkově beru...
  Zobrazit celý článek >>  
Výprachtice - Buková hora  
Závod  Fotogalerie  Datum: 26.08.2018  
A hned další den jsem se vypravil na závod kategorie B na Bukovou horu. Ani zde jsem už pár let nebyl. Překvapivě se mi běželo pocitově o něco lépe než předešlý den. Nakonec 5. místo celkově a 3. v kategorii.  
Jablonné - Jamné - Suchý Vrch  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2018  
Protože mam slušně bodově rozjetý pohár do vrchu, chci to dotáhnout a absolvovat alespoň 12 závodů celkově, tedy plný počet. Zajel jsem do Jablonného, kdysi jsem tu běžel Jablonné - Jamné, ale několik let už je závod protáhnutý až na Suchý vrch. Průběh závodu nebyl nijak překvapivý, bylo to spíš trápení, nejde to, neběhá to, chybí síla, rychlost, ale nějak jsem doběhnul... konkrétně na 7. místě celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Lužický kros  
Závod  Datum: 19.08.2018  
Lužický kros, tentokrát se startem ve Sloupu v Čechách byl další "odpočinkový" závod od vrchů. Přesto trať nebyla jednoduchá a kopce byly nezanedbatelné. Navíc se na startu při malé účasti objevil Petr Cmunt, tak bylo jasné, že to nebude jen výklus. Ukázalo se že je lepší už po kilometru ve stoupání a za další 1-2km jsem ho ztratil z dohledu. Na nejvyšším místě jsem špatně zahnul a bylo dokonáno. Protože jsem seběhnul mimo trasu z kopce poměrně velký úsek, nechtělo se mi vracet a běžel jsem zbytek závodu naslepo intuitivně až do cíle. Po seběhu k silnici jsem se držel po silnici naštěstí správným směrem až do Sloupu v Čechách. Naběhl jsem si asi o kilometr víc, ale přesto jsem udržel druhé místo. I kdybych nezabloudil nic by se na pořadí nezměnilo. Když jsem zjistil, že třetí Milan Krejčí dobíhá 20s za mnou, byl nakonec docela zázrak, že jsem takto dopadnul. Při závodě jsem ale cítil únavu, asi i z předešlého dne a dvojzávodu... Letos je to čím dál horší a začínám běhat bez žádných dalších cílů... Do konce sezóny plánuji už jen udržovací trénink bez větších rozborů a plánování a zazávodit si po víkendech pro radost a bez ambicí.
  Zobrazit celý článek >>  
Klamošský lesní kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 18.08.2018  
Tento závod jsem absolvoval podruhé. Loni jsem zde obsadil 2. místo na 10km Rozmýšlel jsem se mezi 5km a 10km. Nakonec jsem zvolil 5km. Rozběhnul jsem to v čele a snažil se vytvořit si větší náskok. To se ne úplně dařilo, přesto jsem měl ještě pár set metrů před cílem cca 10s náskok na druhého v pořadí Víťu Šolce ml. Ten však v závěru mohutně finišoval a protože cílová rovinka byla dlouhá, musel jsem taky zasprintovat. Náskok se mi zdál dostatečný, ale nakonec to bylo o chlup a i když jsou stejné časy ve výsledkách, asi o vteřinku jsem byl v cíli přece jen dříve. Výsledek mě namotivoval a přihlásil jsem se i na delší 10km trať. Tam jsem bojoval o 2.-4. místo, protože Kamil Krunka byl jasný favorit a dal to najevo svým během neohroženě na prvním místě. Celou trať to byla tahanice, ale ke konci už jsem přece jen tušil, že na to tentokrát nemám. V cíli to byla nakonec brambora pár vteřinek za třetím Jaromírem Hradeckým.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist