Havex Cup MTB maraton 2007  
Závod  Fotogalerie  Datum: 02.09.2007  
Hned druhý den po běhu do vrchu se u nás ve Vrchlabí konal opět Havex MTB maraton. Přestože mam za sezónu natrénováno na kole pouze přibližně 1000km, rozhodl jsem se tohoto závodu už počtvrté zůčastnit. Tentokrát závod nespadal do Krkonošského poháru. Přihlásil jsem se opět do kategorie muži - příchozí, kteří jeli pouze jeden okruh: 25km dlouhý. Obsadil jsem 3. místo, časem 1:08:33.  
Výprachtice - Buková hora  
Závod  Datum: 01.09.2007  
První zářijový víkend se naskytla možnost jet na tento závod kategorie B do českého poháru v běhu do vrchu. Příliš velká konkurence se nesjela, ale byl překonán traťový rekord. Já jsem obsadil 6. místo ve své kategorii a zároveň 6. místo celkově a připsal jsem si do poháru 20 bodů. Trať byla dlouhá 7km a měla převýšení 361m, takže šlo spíš o lehčí závod. Můj čas: 30:51.   
Dolní Morava - Králický Sněžník (Cena fi  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2007  
Na tento závod, známý jako jeden z nejtěžších běhů do vrchu už jsem se dlouho těšil. Letos se ho zůčastnilo dost cizinců - Slováci, Poláci, ale i Keňané. Trať dlouhou 13km s převýšením 963m se mi podařilo zdolat za 1:08:01 a ve své kategorii jsem obsadil trochu nečekaně a překvapivě 10. místo. Počasí se nám (jak už to letos bývá většinou zvykem) vydařilo. Organizačně vydařený závod doplněný o celodenní kulturní program nám zajistil příjemně strávený den :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Janské Lázně - Černá hora, MČR  
Závod  Datum: 11.08.2007  
Opět jako loni jsem se zůčastnil běhu na Černou horu, letos byl závod vypsaný i jako mistrovství ČR v běhu do vrchu mužů, žen, juniorů a juniorek. I přes stále trvající nepříjemnou bolest nohy na kterou jsem hned po startu zapomněl :-) se mi závod vydařil. Obsadil jsem 23. místo a zlepšil jsem se časem 41:37 oproti loňsku o více než minutu a půl.   
Hodkovice nad Mohelkou - Ještěd  
Závod  Datum: 04.08.2007  
Týden po závodech na Moravě se uskutečnil nedaleko nás další běh do vrchu kategorie S. Letos, nová delší trať na Ještěd - 14,2km dlouhý běh se mi příliš nevydařil. Nebudu tu komentovat bližší příčiny, asi by se jich našlo víc. S 26. místem nemůžu být moc spokojený. Co se dá dělat. Příště bude líp. Uvidíme příští týden na Černé hoře...  
Dolní Lomná - Kozubová  
Závod  Datum: 29.07.2007  
I nedělní závod k chatě Kozubová (5km, 500m převýšení) připravil podobné počasí, přes mírnou únavu z předešlého dne se mi podařil skoro ještě lepší výkon. Obsadil jsem 12. místo (o místo lepší než na Lysé) a oproti loňsku jsem si vylepšil čas o 2 minuty a 3 vteřiny.  
Mohelnice - Lysá hora  
Závod  Fotogalerie  Datum: 28.07.2007  
Tak jsme opět jako minulý rok zavítali na Moravu a hned druhý den v sobotu jsme byli připraveni na nejvyšší horu - Lysou (8,4km, 704m převýšení). Počasí se nám vydařilo, bylo pod mrakem a ne přiliš teplo. Já jsem běžel bez pěti sekund o 3 minuty lépe než loni, takže můžu být jedině spokojený :-)  
Náchod - Dobrošov  
Závod  Fotogalerie  Datum: 15.07.2007  
Druhý závod - nedělní Ačko v Náchodě se konalo jako závod před tím za docela velkého vedra. Pořadatelé připravili příjemnou trať, já jsem nakonec možná i vlivem předešlého dne skončil o něco hůř - 10. ve své kategorii a celkově 17. Každopádně jsem spokojený, se sobotním i nedělním závodem... i s výsledky.   
Police nad Metují - Hvězda  
Závod  Datum: 14.07.2007  
První z dojzávodu se v sobotu konal v Polici nad Metují, spadal do pohárové kategorie B. Běželo se 8,9km s převýšením 350m a já jsem obsadil ve své kategorii 9. místo, celkově 13. místo ze 123 startujících.  
Krkonošský pohár 07 - Lomnice nad Popelkou  
Závod  Datum: 08.07.2007  
I přesto, že jsem měl za sebou docela těžký sobotní běžecký trénink, rozhodl jsem se prakticky v neděli ráno, že se pojedu podívat do Lomnice na poslední díl Krkonošského poháru (závod ve Vrchlabí bohužel zrušili a letos se nejede). Absolvoval jsem na kole cestu 30km a přihlásil se na závod, po prohlídce trati jsem se docela obával její technické náročnosti. Nakonec jsem dva okruhy odjel opět v nepohárové kategorii a znovu jsem obsadil nešťastné čtvrté místo. Moc jsem se nezdržoval, bylo předemnou dalších 30km domů. Nutno uznat, že jsem toho měl tentokrát plné zuby :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Běh - Krakonošova 25ka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 23.06.2007  
Poprvé jsem se zůčastnil tohoto domácího závodu. Letos probíhal v rámci bike festivalu a Krakonošovy 100. Jedná se o běh na 25km s celkovým převýšením 903m. Trasa závodu Vrchlabí - Žalý - Rovinka - Michlův Mlýn - Herlíkovice - Strážné a Vrchlabí mluví za vše. Sešli jsme se v malém počtu závodníků. V mé kategorii pouze 3 závodníci, celkově 16. Závod jsem celkově vyhrál i díky tomu, že na Strážném zabloudil Miloš Smrčka, který měl značný náskok. Můj Celkový čas byl 1:51:53, ke konci už mi ale docházely síly. Jsem rád, že se zůčastnil i Tomáš Komárek a mohli jsme poprvé spolu vystoupit na stupně vítězů :-) Dojem ze závodu trochu pokazila horší organizace doprovázena občasným zmatkem. Jinak mam ze závodu velmi dobrý pocit :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Krkonošský pohár MTB - Jilemnice  
Závod  Datum: 17.06.2007  
Den po závodě jsem jel na kole do Jilemnice, kde se konal druhý závod do Krkonošského poháru. Vzhledem k tomu, že jsem na kole neměl příliš natrénováno, dal se čekat spíš neúspěch. Jely se dva okruhy, dohromady cca 10km a já jsem v nepohárové kategorii příchozích obsadil 4. místo.   
Poniklá - Rezek  
Závod  Datum: 16.06.2007  
Další z běhů do vrchu v okolí byl běh na Rezek, kterého jsem se letos zúčastnil poprvé. Byl to asi zatím letos můj nejpovedenější běh. Celkově jsem obsadil 17.místo (13. místo ve své kategorii). Neběželo se za tak velkého vedra jako u předchozích závodů. 10,3km se běželo téměř bez seběhu stále do nepříliš prudkého kopce až na poslední rovinaté 2km. Celkové převýšení bylo 460m. A konečně můj čas: 43:36.
  Zobrazit celý článek >>  
Vysoké nad Jizerou - Štěpánka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 10.06.2007  
Hned další den po Dvoračkách jsem se zůčastnil stejně jako loni běhu na Štěpánku. Trať byla totožná a já jsem se oproti loňsku zlepšil o 2min. 26s. Můj výsledný čas byl 33:21.   
Rokytnice nad Jizerou - Dvoračky, kvalifikace ME  
Závod  Fotogalerie  Datum: 09.06.2007  
Můj letošní první běh do vrchu a hned kvalifikace na mistrovství evropy. Trať byla delší a s větším převýšením než loni, takže se časy nedají srovnávat. Běželo se za velkého vedra a v cíli nás málem překvapila bouřka. Výsledky jsou na stránkách Iscarexu.  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist