Hvězda - Praděd  
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.10.2007  
Poprvé jsem si zkusil tento závod, který se běží na nejvyšší horu všech běhů do vrchu. Praděd byl pro mě zároveň výzvou, zlepšit si 13. místo z Lysé hory. To se mi nakonec sice povedlo - obsadil jsem ve své kategorii 9. místo, ale dojem ze závodu nemam příliš dobrý, neběželo se mi podle představ a navíc v cíli mi pak dalších 15 minut rozmrzaly ztuhlé ruce :-) Na vrcholu byly totiž pouhé 2 stupně nad nulou a hustá mlha. I tak jsem se ale posunul v celkovém pořadí na 6. místo ! A rozhodnul jsem se tak, že přespím ve Staré Vsi a pokusím se vylepšit 11. místo v B závodě na Alfrédku.
  Zobrazit celý článek >>  
Lhota u Machova - Hejšovina  
Závod  Fotogalerie  Datum: 30.09.2007  
Letos poslední závod v kategorii A, tak jsem se chtěl pokusit vylepšit si 13. místo a případně se posunout v celkovém pořadí. Povedlo se mi to nad očekávání a obsadil jsem 3. místo ve své kategorii a 4. celkově. Připsal jsem si 30 bodů do poháru a posunul na 7. místo !  
Jilemnice - Žalý  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 22.09.2007  
Další, už 40. ročník běhu z Jilemnice na Žalý proběhl letos opět za vydařeného počasí. I když se mi tentokrát závod pocitově příliš nevydařil, zlepšil jsem si docela výrazně loňský čas. Obsadil jsem 11.místo a tím si vylepšil 23. místo z Černé hory. V poháru jsem se tak posunul na průběžné 9. místo.   
Jablonné - Jamné  
Závod  Datum: 16.09.2007  
Den po náročném závodě jsme zavítali do Jablonného nad Orlicí, kde se konal o něco lehčí závod, zařazen do kategorie B. Běžel jsem ho letos poprvé a 5. místem v kategorii, 7. celkově jsem vybojoval 22 bodů do poháru a posunul se tak na průběžné 10.místo :-)   
Skuhrov nad Bělou - Velká Deštná  
Závod  Fotogalerie  Datum: 15.09.2007  
Další běh do vrchu, který jsem absolvoval i v minulé sezóně. Letos byl oproti loňsku závod zařazen do kategorie S. Běh se mi vydařil nad očekávání a 13 km dlouhou trať s převýšením 750m jsem zvládnul bez osmi sekund za rovnou hodinu, což je čas o více než 5 minut lepší než loni. Spokojenost byla dovršena tím, že jsem obsadil 4.místo ve své kategorii i 4. místo celkově.   
Kros Horní Branná  
Závod  Datum: 09.09.2007  
Po třetí jsem se zůčastnil krosu nebo spíš 6km dlouhého přespolního běhu v Branné. Vylepšil jsem si čas na 20:12, což je o více než minutu lepší než loni.  
Lom - Loučná  
Závod  Fotogalerie  Datum: 08.09.2007  
tejně jako loni jsem se zůčastnil tohoto běhu v Krušných horách zařazeného do poháru v bězích do vrchu. Vybojoval jsem 2. místo a zároveň 62 bodů do poháru :-)   
Havex Cup MTB maraton 2007  
Závod  Fotogalerie  Datum: 02.09.2007  
Hned druhý den po běhu do vrchu se u nás ve Vrchlabí konal opět Havex MTB maraton. Přestože mam za sezónu natrénováno na kole pouze přibližně 1000km, rozhodl jsem se tohoto závodu už počtvrté zůčastnit. Tentokrát závod nespadal do Krkonošského poháru. Přihlásil jsem se opět do kategorie muži - příchozí, kteří jeli pouze jeden okruh: 25km dlouhý. Obsadil jsem 3. místo, časem 1:08:33.  
Výprachtice - Buková hora  
Závod  Datum: 01.09.2007  
První zářijový víkend se naskytla možnost jet na tento závod kategorie B do českého poháru v běhu do vrchu. Příliš velká konkurence se nesjela, ale byl překonán traťový rekord. Já jsem obsadil 6. místo ve své kategorii a zároveň 6. místo celkově a připsal jsem si do poháru 20 bodů. Trať byla dlouhá 7km a měla převýšení 361m, takže šlo spíš o lehčí závod. Můj čas: 30:51.   
Dolní Morava - Králický Sněžník (Cena fi  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2007  
Na tento závod, známý jako jeden z nejtěžších běhů do vrchu už jsem se dlouho těšil. Letos se ho zůčastnilo dost cizinců - Slováci, Poláci, ale i Keňané. Trať dlouhou 13km s převýšením 963m se mi podařilo zdolat za 1:08:01 a ve své kategorii jsem obsadil trochu nečekaně a překvapivě 10. místo. Počasí se nám (jak už to letos bývá většinou zvykem) vydařilo. Organizačně vydařený závod doplněný o celodenní kulturní program nám zajistil příjemně strávený den :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Janské Lázně - Černá hora, MČR  
Závod  Datum: 11.08.2007  
Opět jako loni jsem se zůčastnil běhu na Černou horu, letos byl závod vypsaný i jako mistrovství ČR v běhu do vrchu mužů, žen, juniorů a juniorek. I přes stále trvající nepříjemnou bolest nohy na kterou jsem hned po startu zapomněl :-) se mi závod vydařil. Obsadil jsem 23. místo a zlepšil jsem se časem 41:37 oproti loňsku o více než minutu a půl.   
Hodkovice nad Mohelkou - Ještěd  
Závod  Datum: 04.08.2007  
Týden po závodech na Moravě se uskutečnil nedaleko nás další běh do vrchu kategorie S. Letos, nová delší trať na Ještěd - 14,2km dlouhý běh se mi příliš nevydařil. Nebudu tu komentovat bližší příčiny, asi by se jich našlo víc. S 26. místem nemůžu být moc spokojený. Co se dá dělat. Příště bude líp. Uvidíme příští týden na Černé hoře...  
Dolní Lomná - Kozubová  
Závod  Datum: 29.07.2007  
I nedělní závod k chatě Kozubová (5km, 500m převýšení) připravil podobné počasí, přes mírnou únavu z předešlého dne se mi podařil skoro ještě lepší výkon. Obsadil jsem 12. místo (o místo lepší než na Lysé) a oproti loňsku jsem si vylepšil čas o 2 minuty a 3 vteřiny.  
Mohelnice - Lysá hora  
Závod  Fotogalerie  Datum: 28.07.2007  
Tak jsme opět jako minulý rok zavítali na Moravu a hned druhý den v sobotu jsme byli připraveni na nejvyšší horu - Lysou (8,4km, 704m převýšení). Počasí se nám vydařilo, bylo pod mrakem a ne přiliš teplo. Já jsem běžel bez pěti sekund o 3 minuty lépe než loni, takže můžu být jedině spokojený :-)  
Náchod - Dobrošov  
Závod  Fotogalerie  Datum: 15.07.2007  
Druhý závod - nedělní Ačko v Náchodě se konalo jako závod před tím za docela velkého vedra. Pořadatelé připravili příjemnou trať, já jsem nakonec možná i vlivem předešlého dne skončil o něco hůř - 10. ve své kategorii a celkově 17. Každopádně jsem spokojený, se sobotním i nedělním závodem... i s výsledky.   


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist