Trénink a závody 08  
Datum: 28.03.2008  
Možná jste si všimli, že tu poslední dobou chybí trochu akce. Má to hned několik důvodů: Pauza mezi sezónami, zdravotní problémy, malinko ztráta motivace. Zatím trénuju v menší míře (trochu posilovny, sem tam hodinový běh v kopcích nebo po rovině) a chtěl bych se do toho zase trochu opřít, záleží na okolnostech. Co se týče závodů, záleží na tom, jak mi půjde trénink, jak se mi podaří skloubit se školou (i když v tom nevidím problém). Ale předběžně je v plánu noční výstup na Sněžku začátkem května, dokonce jeden soukromý běh na Sněžku z Pece pod Sněžkou a dále pak bych chtěl startovat na úvodních bězích do vrchu a snad nejen to. I kolo už čeká na první vyjížďku, jen co se trochu oteplí. Snad tu už brzo budou dojmy ze závodů nové sezóny.
  Zobrazit celý článek >>  
Zimní pohár Srchu - 18.závod  
Závod  Datum: 09.01.2008  
Běhá se sice celý pohár, já jsem si ale vyzkoušel jen jeden závod... když už to mam z Pardubic kousek, tak proč ne?  
Běh do vrchu na Andrlův chlum  
Závod  Fotogalerie  Datum: 05.01.2008  
Řekl jsem si, proč se na nový rok nepodívat hned na nějaký běh do vrchu. V termínovce se naskýtala možnost zúčastnit se tradičního běhu na Andrlův chlum, mimo jiné také závodu do Fríí Iscarex Cupu 08. Rozhodnul jsem se teda že se do Ústí nad Orlicí podívám :-) Běželo se 2,5km s převýšením 209m, takže krátký, ale docela slušný kopec a navíc to na ušlapaném sněhu docela klouzalo.... no podmínky pro všechny stejné i když ti, co si s sebou přivezli tretry měli jistě výhodu. Já jsem je neměl, ale i přesto jsem dle mého názoru nedopadnul zas tak špatně... vždyť šlo jen o to dobře si za závodit. Nakonec jsem s časem 11min 25s obsadil ve své kategorii 5., celkově 9. místo. Krátké běhy nejsou přímo mojí disciplínou, ale neškodilo si něco takového po dlouhé době (mikulášský běh 06) zaběhnout.
  Zobrazit celý článek >>  
Silvestrovský běh - Havlovice  
Závod  Datum: 31.12.2007  
Jeden ze závodů zimní běžecké ligy (kterou ale neběhám) byl i na Silvestra běh v Havlovicích. Přišel jsem se hlavně dobře proběhnout a celkově jsem docela spokojený i když nějaký běh na co nejlepší výkon to rozhodně nebyl :-) Není se čemu divit, když jsem se poslední dva měsíce nezaměřoval přímo na běh, ale spíš na kombinaci běh, běžky, posilovna, ale jak jsem už psal, šlo o to se hlavně dobře proběhnout...
  Zobrazit celý článek >>  
Vyhlášení ČP v běhu do vrchu 2007  
Fotogalerie  Datum: 10.11.2007  
V sobotu 10.11. proběhlo v Úpici ukončení vrchařské sezóny pro rok 2007 a vyhlášení výsledků. Já jsem poprvé mohl vystoupit mezi 6 nejlepších. Běhu Dlouhými záhony jsem se letos nezúčastnil, ale příští rok snad bude opět příležitost zavítat do Úpice :-)   
Jilemnice - hodinovka  
Závod  Datum: 17.10.2007  
Po ukončení poháru v běhu do vrchu jsem měl pro letošek ještě jeden poslední cíl, a to vylepšit si osobák v hodinovce. Loni se mi "povedlo" 15,87km a letos jsem měl cíl zběhnout přes 16, možná 16,5km a skrytě jsem myslel i na 17km. Čtyři dny po Špindlu na regeneraci stačily a mě se povedl výkon, který jsem chtěl. Uběhnul jsem 16,692km a tak cíl pro příští rok je jasný :-) Hodinovka ukončila mojí letošní běžeckou sezónu a teď nastává 10-15 dní volna od běhání, po kterém by měly přijít v tréninku hlavně dlouhé běhy a posilovna. Nějaký ten kros nebo místní běh ale letos ještě určitě v plánu mám.....uvidíme :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Malá cena Špindlerova Mlýna  
Závod  Fotogalerie  Datum: 13.10.2007  
Tento závod jsem vlastně už ani běžet nemusel, protože se na startu sešla malá konkurence a já už jsem při startu věděl, že na 5. místo se nejspíš neposunu a taky to, že celkové 6.místo si už v poháru udržím. Snažil jsem se trochu šetřit v sebězích, ale i přesto jsem se pokoušel o dobré umístění. Nakonec jsem obsadil 4. místo a zlepšil si čas bez 15s o 3 minuty oproti loňsku. Letošní pohár v běhu do vrchu je tak uzavřen a já poprvé pojedu na vyhlášení 10.listopadu do Úpice.
  Zobrazit celý článek >>  
Stará Ves - Alfrédka - Stará Ves  
Závod  Fotogalerie  Datum: 07.10.2007  
Tento běh do vrchu se běží nejen nahoru, ale druhou půli závodu dolů. První část - nahoru byla převážně terénem a dolů se běželo převážně po asfaltu. Závod měřil dohromady 14km s převýšením (na Alfrédce) 430m. Narozdíl od běhu na Praděd se mi tentokrát zadařilo (i pocitově, i časově, i výsledkově :-P ). Obsadil jsem 3. místo s časem 52:59, když mi dvojice Dedek, Polášek v seběhu nadělila necelou půlminutu. I tak jsem ale spokojený a to hlavně proto, že jsem si vybudoval mírný náskok na 6. pozici. Vzhledem k tomu, že mi na 5. pozici chybí 5 bodů a za mnou je "mezera" pouze 13 bodů, nejspíš, ač neplánovaně poběžím i poslední závod letošního ročníku běhu do vrchu ve Špindlerově Mlýně.
  Zobrazit celý článek >>  
Hvězda - Praděd  
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.10.2007  
Poprvé jsem si zkusil tento závod, který se běží na nejvyšší horu všech běhů do vrchu. Praděd byl pro mě zároveň výzvou, zlepšit si 13. místo z Lysé hory. To se mi nakonec sice povedlo - obsadil jsem ve své kategorii 9. místo, ale dojem ze závodu nemam příliš dobrý, neběželo se mi podle představ a navíc v cíli mi pak dalších 15 minut rozmrzaly ztuhlé ruce :-) Na vrcholu byly totiž pouhé 2 stupně nad nulou a hustá mlha. I tak jsem se ale posunul v celkovém pořadí na 6. místo ! A rozhodnul jsem se tak, že přespím ve Staré Vsi a pokusím se vylepšit 11. místo v B závodě na Alfrédku.
  Zobrazit celý článek >>  
Lhota u Machova - Hejšovina  
Závod  Fotogalerie  Datum: 30.09.2007  
Letos poslední závod v kategorii A, tak jsem se chtěl pokusit vylepšit si 13. místo a případně se posunout v celkovém pořadí. Povedlo se mi to nad očekávání a obsadil jsem 3. místo ve své kategorii a 4. celkově. Připsal jsem si 30 bodů do poháru a posunul na 7. místo !  
Jilemnice - Žalý  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 22.09.2007  
Další, už 40. ročník běhu z Jilemnice na Žalý proběhl letos opět za vydařeného počasí. I když se mi tentokrát závod pocitově příliš nevydařil, zlepšil jsem si docela výrazně loňský čas. Obsadil jsem 11.místo a tím si vylepšil 23. místo z Černé hory. V poháru jsem se tak posunul na průběžné 9. místo.   
Jablonné - Jamné  
Závod  Datum: 16.09.2007  
Den po náročném závodě jsme zavítali do Jablonného nad Orlicí, kde se konal o něco lehčí závod, zařazen do kategorie B. Běžel jsem ho letos poprvé a 5. místem v kategorii, 7. celkově jsem vybojoval 22 bodů do poháru a posunul se tak na průběžné 10.místo :-)   
Skuhrov nad Bělou - Velká Deštná  
Závod  Fotogalerie  Datum: 15.09.2007  
Další běh do vrchu, který jsem absolvoval i v minulé sezóně. Letos byl oproti loňsku závod zařazen do kategorie S. Běh se mi vydařil nad očekávání a 13 km dlouhou trať s převýšením 750m jsem zvládnul bez osmi sekund za rovnou hodinu, což je čas o více než 5 minut lepší než loni. Spokojenost byla dovršena tím, že jsem obsadil 4.místo ve své kategorii i 4. místo celkově.   
Kros Horní Branná  
Závod  Datum: 09.09.2007  
Po třetí jsem se zůčastnil krosu nebo spíš 6km dlouhého přespolního běhu v Branné. Vylepšil jsem si čas na 20:12, což je o více než minutu lepší než loni.  
Lom - Loučná  
Závod  Fotogalerie  Datum: 08.09.2007  
tejně jako loni jsem se zůčastnil tohoto běhu v Krušných horách zařazeného do poháru v bězích do vrchu. Vybojoval jsem 2. místo a zároveň 62 bodů do poháru :-)   


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist