Největší český atlet všech dob se dočkal další pocty  
Media  sport.cz  Datum: 16.08.2017  
Zátopkova 10  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 12.08.2017  
V půlce srpna se v termínovce objevil nový závod - 1. ročník závodu Zátopkova 10. Tento závod kolidoval termínově s Dačického 12, kterou jsem vloni vyhrál a vytvořil tam i rekord trati. Rozhodnul jsem se ale o bližší závod ve Staré Boleslavi. Jedná se o kros, který se běžel v lesích u Staré Boleslavi. Běžely se 2 okruhy po 5km. Na to, že se jednalo o 1. ročník se sešlo poměrně hodně běžců. Zajímavostí závodu je intervalový start s tím, že kdo se dřív odprezentuje, ten dřív odstartuje. Každý závodník startoval sám s rozestupem 20s od ostatních. Já jsem s číslem 125 startoval přibližně 40 minut po startu prvního. První kilometr jsem rozběhnul rychle ale poté jsem zpomalil na tempo lechce přes 3:30/km. To se mi celkem dařilo držet. Nepříjemné bylo, že nikdo nevěděl aktuální rozestupy od ostatních a muselo se běžet pořád naplno. Rozhodně se mi neběželo ideálně a čas v cíli 35:39 taky žádná sláva... Prostě se nějak poslední dobou nechytám na optimální výkony. Až s odstupem jsem se z výsledků dozvěděl, že to stačilo na 1. místo absolutně, ale jen o 5s. Dalších pár sekund za mnou byl Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Závod startovala Dana Zátopková a komentoval Stanislav Bartůšek, takže o známé osobnosti nebyla nouze. Pro celkové vítěze byla navíc připravena váza s podpisy Emila Zátopka a Dany Zátopkové. Tentokrát jsem měl asi i štěstí, ale to ke sportu patří.
  Zobrazit celý článek >>  
Miřejovický půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 29.07.2017  
Na Miřejovický půlmaraton jsem přijel obhájit vítězství a po červencovém poměrně intenzivním tréninku jsem si docela věřil. Počasí bylo teplé, podobně jako loni. K dispozici byla na startu i sprcha, prostě zázemí jak má být. Už na prvním kilometru po startu jsem byl na čele a rozběhnul jsem závod až zbytečně moc rychle v tempu kolem 3:20/km. Poté jsem trochu zvolnil a držel slušné tempo cca do osmého kilometru. Bohužel, tam se to nějak zlomilo a po obrátce už to bylo tak trochu trápení. Vůbec se mi neběželo lehce, nepříjemný byl i protivítr i když ne nijak silný a navíc asi 4km před cílem jsem měl jako už několikrát problémy s pícháním v podbřišku. Naštěstí jsem ale běžel s již dostatečným náskokem na prvním místě a podařilo se mi ho udržet až do cíle. Soupeři ke konci trochu stáhli, ale stačilo to. Čas přes 1:18h není žádná dobrá vizitka, ale s obhájeným vítězstvím jsem samozřejmě spokojený!
  Zobrazit celý článek >>  
Krkonošský půlmaraton letos provázelo horké počasí  
Media  Kabelová televize Žacléř  Datum: 09.07.2017  
Vítězem jubilejního ročníku na Pecce Flegl  
Media  Jičinský deník  Datum: 26.06.2017  
Krkonošský půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Datum: 24.06.2017  
Krkonošského půlmaratonu jsem se letos zůčastnil už po třetí. Protože jsem předchozí dva ročníky vyhrál, cíl byl jasný. Už od začátku jsem se držel na prvním místě, ale v závěsu jsem měl poláka Buszewskiho. Neznal jsem ho, ani jeho výkonnost, takže jsem si běžel své tempo. Na konci hlavního stoupání závodu, asi po 8km jsem ho ještě viděl několik desítek metrů za sebou, ale v následující rovinaté pasáži se seběhy jsem si náskok navyšoval. V prudkém kratším stoupání pár km před cílem jsem se už ohlížel a věděl, že bych to měl do cíle udržet, protože soupeř byl v nedohlednu. V cíli jsem byl nakonec ve druhém nejlepším čase, těsně pod 1:30h. Osobák, který je o půl minuty lepší ale zůstal nepokořen. Přesto to byl letos ze všech tří účastí asi největší boj. Do cíle jsem doběhl cca 2:30 min. před druhým polákem a 4 min. před třetím Miroslavem Duchem.
  Zobrazit celý článek >>  
Pecka kros  
Závod  Datum: 21.06.2017  
Pecka kros byl v plánu na středu. Všude se běžel běh Olympijského dne, ale zvolil jsem pěknou 4km trať u Pecky oproti stadionu ve Vrchlabí. Letos byl cíl až na nádvoří hradu, takže o něco delší než v minulých letech pod hradem. Čas teda nic moc, ale stačilo to na vítězství.   
Krakonošova 25  
Závod  Datum: 17.06.2017  
Opět jsem se po pár letech postavil na start domácí Krakonošovy 25ky. Těžká trať s 2x náročným výběhem a 2x náročným seběhem. Třikrát se mi tu podařilo vyhrát a jednou jsem byl čtvrtý nebo pátý. Letos musím říct, že přálo počasí na dobré časy. Byl sice vítr, ale jinak podmínky výborné. První část stoupání až ke Kněžické chalupě jsem se držel v čele, ale kousek za sebou jsem měl Radka Groha a Přemka Ježka, takže to nemělo smysl snažit se nějak rozhodovat už takto v úvodu. Druhou část na Žalý jsme vyběhli poměrně svižně už ve skupince společně. Při seběhu za to ale Radek vzal a vytvořil si náskok. Trochu mi utekl i Přemek, ale měl jsem ho pořád kus před sebou a doběhnul ho u silnice na Špindl. Od Michlova Mlýna začíná druhý stoupák a tam jsme ještě chvíli běželi spolu, ale potom zrychlil a já si držel své tempo. I tam jsme ještě měli na dohled Radka. Někde u kostela jsem měl trochu problémy, asi opět bránice., ale k Feře už jsem to zase trochu rozběhnul. Ztrátu už jsem měl velkou, takže třetí místo bylo jasné. Ke konci jsem ještě v seběhu do Vrchlabí hlídal čas a věděl, že by to mohl být dobrý čas. Ještě jsem zabojoval a nakonec v cíli z toho byl osobák pod 1:39! Poprvé jsem se dostal pod 1:40, takže jsem s výkonem maximálně spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Vlašimská 10  
Závod  Fotogalerie  Datum: 10.06.2017  
Vlašimskou desítku jsem letos běžel asi poprvé a naposledy, stejně jako už nepoběžím běh na Blaník. Organizací zvláštní závod. Hlavně místo značení tratě jela před závodníky čtyřkolka celé dva okruhy, což nebylo nic příjemného, obzvláště když bylo sucho. To už je asi typický chytrý nápad místních organizátorů. Co se týká samotného závodu, pocitově se mi zdálo že je to rychlé, ale čas v cíli přes 36:30 není nic moc. Trať byla ale s krátkými výběhy, takže těžko říct. Každopádně soupeř Matěj Konvalinka byl lepší a v cílovém kopci a následné rovince dokázal zrychlit více než já. Možná měl větší motivaci, a hlavně já neumím ty rychlé finiše. Oba jsme doběhli asi s dvouminutovým náskokem před dalšími.
  Zobrazit celý článek >>  
Mnichovohradišťská 25  
Závod  Výsledky  Datum: 04.06.2017  
Mnichovo Hradiště a pětadvacítka. Letos jiná trať se dvěma obrátkami. Síly jsem sice v sobotu pošetřil, dokonce i před startem trochu sprchlo a ochladilo se a při závodě bylo zataženo. Ale..... prostě bylo to trápení a aktuálně asi na to nemám. Teda ne asi ale určitě. Trať byla dost zvlněná, prvních 5km jsem běžel za Jirkou Čivrným pod 3:30/km, a asi je jen sen to udržet až do cíle, protože dalších 5km už bylo kolem 3:33/km. Dalších 10km jsem už spadnul na tempo kolem 3:40/km a posledních 5km už bylo kolem 3:50/km. Zní to strašně, ale i když jsem na Jirku neměl a za mnou byla 3 min. díra, tak bych asi v případě potřeby o moc nezrychlil. Možná je to špatnou regenerací a když v týdnu naběhám mezi závody 40-50km + ještě něco najedu na kole, tak je to moc. Celkově čas ještě horší než loni... Díky slabším soupeřům to ale letos dalo na 2. místo absolutně.
  Zobrazit celý článek >>  
Mšenská desítka  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 03.06.2017  
Mšenská desítka byla vyloženě dobrý trénink. Po startu se nenašel nikdo, kdo by chtěl běžet nějak extra rychle, takže ani mě se nechtělo běžet. První kilometr se začal cca za 4:05 min. (i když do kopce) následoval asi 3km seběh a 1km rovinka, přičemž nejrychlejší kilometr dala skupinka ve které jsem se držel za 3:38 min/km. Následoval kopec asi 3km dlouhý, ve kterém jsme už nebyla skupinka, ale jen já s Michalem Michálkem. Trochu jsem v kopci přidal a dostal se s náskokem do vedení. Potom jsem opět ubral a hlídal si odstup, poslední 2km rovinky a seběhu byly vyloženě volně asi za 4:10/km. Doufám, že jsem pošetřil síly na plánovanou nedělní 25ku v Mnichově Hradišti, kde se určitě už pojede naplno. O volném tempu vypovídá i to, že jsem loni závod dal o 3 minuty rychleji i přesto, že jsem půl kilometru zabloudil.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh okolo Máchova jezera  
Závod  Výsledky  Datum: 28.05.2017  
Po Zvičině opět závod, kde jsem měl kvalitní soupeře a opravdu jsem závodil. Asi 8km jsme běželi s Janem Videckým a Daliborem Bartošem v čele. Tempo bylo cca 3:30/km. Potom jsem se snažil v mírném stoupání zrychlovat, ale můj nástup zachytil Jan Videcký a držel se mě. Bylo jasné, že to nebude zdarma. Vidina celkového vítězství mě hnala dopředu, ale tentokrát byl Honza lepší a kolem 12.km už jsem jeho tempu nestačil. Oprávněně tak vyhrál a já jsem skončil na celkovém druhém místě. S ohledem na jeho letošní časy na desítky a dalších distancích jsem ale spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Dřínovský kros  
Závod  Výsledky  Datum: 27.05.2017  
Dřínovský kros jsem si chtěl dát letos pouze tréninkově. Na startu se nás moc nesešlo. Silné obsazení zde měli hlavně čtyřicátníci s početným složením Eleven týmu. Od startu jsem se držel s Tomášem Hunčovským, který to rozběhnul na můj vkus až moc rychle a s Davidem Pecinou. Až ke konci prvního kola jsem si v prudkém stoupání udělal mírný náskok. Ten jsem si držel i po celé druhé kolo a v závěru jsem jen doklusával a hlídal si přibližujícího-se druhého Davida Pecinu. I tento závod se mi tak podařilo celkově vyhrát! A hlavně se mi po delší době běželo konečně pocitově skvěle. Možná na to měl vliv i tréninkově volnější předchozí týden.
  Zobrazit celý článek >>  
Jenštejnská 5  
Závod  Fotogalerie  Datum: 20.05.2017  
Další víkendový závod za mnou, tentokrát opět z tréninku, takže něco krátkého... 5km kros u Prahy, kterého jsem se účastnil už před dvěma lety, kdy jsem skončil druhý s časem 17:59. Letos jsem neměl soupeře, tak jsem si v klidu doběhnul pro vítězství v čase 17:27 s minutovým náskokem.  
Běh za újezdskou sovou  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 13.05.2017  
Na druhý květnový víkend jsem původně žádné závody v plánu neměl... nakonec jsem se ale vypravil na krátký kros do Újezda pod Lesy u Prahy. Rozhodnutí padlo v den závodu. Závod se jmenuje "O pohár starosty aneb běh za újezdskou sovou a jde o 12. ročník krosu v místních lesích. Trať pro hlavní závod pro muže je 5,5km. Na tak krátkém závodě není na co čekat, rozběhnul jsem to hned od startu na 1. místě. Trať byla jen velmi mírně zvlněná, lehce blátivá a první 3,3km dlouhý okruh jsem zvládnul v tempech 3:20; 3:27; 3:13/km, druhý kratší 2,2km okruh jsem běžel v tempu 3:34 a 3:25/km. Protože jsem měl asi 15s náskok, který jsem si už v prvních kilemetrech udělal, už jsem nemusel výrazněji před cílem zrychlovat, naštěstí. Už by nebylo moc z čeho brát. Zapsal jsem si tak další letošní celkové vítězství...
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist