Běh Hoštkou přilákal na start jedenadvacet běžců a běžkyň  
Media  Litoměřicko 24  Datum: 21.06.2018  
Běh Hoštkou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 16.06.2018  
Neplánovaný závod, 1. ročník, což jsem se dozvěděl až na místě. Závod jsem bral jako kvalitní trénink. Vyhrál jsem, ale zadarmo to nebylo. Naštěstí jsem nemusel běžet žádnou část tratě naplno, ale i přesto dobrý průměr 3:41/km při 6,2km dlouhé trati. První km za 4:08, ale slušné stoupání, potom po hřebeni a při seběhu do cíle něco přes 3:30, takže spokojenost.  
Běh na Kohout  
Závod  Datum: 09.06.2018  
Další závod do Českého poháru v běhu do vrchu. Vydal jsem se na otočku do Besednice, abych si připomněl zdejší závod, který jsem už absolvoval v r. 2013. Profil trati jsem si ještě matně vybavil a věřil jsem, že by mi mohl vyhovovat. Stoupání nebylo prudké, ale spíš pozvolné a hlavně z vrcholu Kohout se běželo opět do cíle. Od startu za to vzal opět Franta Vagenknecht a já jsem si běžel své tempo. Po kilometru mě doběhl čtyřicátník Honza Bláha, chvíli jsme běželi spolu, ale pak si udělal mírný náskok a ještě na vrcholu Kohout si náskok udržoval. Následoval seběh, ve kterém jsem ho stáhnul a chvíli jsme se tahali na rovinaté pasáži. V dalším seběhu jsem mu ale nastoupil, vytvořil si náskok a ten jsem udržel až do cíle. Tak jsem letos už po čtvrté v bězích do vrchu ukořistil vítězství v kategorii a druhé místo celkově.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh na Ještěd  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 02.06.2018  
V příštích měsících bych se chtěl trochu více než v minulých letech zaměřit na běhy do vrchu a absolvovat minimálně 12 závodů do českého poháru. Ještěd byl pro mě letos první závod kategorie S. Na rozdíl od poslední účasti, kdy byl cíl až na Ještědu, nyní došlo ke změně a cíl se přesunul už na chatu Ještědka kousek pod vrcholem Ještědu. Co mě ale překvapilo více, byla poměrně malá účast na startu. Z minulých let jsem byl zvyklý, že Ještěd patří mezi ty prestižnější závody a letos byla účast opravdu skromná. Hned po startu jsme utvořili trojici spolu s Frantou Vagenknechtem a Tondou Rektorem. Franta je ale letos výkonnostně jinde, což potvrdil už při prvním stoupání, kdy jsem se ho příliš dlouho neudržel, ale vytvořil jsem si mírný náskok před třetím Tondou Rektorem. Běželo se mi ztěžka a Tonda mě někde kolem čtvrtého kilometru dobíhal. V seběhu po louce jsem mu ale opět poutekl a náskok si udržel až do cíle. Myslím, že můžu být rád za druhé místo celkově. Zpět jsme se do Hodkovic proběhli, takže to tentokrát dalo v součtu cca 28km.
  Zobrazit celý článek >>  
FIT CUP Cerhenice  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 19.05.2018  
Moje první účast na FIT CUP Cerhenice. V podstatě jde o stejnou lokalitu, kde se běhá na jaře známější Pečecká desítka. Letos jsem se chtěl sice zaměřit spíše na krosové běhy, ale občas si dát silnici neuškodí. Alespoň jsem zjistil, jak jsem se zhoršil. Start byl na místním fotbalovém hřišti, stejně jako prezentace. Závod byl poměrně obsazený, čekal jsem slabší účast. Po startu jsem vyběhnul v čele spolu s Lukášem Pomezným, který na tom ale byl lépe. Přesto jsem se ho chvíli udržel a první km za 3:17 a druhý za 3:13 nebyl špatný začátek. Třetí km jsem už běžel ale za 3:24 a každý další lehce přes 3:30, což stačilo v cíli jen na celkový čas 35:17. Čas je slabý, ale uhájil jsem druhou pozici asi o půlminutku před Jirkou Křečkem. Výborné bylo občerstvení v cíli. Dokonce bylo na výběr mezi koláčky a lákavě vypadající klobásou přímo z grilu. Tentokrát vyhráli koláče  Celkem příjemná akce tento běh….
  Zobrazit celý článek >>  
Jarní běh okolo ZOO  
Závod  Výsledky  Datum: 13.05.2018  
Závodů je všude plno, a abych neběhal jen pořád to samé, zajel jsem si den po Újezdu do Liberce na běh okolo ZOO. Závod se konal v lesích nad zoologickou zahradou a běžely se tratě 5km a 10km. Přihlásil jsem se na delší 10km trať, což znamenalo běžet dva náročné okruhy. Rovinatých pasáží bylo na trase minimum. Hned od startu se běželo do prudšího kopce a ani o obtížnější seběhy nebyla nouze. Trasa byla členitá a pěkná a já jsem ji běžel v podstatě celou dobu sám. V cíli jsem vyhrál o cca 5 minut. Tento běh vypadal na větší závod, čemuž odpovídalo i startovné 400Kč. Zázemí a celkové pojetí mě však zklamalo. Za tuto výši startovného nebylo k dispozici ani občerstvení, jenom kohoutková voda a to se nás na startu sešlo opravdu jen několik málo. Opět jsem si potvrdil, že mnoho závodů (např. Újezdská sova nebo hned následující týden FIT CUP Cerhenice) za startovné do 100Kč působí celkově lepším dojmem, jsou kvalitnější a mají lepší zázemí. Zde nebyla ani kvalita ani kvantita. Tento závod už příště ne.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh za Újezdskou sovou  
Závod  Výsledky  Datum: 12.05.2018  
Tohoto závodu jsem se zúčastnil loni poprvé. Koná se v Klánovickém lese na kraji Prahy a je součástí Poháru Pražských Běžeckých Nadějí. Tradičně se tu sjíždí poměrně kvalitní účast a závodí i dost dětských kategorií. Nevýhodou může být zázemí, kdy při dešti by v podstatě nebylo kam schovat. Ale i letos počasí vyšlo a bylo spíše tepleji než by se běžcům líbilo. Loni se mi závod podařilo vyhrát, letos to byl větší boj a byl jsem rád za celkové třetí místo. Už od startu jasně utekl Viktor Šinágl, který dává pětku pod 15. Já jsem se držel ze začátku na 4. místě a po přibližně kilometru jsem se posunul na 3. příčku. Do druhého kola jsem vbíhal dokonce na 2. místě, ale tam mi nastoupil soupeř Dan Vejmelka a už jsem se ho neudržel. S konečným 3. místem musím být spokojený. Čas 18:42 je horší než loni a obzvlášť s časem vítěze 16:41 vypadá děsivě, ale co se dá dělat. V cíli potěšili výborné koláče i koblihy.
  Zobrazit celý článek >>  
Šárovcova Lhota - Zvičina  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 05.05.2018  
Tak jsem se opět postavil na start tohoto legendárního běhu :-) Letos jsem usiloval o to, zapsat se mezi absolutní vítěze a bylo to blízko. Opět mi to ale vyfouknul Franta Vagenknecht. Loni jsem ho na této trati porazil a letos jsem zde měl o více než dvě minuty horší čas než Franta i než je můj loňský čas. Jako první důvod vidím horší formu, jako druhý důvod protivítr, který letos asi ubral z času všem. S loňským časem bych letos o 3s vyhrál..... to je ale jen "kdyby" a realita je taková, že jsem na to neměl. Ale i tak je to výsledkově moje nejlepší Zvičina - první v kategorii a druhý celkově. Letos s tím musím být spokojený a o absolutní vítězství se poprat někdy příště.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Roudnice - Říp - Roudnice  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.04.2018  
Abych letos taky navštívil nějaké nové akce, vydal jsem se na nedaleký Říp. Je to kousek a ještě jsem to neběžel... a to už je 58. ročník! Popravdě řečeno, čekal jsem trochu vyšší účast. Pouhých 7 závodníků na dlouhé trati je škoda. Navíc většina veteráni. Běžela se i krátká trať Říp - Roudnice a tam byla účast vyšší. Nové a velké běhy zabíjí tradiční akce. Na startu jsem zjistil, že mam i slušné soupeře. Především jsem čekal souboj mezi Vukem Vukovičem - vítězem Silvestrovského běhu v Roudnici 2017. Od startu jsme skutečně běželi pohromadě a to ještě s Jaroslavem Chramostou. Po prvním km jsem trochu zvýšil tempo a nikdo se mnou neběžel. Náskok jsem jen navyšoval. Až na jednom rozcestí, kde jsem znejistěl a musel si nechat doběhnout druhého Chramostu jsem běžel v čele sám. V cíli z toho byl cca minutu a půl náskok a až třetí se ztrátou více než tří minut doběhl Vukovič. Zápis do kroniky mezi absolutní vítěze se počítá i když ještě jednou.... škoda malé účasti. Třeba dám někdy příště kratší variantu :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Výsledky  Datum: 20.04.2018  
Neratovický kros jsem si chtěl zaběhnout v rámci tréninku. Start byl jako vždy v pátek pozdě odpoledne. I proto, že jsem to bral jako rychlý trénink jsem zavrhnul myšlenku na další víkendové závody. Loni jsem se přílišným závoděním zničil a letos bych rád běhal stabilněji. Plán běžet to po 3:45/km vzal za své hned po startu, kdy jsem se musel přizpůsobit tempu ostatních a tak jsem první kilometry běžel i pod 3:30/km. Udělal jsem si trochu náskok a i proto jsem potom mohl zvolnit na plánované tempo a doběhnout si pro třetí vítězství v řadě za Jardou Bryndou.
  Zobrazit celý článek >>  
Jiřetín - Jedlová  
Závod  Fotogalerie  Datum: 14.04.2018  
Po dlouhé době jsem zase absolvoval běh do vrchu. Tradiční Jedlová, krátký, ale těžký závod. Udělal jsem si osobák, ale výkon nebyl nejlepší. I tak to ale stačilo na 4. místo celkově a 2. místo v kategorii. Takže relativně jsem spokojený :-)  
Krušnohorský lesní půlmaraton  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 07.04.2018  
První závod sezóny jsem odložil nakonec až na 7.4. Start byl v Dubí u Teplic a běželo se více než 20km lesními cestami v okolí. Závod jsem si užil. Od startu do cíle jsem s dostatečným náskokem běžel na prvním místě a to i před běžci, kteří běželi 10 a 5 km a startovali zároveň. Až na dvě zaváhání na odbočkách, kde jsem byl dřív než kontroly vše probíhalo bez problémů. byl to dobrý test do začátku sezony, ale nic moc nevypovídá o mé formě, vzhledem k absenci silnějších soupeřů. Co do počtu účastníků byl závod spíše komorní záležitostí.
  Zobrazit celý článek >>  
Začátek sezony 2018  
Datum: 24.03.2018  
Abych po měsíci a půl navázal na předchozí report... Únor byl slabý... i když byl to kratší měsíc a 8 dní jsem kvůli zdravotním problémům neběhal, i tak jsem dal skoro 300km běhu. V březnu jsem měl v plánu první závod - Borecký půlmaraton. Bohužel z toho sešlo. Rozhodnul jsem se až na poslední chvíli, že to nepoběžím. Ještě se necítím na bednu :-) Dobře jsem udělal, odpoledne toho dne kdy se konal závod mi bylo blbě a vydrželo to pár dalších dnů. Zatím mam týden před koncem března rovněž necelých 300km. Víkendové třicítky a víc jsem už vypstil a soustředím se na fartlek, úseky, tempa a podobné běžecké radosti. Všechno ale v terénu, žádná dráha. Bohužel na žádné vylepšování osobáků to zatím pocitově nevidím. Na přelomu měsíce bych chtěl zkusit první závod. Možná nějaký, který jsem ještě neběžel, možná jen někde prstem v termínovce zastavím a tam se vydám...
  Zobrazit celý článek >>  
Zimní příprava 2018  
Datum: 08.02.2018  
Po delší době jsem lehce aktualizoval stránky, abych informoval, že stále běhám. Není to to, co bych si představoval, ale trochu běhám. Alespoň 400km za poslední měsíc když už nic jiného. V sekci trénink jsou vidět orientační záznamy z mého deníku. Doplnil jsem rok 2017 a zimní přípravu na sezónu 2018. Jak je vidět, říjen už jsem skoro netrénoval. V druhé půlce listopadu jsem pomalu začal, ale zastavila mě nemoc. Znovu jsem tak začal až v půlce prosince a pomalu navyšuji objemy. Každou chvíli něco bolí, levé koleno - úpony skoro pořád. Není to ono, ale snažím se. Buď to půjde nebo ne. Přinejhorším je tu za chvíli jaro a sednu na kolo. Momentálně běhám většinou 4x2 tréninky všední den. V úterý mam volno, resp. plavání. Ostatní dny 8 tréninků po 6,5 - 10,5km, výjimečně více. Víkend bývá jeden den volnější, cca 8-10km a druhý den objem, max. k 35km. Poslední týdny se snažím alespoň dvě fáze v týdnu trochu zrychlovat - tempové běhy kolem 4-4:15 min/km, případně úseky podle délky od 3:30/km. Regeneraci mám jako vždy skoro nulovou, letos ani sauna. Zatím pocitově jsem na tom hůř než loni, ale do jara je čas... uvidíme
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Datum: 17.12.2017  
Pohár Mšenské běhy jsem znovu vyhrál. Třetí závod do série - běh Boudeckou roklí byl už jen z povinnosti. Bodově mi to dalo na vítězství, závod jsem nebral jako závod, ale trénink a hlavně forma už je dávno pryč a nemoc tomu ještě dala korunu. Výsledky ani nechci vidět, stačí že vím čas - o více než 2 min. horší než vloni, kdy byl výkon rovněž slabý. Ale byl to přece jen trénink...  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist