City Run Jičín  
Závod  Fotogalerie  Datum: 26.05.2019  
Trochu zvláštní závod... běžely se trasy 5km, 10km, půlmaraton. Hlavní trase je zde 10km, které jsem se zúčastnil i já. Účast byla docela slušná, ale rozdělení na tři trasy je až skoro zbytečné. Také rozdělení na kategorie podle věku a kategorii "Prestige" je zvláštní. Rozběhl jsem to hned od startu na prvním místě a umístění jsem si už celou dobu kontroloval. K cíli už jsem zvolnil a i proto se mi soupeř na druhém místě přiblížil. Nakonec jsem vyhrál jen o 5s, ale měl jsem to pod kontrolou :-) Večer po závodě potom soutěž "Eliminátor", kdy 8 nejlepších mužů a 2 ženy z desítky závodilo na 300m okruhu na náměstí. V každém kole nejpomalejší odstoupil a byla minutka pauza do dalšího kola. Nejednalo se přímo o okruh, ale trať plnou zatáček a taky bláto. Byla to dost strkanice a já jsem nakonec skončil na 4. místě. I když jen proto, že v posledním kole jsem už neměl kudy předběhnout. No... slušná makačka po závodě :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Run for help Poděbrady  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.05.2019  
I další květnový víkend jsem si vybral rovinatou desítku v Poděbradech. Uvažoval jsem ještě o závodě Hostivice Run, ale ten třeba příště. Běžely se zde 3 okruhy po 3,33km. Hodinky mi v cíli naměřily 9,98km, takže asi dobře změřená trať :-) Na startu se objevil Pavel Dvořák, který si udělal výlet na otočku z Prostějova. Protože Pavla dobře znám, bylo jasné, že to bude dnes těžké a nevěřil jsem že na něho mám. Po startu jsme se ještě chvíli drželi ve skupince, která se postupně rozpadala a po 2km už jsem i já přestával stačit Pavlovu tempu. Za mnou soupeři taky začali lehce ztrácet. Bylo větší teplo než před týdnem v Městci, což bylo znát. Já jsem tak po prvním kole bojoval už pouze sám se sebou a s časem. Pavel Dvořák se mi vzdaloval až z toho v cíli byla necelá minuta. Já jsem se také vzdálil soupeřům za mnou a snažil jsem se držet odstup i tempo. Nakonec mě v cíli překvapilo slušných 34:46 i když se ukázalo, že jsem opět poslední km desítky neudržel absolvovat v tempu pod 3:30. Je to škoda, ale věřím že v tréninku ještě zaberu. Trochu nepříjemné bylo neustálé vyhýbání se běžcům běžícím o kolo zpět ve třetím okruhu. Jinak se mi závod líbil a doufám, že jsem zde nebyl naposledy. Závodu se účastnil i Roman Šebrle. Celkově se běželo na podporu postižených dětí, kterým pomohou finance ze startovného.
  Zobrazit celý článek >>  
Městecká desítka má svého prvního vítěze  
Media  Datum: 12.05.2019  
Městecká desítka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 11.05.2019  
Městecká desítka byla těžká volba, protože ve stejný den se konal můj oblíbený závod v Újezdu nad Lesy - běh za Újezdskou sovou a taky jsem uvažoval o běhu Roudnice - Říp rovněž ve stejném termínu. Nakonec jsem se rozhodnul pro Městec Králové i když byl trochu z ruky. Přece jen první ročníky jsou první ročníky :-) Byla to sázka do neznáma, ale jel jsem tam hlavně za účelem zjistit na co letos mám na rovinaté desítce. Běžely se zde 2 okruhy po 5km městem, převážně po asfaltu, občas po nezpevněné cestě. Kvalitnímu času trochu nepřálo větší množství ostřejších zatáček, jinak to nebylo zlé. Až na drobné zmatky doprovodného vozidla a lehce posunutého startu vše proběhlo bez problému. První okruh jsme běželi nejdříve ve třech a potom pouze ve dvou na čele. První kolo nás ještě doběhnul a předběhnul jeden závodník, který ale běžel pouze poloviční trať, takže běžel do cíle. Můj hlavní soupeř, se kterým jsem první okruh absolvoval Michal Burian začal po 5km lehce ztrácet a toho jsem využil a snažil se náskok navýšit. To se povedlo a nakonec jsem si doběhnul pro celkové vítězství v pro mě aktuálně slušném čase 34:54. Soupeř nakonec ztratil zkoro půl minuty. Zajímavé je, že první kolo jsem běžel za cca 17:07 a druhá za cca 17:45. To co mi ještě aktuálně nejde je udržet tempo pod 3:30/km až do cíle. S výsledkem jsem samozřejmě nad míru spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Jablonecký běh do pohody  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 04.05.2019  
Nevím co mě to napadlo jet až do Jablonce. Nic blíž tento víkend nebylo a prostě mě to baví. A abych taky trochu běhal rychleji a ne pořád jen pomalé běhy s batohem, tak alespoň trénink by to mohl být kvalitní. Počasí nám na závody po dlouhé době nepřálo, bylo zataženo a střídavě pršelo a přestávalo. Běžely se tři okruhy kolem Jablonecké přehrady a úplná rovina byla v každém okruhu přerušena kratšími výběhy a seběhy. Celkem 10km trať. Nedalo se čekat, že by šlo o nějaké super časy a taky ne. Navíc se na startu sešla slušná konkurence a já jsem ještě ve finiši prohrál boj o 3. místo v kategorii. Celkově mi to stačilo pouze na 5. místo. Čas 35:30 odpovídal mé formě a profilu trasy. Nejsem s ním až tak nespokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Výsledky  Datum: 26.04.2019  
Tohoto běhu se zůčastňuji pravidelně již několik let. Poslední tři ročníky se mi podařilo vyhrát. Letos však přijel Lukáš Kozlík, který je teď výkonostně někde jinde... Bylo mi jasné, že tentokrát nejspíš neuspěji. Když jsem zjistil, že se přihlásil na obě trasy, řekl jsem si, že to prvně zkusím taky. První závod na 3,2km jsem absolvoval na celkovém 2. místě právě za Lukášem Kozlíkem. Hlavní běh - necelá desítka byla v podobném duchu. Lukáš vyhrál, já druhý a na třetím místě doběhl mnohonásobný vítěz Michal Michálek.
  Zobrazit celý článek >>  
Staropacký kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 20.04.2019  
Po dlouhých letech jsem se zůčastnil Staropackého horského krosu. Byli jsme ve Vrchlabí a závod je kousek, takže se účast na tomto závodě přímo nabízela. Navíc zde mají kategorie i pro nejmenší, takže se zúčastnila i Adélka v kategorii nejmenších dětí. Pro Adélku to bylo něco nového, ale když pár sekund po startu konečně zjistila co má dělat, úspěšně se do cíle dostala :-) Já jsem se vydal na 4,4km dlouhou trať asi o hodinu později. Pár set metrů jsme běželi ve třech na čele, ale postupně jsem měl pouze jednoho soupeře a to Jana Kopala, domácího závodníka ze Staré Paky. Honzu znám už z některých závodů, kterých jsme se společně účastnili. Bylo jasné, že to bude boj. Makali jsme společně, až při závěrečném seběhu do cíle mi soupeř utekl a já jsem doběhl o 5s za ním. Protože byl ale v kategorii nad 40 let, svojí kategorii jsem vyhrál.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh přes Městskou horu a Dobřichovická Míle  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 13.04.2019  
Další víkend v dubnu po Stránce jsem poprvé navštívil Beroun. Zúčastnil jsem se zde běhu Městskou horou. Je to krátký 3km kopcovitý kros na kopci uprostřed Berouna zvaném Městská hora. Běželo se i kolem výběhu s medvědy, který je zde umístěn. Hned od startu jsme běželi ve třech s mírným náskokem a začalo se opravdu rychle. V průběhu prvního 1,5km okruhu jsem se postupně dostal na druhé místo a udělal si menší náskok. Budoucí vítěz Šimon Ekl nám už v prvním kole kousek utekl. Tuto pozici jsem si udržel až do cíle. S celkovým 2. místem jsem spokojen. Cestou domů jsem se stavil na další krátký závod do Dobřichovic, kde se běžela míle (2 okruhy v místním parku). Zde to byl souboj s Juniorem Alexandrem Polákem, který jsem v cíli taky prohrál. Bylo to ale těsné, sprinty do cíle mi prostě nejdou. I tak ale spokojenost...
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 06.04.2019  
9. ročník běhu ve Stránce u Mšena. Zároveň moje první účast. Běžel se 5,4km silniční okruh, který v sobě zahrnoval i krátké klesání a více než kilometrové stoupání. Trať se mi pořadilo vítězně zdolat v čase 19:19, což je trochu symbolické v r. 2019 :-) Výborně běžel ale i Michal Michálek, který skončil jen 20s za mnou a na trati mi nedal nic zadarmo.  
Kros pičhorou  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 23.03.2019  
Nová akcička v Dobřichově. V místě, kde se na pár kilometrech běhá spousty závodů vzniknul nový... je tak vedle akcí v Cerhenicích, Pečecké desítky jarní i podzimní, Memoriálu Petra Šimka v Kounicích, Radimi a možná i jiných další místní běh. Skoro vše už jsem zde běžel, takže Nakonec jsem jel i na tento závod. V hledáčku jsem měl ještě běh Štěpánkou nebo Jiříkův okruh v Praze. Nakonec jsem si ze závodu odvezl celkové vítězství, ale jen o pár sekund. Celou 8km trať jsem se tahal s Lubošem Herelem a nakonec mi přece jen zbylo více sil abych si dva kilometry před cílem vytvořil mírný náskok a udržel ho až do cíle. Tento závod rozhodně nebyl zadarmo.
  Zobrazit celý článek >>  
Borecký půlmaraton  
Závod  Datum: 16.03.2019  
Podruhé jsem se zúčastnil Boreckého půlmaratonu, závodu, který mám v podstatě doma. Poprvé jsem běžel v r. 2017 a časem 1:20:40 obsadil druhé místo. Letos byly podmínky podobné, možná ještě větší bláto. Čekal jsem, že mi to půjde trochu líp, ale nakonec z toho byl na vteřinu stejný čas. Závod se těší čím dál větší oblibě, což potvrzuje účast cca 350 běžců. Do karet mu hraje určitě i termín, kdy ještě jiných akcí tolik není. Letos to tak stačilo pouze na čtvrté místo. Vyhráli jsme ale tentokrát kategorii rodič a potomek a to s velkým náskokem, když otec zaběhl čas 1:47h! Tak třeba se zase za rok oba zúčastníme a porveme se o bednu v této kategorii :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Trénink na sezonu 2019  
Datum: 15.03.2019  
Trénink na novou sezónu šel podle plánu až do doby, kdy se opět ozvaly problémy se zády. Už to asi lepší nebude. Vložil jsem nový přehled tréninků až do února 2019. Od půlky února už běhám i úseky, kdy si dávám v tréninku např. 3-4x2km po 3:50/km nebo 6x1km po 3:45/km. Běhám i různé kombinace např. 3x2km + 1x1km, jak to vyjde. Další variantou v tréninku je 2x12 min. nebo pyramida (1000m - 800m - 600m - 400m - 200m - 100m postupně v tempu 3:40-3:10/km) apod.
  Zobrazit celý článek >>  
kros Vrchlabí  
Závod  Výsledky  Datum: 29.09.2018  
Pěkný závod ve Vrchlabí, který jsem absolvoval jen náhodou, když jsem zjistil že je teprve když jsem byl dopoledne trénovat. Vrátil jsem se domů pro věci a šel se přihlásit. Závod nebyl moc obsazený a nebylo zde těžké vyhrát. Z původně plánovaného tréninku "volný běh" tak byl nakonec rychlý trénink.  
Běh kolem jezera Chmelař  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 22.09.2018  
Tak toto byl opravdu pěkný závod. Byl jsem prvně jak na tomto závodě, tak na tomto místě u jezera Chmelař. Ze dvou tras jsem si zvolil jako obvykle tu delší. Zdeněk Pinc na prvním místě měl jasně navrch, takže po dvou kilometrech jsem ho musel nechat a soustředit se na své tempo. V závěru mě ještě trochu stahoval další výborný běžec Petr Zuda, ale toho už jsem si pohlídal. Nebylo to ale zadarmo! Výborný výkon podal i veterán Jaroslav Chramosta... Sice tento závod v zářijovém termínu koliduje se spoustou dalších hezkých akcí, ale snad se sem zas někdy podívám!
  Zobrazit celý článek >>  
Radim v pohybu  
Závod  Výsledky  Datum: 15.09.2018  
Byl jsem tu už několikrát Pečky, Cerhenice... a teď Radim. V místních obcích u Kolína se běžecké závody pořádají s oblibou. I když tento závod není z těch, na které mě to znovu potáhne, nebylo na škodu se zúčastnit. A navíc to opět dalo na bednu!  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist