Běh vítězství  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.05.2022  
Před pár lety jsem tu běžel změněnou trať. Tentokrát původní trať, i s dětmi. Běžely obě a měly z toho radost, to je hlavní. Mě už se tak nevedlo, alespoň pocitově, nakoneci tak vítězství v kategorii a 2. místo celkově. Čas horší než před lety, ale to se dalo čekat.  
Běh Ďáblickým hájem  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 24.04.2022  
Tohoto závodu jsem se letos zúčastnil poprvé a hned 50. ročník! Tedy tradiční akce na kraji Prahy :-) Nic jsem od toho neočekával. Běžel jsem to 10 dnů po nachlazení a netrénování. Ale přesto jsem měl cíl udržet tempo 3:45/km, aby to byl kvalitní trénink. V 11h začalo pršet a v 11:45 na startu jsem byl už pěkně promáchaný, stejně jako všichni kolem. Běžely se 2 okruhy dlouhé přibližně 2050m v lese. V prvním kole jsem se držel v malé skupince a tempo mi vyhovovalo. Nebylo to nic extra rychlého, ale stejně to víc nešlo. Až po první třetině druhého kola jsem si vytvořil v mírném kopci náskok, který se mi podařilo udržet až do cíle. Nakonec nečekané vítězství, ale jen o 4s! Bylo to těsné a v cíli jsem toho měl plné zuby. Hodinky mi ukázaly průměr 3:45/km.
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.04.2022  
Neratovický kros a moje asi devátá účast. Trochu mě mrzí, že byla slabá účast a celkově pozoruji klesající účast na závodech. A nebo možná dnes všichni běhají velké akce. Každopádně Kde jsou mladí? Abych to uvedl na pravou míru. Tento závod byl pro mě tempový trénink. Moje jediné běhy jsou totiž jen volné kecací klusy, což někteří na Stravě vidíte. A tak jediný plán byl zaběhnout to celé v podobném a co nejslušnějším tempu. Musím na rovinu napsat, že jsem spokojený. Na to, že jsem od toho nic nečekal, jsem příjemně překvapený. Zvlněná trať a moje tempa jednotlivých km 3:48, 3:45, 3:42, 3:51, 3:49, 3:39, 3:49, 3:53, 3:37, a poslední kousek v tempu 3:48 tak byla docela stabilní a jako bonus to byl můj tady čtvrtý nejrychlejší běh a čas těsně pod 35 min. Prostě spokojenost, nemůžu věřit, že jsem tohle zaběhl z ničeho, jen z klusů přes 5 min./km a z objemu 200km/měsíc, s bolavými zády a s bolavým kolenem, nerozběhaný, nerozcvičený, neboť kvůli úponu se ani protahovat moc nemohu. Dalším bonusem byla účast Adélky a Magdalenky, které se s nepříjemně dlouhou trasou na svůj věk vypořádaly velmi statečně :-) a přidaly každá bednu navíc. Gratuluji holky!
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Výsledky  Datum: 02.04.2022  
První letošní pokus... Letos budou závody asi rychlé tréninky. Bylo to dobré, ale jen jako trénink. Rád bych zrychlil, ale tělo je proti. Nechám tomu volný průběh. Možná by to chělo rok bez běhu, ale to nejde, když můžeš, tak běháš :-) K závodu... letos to byl fičák a zima mi byla ještě na startu. Nezahřálo mě ani 3km rozběhání a to už je co říct. Běželi jsme s Michalem, já trochu s rezervou. Snažil jsem se odběhnout to celé v podobném tempu a moc se nezahltit. Seběh byl v protivětrua po silnici nahoru zas vítr pomáhal. Čas sice nejhorší ze všech zdejších účastí, ale o to dnes nešlo. Za týden v Nera čekám další rychlý trénink.
  Zobrazit celý článek >>  
Jde to z kopce, co s tím?  
Závod  Datum: 18.03.2022  
2019: běh 4874km, 390 hodin
2020: běh 4302km, 356 hodin
2021: běh 2844km, 237 hodin
2022: běh nakročeno sotva na 2000km  
Miranovy duby  
Závod  Datum: 25.09.2021  
Co napsat k tomuto závodu? Nebylo to ono. Chtěl jsem běžet, alespoň svůj průměr a nešlo to. Na prvním místě jsem se držel sotva do poloviny, pak mě převálcoval i veterán. Celkově 3. místo, škoda.   
Běh Hoštkou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 18.09.2021  
Letos byly na výběr dvě tratě, zvolil jsem delší 10km, asi chyba. Bývala by stačila ta kratší, protože ke konci jsem měl dost. Soupeř mi utekl krátce po startu a na jeho tempo jsem neměl. Příště zkusím kratší - klasickou původní 6km trať. Asi by mi sedla líp, protože první půlku jsem se docela rychlostně držel.  
Posvícenský koláč  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 11.09.2021  
Závod mi docela sednul. V rámci možností jsem spokojený, i děti si zaběhaly :-)  
Stránecký běh  
Závod  Datum: 04.09.2021  
První závod téměř po roce. Prosinec až duben se mi dařilo kvalitně trénovat. Naběhal jsem velké objemy, ale pak mě opět zdravotní problémy se zády zastavily. Květen a červen jsem měl téměř bez tréninku. Každý měsíc jen cca 50km. Červenec něco přes 120km. Až teprve srpen se začínám rozbíhat - 216km. Chybí tam ale kvalita, jsou to vše jen volné běhy. Přesto jsem cítil, že už bych mohl něco běžet a zúčastnit se menšího závodu. Tak jsem naplánoval Stránecký běh - silniční závod na 5,4km. Jela i Verča a děti. Verča běhá už skoro rok a byl to pro ni první závod na zkoušku. Přihlásili jsme se i do závodu dvojic. Závod jsem rozběhl tempem, které jsem věřil, že udržím. Asi 3:30/km. Podařilo se držet tempo, z kopce ještě zrychlit a do kopce to spadlo na nějakých 4:30/km. Celkově jsem doběhl do cíle za 20:04 na prvním místě. Celý závod jsem běžel v podstatě sám na čele a ostatní soupeři doběhli s odstupem. Sice to byl malý závod, ale trochu optimismu mi to dodalo. Čas ale o 40s horší než loni. To ještě ale beru jako přijatelný výsledek vzhledem k tréninkovému manku. Verča doběha třetí v kategorii a ze závodu si rovněž odváží dobré pocity. Společně jsme ještě vyhráli závod smíšených dvojic. Adélka si zkusila běh na 100m a Magdalenka to prospala v autě :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Trénink 2021  
Datum: 15.03.2021  
Trénink v roce 2021 je zatím v duchu volných běhů, občas dlouhých běhů i přes 40km. Zatím žádný cíl, závody v nedohlednu.
Leden 430km běh, 36h
Únor 406km běh, 33h
Březen zatím v podobném tempu. Začínám zařazovat občas rychlejší běhy nebo kopce.  
Běžecky volný podzim  
Datum: 03.12.2020  
Na podzim jsem výrazně zvolnil, odpočinul si a běh si užíval, má to ale taky něco do sebe.... Sem tam běh s Adélkou, která už na kole dala dvakrát 6km 🙂 často jsem tak běhal i 6:30/km, ale v listopadu už jsem zařadil i běhy kolem 15km s tempem 4:30/km. Není kam spěchat. Prosinec plánuji přidat, ale jen mírně, 500km tam určitě nebude. Vidím to tak na 300. Nikam to nepoženu, tělo si řekne. Zatím nemám běžecké cíle. Chtěl bych dát jen 70km v kuse = Česká Lípa -> Mělník po červené turistické. Na pohodu. Kdo to čte a šel by do toho, nechť se mi ozve.
září 195km
říjen 135km
listopad 220km

Motivace na jaro???
  Zobrazit celý článek >>  
Konec sezony 2020  
Datum: 11.10.2020  
Letos to balím, v podstatě jsem to zabalil už v srpnu. 12 závodů a 10x bedna, výkony ale nejslabší asi od r. 2012. Tréninkové statistiky podobné jako poslední roky: běh 390 tréninků, 4051km, 335 hodin kolo jen jako doplněk, 34 tréninků 427km, 21 hodin plavání letos ani nemá smysl vyhodnocovat.

Chci se zlepšit, co s tím?  
O pohár starosty TJ Sokol Mělník  
Závod  Datum: 07.10.2020  
Pracovní den, start ve středu 17h. Závod, který se koná už dlouho, ale já jsem ho přehlížel, nevěděl o něm, pak se nemohl zúčastnit, až letos poprvé. Ani striktní omezení aktivit nezabránilo v pořádání tohoto běhu i když většina ostatních běhu je již zrušena. Těšil jsem se, že alespoň tu trojku napálím naplno a podám slušný výkon na závěr sezóny. Houby. Dvě kola, 600m a bylo po tempu 3:10/km. Najednou sotva 3:30, potom ani to ne, konec jsem "doklusal. Poslední místo. Tedy, 5. z 5. Tolik parádní závěr běžecké sezony roku 2020.
  Zobrazit celý článek >>  
Miranovy Duby  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.09.2020  
Druhý ročník závodu a moje první účast. V této části Prahy běhám často a proto jsem uvítal nový závod. Ještě ráno jsem ale nevěděl, že poběžím. Původně jsem se rozhodoval mezi závodem Běh Hoštkou a mezi variantou neběžet nic. Nakonec přišlo spontánní rozhodnutí sbalit se s celou rodinou a vyrazit na závod do Prahy. Závod vedl příjemným prostředím, většiinou lesními a polními cestami, občas se běželo i po ulicích, ale okolí jsem moc nevnímal. Snažil jsem se držet alespoň trochu solidní tempo a už od startu jsem se osamostatnil na čele. Soupeři nepřijeli. Tentokrát se mi neběželo tak špatně, ale možná šlo jen o falešný pocit a když jsem běžel sám na prvním místě motivovalo mě to. I přes relativně slabý výkon se mi podařilo vyhrát. Letos je zvláštní rok.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh zámeckou zahradou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.09.2020  
V Lysé nad Labem je tento běh již tradiční a má za sebou pěknou řadu ročníků. Pro mě to byla ale první účast. Na startu nás nebylo mnoho. Běžely se okruhy zámeckou zahradou a přilehlým lesoparkem. Mizérie v mém podání pokračovala i zde. I když první část závodu jsem byl s tempem spokojený a držel jsem se ve vedoucí tříčlenné skupince. Potom se ale přidaly zažívací problémy v průběhu závodu. Takže nakonec jsem běžel osamocený na 3. místě a držel jsem si své "pomalé tréninkové" tempo. 3. místo jsem uhlídal a bylo to asi maximum co jsem byl schopný běžet.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist