Běh Zlončickou roklí  
Závod  Výsledky  Datum: 31.08.2019  
Tento závod už má za sebou několik ročníků, ale já jsem zde byl prvně, přestože jsou Zlončice kousek od nás. Svoji účast jsem ale i letos zvažoval. Nakonec jsem do toho šel. Jde o typický vesnický běh, který je ale prezentován v termínovkách, tak přilákal nejen místní, ale i běžce ze širšího okolí. Jde o celkem dobře zorganizovanou akci. Možná škoda, že je start až v poledne. Letos bylo vedro a v poledne dvojnásob. Pořadatelé nabízí ze tří variant tras - 7km, 14km a 21km (1, 2 nebo 3 okruhy), přičemž se vyhlašuje absolutní pořadí mužů a žen na jednotlivých trasách, nikoliv kategorie. Trať je různorodá, většinou polní cesty, poté kousek asfaltu, opět polní cesty, asfaltka kolem řeky a lesní pěšinou - roklí vzhůru zpět k místu startu a cíle. Vybral jsem si zlatou střední cestu 14km. Od startu jsem se držel asi na 3.-5. místě. Běželo se přiměřeně rychle, tak jsem asi po kilometru trochu zrychlil a dostal se do čela. Vytvořil jsem si nějaký náskok a dál jsem běžel sám. Nechával jsem si rezervu, nechtěl jsem závod pojmout tak, že se tu zničím. I to ale nakonec stačilo a prvním kolem jsem probíhal s celkem slušným náskokem a to i na první běžce na 7km trase. Druhý okruh už byl v podobném duchu. Doběhl jsem si pro vítězství. V cíli na nás čekaly samé dobroty, včetně domácích koláčů. Po horkém závodě se nejeden běžec ponořil do místní kašny. Pořadatelé dokonce zajistili i sprchu v cíli. Vyhlášení proběhlo až po doběhu posledního na 21km trati.
  Zobrazit celý článek >>  
Memorial Jana Fryce  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.08.2019  
Tento závod doporučuji všem. Šlo teprve o 3. ročník, ale už od 1. ročníku jde o kvalitní akci s parametry dražších a větších závodů. A navíc za příznivé startovné! Místní nadšenci to dělají opravdu dobře. Letos už byla desítka přesmě změřená, takže jde o certifikovanou trať. Svým profilem sice není příliš příznivá k osobákům, ale těžko v Neratovicích vymyslet převážně po asfaltu něco lepšího. Prezentace probíhala hladce, každý dostal čip, jak to bývá u větších závodů. V místě prezentace byl časový harmonogram a už u příjezdu mapka trati. Všude dobrá nálada a tak to má být :-) Dal jsem si tradiční 2km na rozběhání a pak už se postavil na start, kam nás pustili po lávce, jinak veřejnosti uzavřené. Hned po startu jsem do toho šel naplno, buď a nebo. Po chvilce jsem zjistil, že to nebude zadarmo. I soupeři byli připravení dobře. První 2km jsem šel v tempu 3:15 min./km a vytvořil si tak mírný náskok. Věděl jsem, že toto tempo neudržím. Proto jsem znejistěl když jsem viděl soupeře kousek za mnou. Postupně jsem pomalu spadnul ke 3:30min./km, ale nikdo mě nedobíhal. Na 5km nám změřili mezičas. Za otočkou jsem měl stále podobný náskok asi 15s a ten mi vydržel až do cíle. Byl to tak boj od začátku do konce o udržení náskoku. V cíli jsem s nikým sprintovat nechtěl. Ocenil jsem i doprovod policie na elektroskútrech po celou trasu. Pro všechny závodníky bylo připraveno výborné občerstvení v cíli - ovoce a tortilla. Pro děti potom po dokončení hlavního závodu dětské závody. Naše Adélka se ale neúčastnila, tak si alespoň pobyla na skákacím hradu. Snad bude už trochu aktivnější závodník příští rok :-) Vyhlášení tak proběhlo trochu s odstupem. Závod všem doporučuji a věřím, že se zas někdy na start postavím.
  Zobrazit celý článek >>  
Klamošský lesní kros  
Závod  Výsledky  Datum: 17.08.2019  
Jako první závod po osmi týdnech jsem zvolil lesní kros v Klamoši. Účastnil jsem se už potřetí, letos stejně jako loni jsem si zaběhnul obě trasy, 5km i 10km. Na 5km jsem měl jediného soupeře Michala Majoroše, se kterým jsem držel krok 2km a pak jsem ho nechal. Zřejmě bych to stejně nevyhrál, tak jsem zbytek závodu vypustil a šetřil se na desítku. Doběhl jsem si pro druhé místo. Desítku jsem běžel s Jakubem Exnerem a za námi s odstupem Bořek Jančík. Kuby jsem se držel cca do 5. km, potom to prostě nešlo. Dál jsem si kontroloval už jen své druhé místo. Bohužel asi 0,5km před cílem byla přes trasu páska a mnoho běžců to zmátlo. Nebyl jsem sám, kdo si trať prodloužil. Já jsem si ji však prodloužil možná nejvíc. Nejenže jsem se vrátil k odbočce s páskou, ale znovu pak zvolil špatnou trasu. I když jsem konec trasy z minulých ročníků znal, myslel jsem, že je změna v trase. Vyběhnul jsem z lesa na konci obce a vracel jsem se přes obec zpět na trať, kde jsem se zařadil před Bořka Jančíka. V cíli mi hodinky naměřily 11,5km. Zaběhl jsem si dost, přesto jsem se stačil vrátit na druhé místo, ale těsně a to i díky tomu, že běžci za mnou si také trochu zaběhli.
  Zobrazit celý článek >>  
Trénink na podzim 2019  
Datum: 14.08.2019  
Ačkoliv to vypadá, že od posledního závodu nic nedělám, opak je pravdou. Chtěl jsem letos přibližně měsíc nezávodit mezi jarní a podzimní částí sezóny. Původně jsem měl v plánu v červenci a srpnu absolvovat jen několik málo závodů. Protože mě dosud v termínovce nic moc nezaujalo, přes půl republiky se mi nechtělo jezdit a závodů je v létě méně, tak jsem 8 týdnů pouze trénoval. A stálo to za to! Nemusel jsem se omezovat objemově a snažil jsem se alespoň 2x-3x týdně běhat i rychlost, fartlek a tempové běhy. Trénink mi narušily jen drobné zdravotní komplikace na konci července. Doufám, že jsem si formu minimálně udržel a snad se i výkonnostně posunul. Objemově mam tuto kilometráž od 24.6.: 1. týden 102,6km 2. týden 116,2km 3. týden 88km 4. týden 141,2km 5. týden 103,1km 6. týden 64,4km 7. týden 151,8km 8. týden ?km Od poloviny srpna do konce října bych chtěl opět závodit a snížit týdenní tréninkové dávky do 100km (většinou 80-100km). Držte mi palce :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Kros Zdiby Klecany  
Závod  Fotogalerie  Datum: 22.06.2019  
Tento závod byl pro mě nový. Je důkazem toho, že i u Prahy se dá udělat závod s krátkými prudšími výběhy i seběhy a dá se vymyslet pěkný kros na malém kousku trati. Běžely se 3 okruhy, přibližně 2,2km dlouhé v příjemném prostředí. Závod se mi o minutu podařilo vyhrát v čase 27:27. Účast ale nebyla příliš velká, celkem kolem 30 závodníků.  
Krakonošova 25  
Závod  Datum: 15.06.2019  
Krakonošovu 25 běhám vždy rád i když jde o těžký závod, díky svým výběhům a prudkým seběhům. Letošní ročník jsem se cítil na slušný výkon. Na startu byl asi největším soupeřem Přemek Ježek. Na začátku trasy jsem se s ním sice držel v kontaktu, ale už na Žalý měl patrný náskok, který ještě dále navyšoval. Já jsem si tak v podstatě většinu trasy hlídal 2. místo, na kterém mě nikdo neohrožoval. Ke konci po seběhu ze Strážného jsem však Přemka zahlédnul před sebou a snažil se ho ještě doběhnout. Zdálo se, že mám více sil, ale jeho náskok už byl dostatečný. V cíli jsem byl druhý, ale jen o pár vteřin, což považuji za úspěch. S časem jsem spokojený vzhledem k teplému počasí. Od svého osobáku jsem byl ale vzdálen. Z historického hlediska jsem přidal ke třem vítězstvím, jednomu třetímu a jednomu čtvrtému místu i druhé místo :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Dřínovský kros  
Závod  Fotogalerie  Datum: 08.06.2019  
Tradiční akce v okolí, kterou pořádá Petr Havelka. Krátký kros, tentokárt jsem nestačil na vítěze Jana Flašara, kterého moc neznám z jiných akcí. Každopádně byl lepší, i když první okruh jsem se s ním ještě držel...  
Mělnický běh a Mšenská desítka  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 01.06.2019  
Hned první víkend v červnu se konal na Mělníku v rámci motorkářské a automobilové akce "Mělnický okruh" i závod běžců a cyklistů na tomto okruhu. Byl to 1. spíš testovací ročník a na start se nás postavilo jen 17. Přesto se běželo slušně rychle už od startu a musel jsem se snažit, abych udržel 2. místo za Lukášem Kozlíkem. Odpoledne jsem zajel do Mšena na již tradiční Mšenskou 10, kterou jsem loni vynechal. I když bylo vedro, část trasy vedla mezi skalama v příjemnějším prostředí. Začal jsem volněji a na prvním místě za sebou táhnul skupinku běžců. Postupně jsem si zrychlováním vytvořil náskok, který jsem už hlídal až do cíle. Podařilo se mi tak opět tento závod vyhrát :-)
  Zobrazit celý článek >>  
City Run Jičín  
Závod  Fotogalerie  Datum: 26.05.2019  
Trochu zvláštní závod... běžely se trasy 5km, 10km, půlmaraton. Hlavní trase je zde 10km, které jsem se zúčastnil i já. Účast byla docela slušná, ale rozdělení na tři trasy je až skoro zbytečné. Také rozdělení na kategorie podle věku a kategorii "Prestige" je zvláštní. Rozběhl jsem to hned od startu na prvním místě a umístění jsem si už celou dobu kontroloval. K cíli už jsem zvolnil a i proto se mi soupeř na druhém místě přiblížil. Nakonec jsem vyhrál jen o 5s, ale měl jsem to pod kontrolou :-) Večer po závodě potom soutěž "Eliminátor", kdy 8 nejlepších mužů a 2 ženy z desítky závodilo na 300m okruhu na náměstí. V každém kole nejpomalejší odstoupil a byla minutka pauza do dalšího kola. Nejednalo se přímo o okruh, ale trať plnou zatáček a taky bláto. Byla to dost strkanice a já jsem nakonec skončil na 4. místě. I když jen proto, že v posledním kole jsem už neměl kudy předběhnout. No... slušná makačka po závodě :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Run for help Poděbrady  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.05.2019  
I další květnový víkend jsem si vybral rovinatou desítku v Poděbradech. Uvažoval jsem ještě o závodě Hostivice Run, ale ten třeba příště. Běžely se zde 3 okruhy po 3,33km. Hodinky mi v cíli naměřily 9,98km, takže asi dobře změřená trať :-) Na startu se objevil Pavel Dvořák, který si udělal výlet na otočku z Prostějova. Protože Pavla dobře znám, bylo jasné, že to bude dnes těžké a nevěřil jsem že na něho mám. Po startu jsme se ještě chvíli drželi ve skupince, která se postupně rozpadala a po 2km už jsem i já přestával stačit Pavlovu tempu. Za mnou soupeři taky začali lehce ztrácet. Bylo větší teplo než před týdnem v Městci, což bylo znát. Já jsem tak po prvním kole bojoval už pouze sám se sebou a s časem. Pavel Dvořák se mi vzdaloval až z toho v cíli byla necelá minuta. Já jsem se také vzdálil soupeřům za mnou a snažil jsem se držet odstup i tempo. Nakonec mě v cíli překvapilo slušných 34:46 i když se ukázalo, že jsem opět poslední km desítky neudržel absolvovat v tempu pod 3:30. Je to škoda, ale věřím že v tréninku ještě zaberu. Trochu nepříjemné bylo neustálé vyhýbání se běžcům běžícím o kolo zpět ve třetím okruhu. Jinak se mi závod líbil a doufám, že jsem zde nebyl naposledy. Závodu se účastnil i Roman Šebrle. Celkově se běželo na podporu postižených dětí, kterým pomohou finance ze startovného.
  Zobrazit celý článek >>  
Městecká desítka má svého prvního vítěze  
Media  Datum: 12.05.2019  
Městecká desítka  
Závod  Fotogalerie  Datum: 11.05.2019  
Městecká desítka byla těžká volba, protože ve stejný den se konal můj oblíbený závod v Újezdu nad Lesy - běh za Újezdskou sovou a taky jsem uvažoval o běhu Roudnice - Říp rovněž ve stejném termínu. Nakonec jsem se rozhodnul pro Městec Králové i když byl trochu z ruky. Přece jen první ročníky jsou první ročníky :-) Byla to sázka do neznáma, ale jel jsem tam hlavně za účelem zjistit na co letos mám na rovinaté desítce. Běžely se zde 2 okruhy po 5km městem, převážně po asfaltu, občas po nezpevněné cestě. Kvalitnímu času trochu nepřálo větší množství ostřejších zatáček, jinak to nebylo zlé. Až na drobné zmatky doprovodného vozidla a lehce posunutého startu vše proběhlo bez problému. První okruh jsme běželi nejdříve ve třech a potom pouze ve dvou na čele. První kolo nás ještě doběhnul a předběhnul jeden závodník, který ale běžel pouze poloviční trať, takže běžel do cíle. Můj hlavní soupeř, se kterým jsem první okruh absolvoval Michal Burian začal po 5km lehce ztrácet a toho jsem využil a snažil se náskok navýšit. To se povedlo a nakonec jsem si doběhnul pro celkové vítězství v pro mě aktuálně slušném čase 34:54. Soupeř nakonec ztratil zkoro půl minuty. Zajímavé je, že první kolo jsem běžel za cca 17:07 a druhá za cca 17:45. To co mi ještě aktuálně nejde je udržet tempo pod 3:30/km až do cíle. S výsledkem jsem samozřejmě nad míru spokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Jablonecký běh do pohody  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 04.05.2019  
Nevím co mě to napadlo jet až do Jablonce. Nic blíž tento víkend nebylo a prostě mě to baví. A abych taky trochu běhal rychleji a ne pořád jen pomalé běhy s batohem, tak alespoň trénink by to mohl být kvalitní. Počasí nám na závody po dlouhé době nepřálo, bylo zataženo a střídavě pršelo a přestávalo. Běžely se tři okruhy kolem Jablonecké přehrady a úplná rovina byla v každém okruhu přerušena kratšími výběhy a seběhy. Celkem 10km trať. Nedalo se čekat, že by šlo o nějaké super časy a taky ne. Navíc se na startu sešla slušná konkurence a já jsem ještě ve finiši prohrál boj o 3. místo v kategorii. Celkově mi to stačilo pouze na 5. místo. Čas 35:30 odpovídal mé formě a profilu trasy. Nejsem s ním až tak nespokojený.
  Zobrazit celý článek >>  
Neratovický kros  
Závod  Výsledky  Datum: 26.04.2019  
Tohoto běhu se zůčastňuji pravidelně již několik let. Poslední tři ročníky se mi podařilo vyhrát. Letos však přijel Lukáš Kozlík, který je teď výkonostně někde jinde... Bylo mi jasné, že tentokrát nejspíš neuspěji. Když jsem zjistil, že se přihlásil na obě trasy, řekl jsem si, že to prvně zkusím taky. První závod na 3,2km jsem absolvoval na celkovém 2. místě právě za Lukášem Kozlíkem. Hlavní běh - necelá desítka byla v podobném duchu. Lukáš vyhrál, já druhý a na třetím místě doběhl mnohonásobný vítěz Michal Michálek.
  Zobrazit celý článek >>  
Staropacký kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 20.04.2019  
Po dlouhých letech jsem se zůčastnil Staropackého horského krosu. Byli jsme ve Vrchlabí a závod je kousek, takže se účast na tomto závodě přímo nabízela. Navíc zde mají kategorie i pro nejmenší, takže se zúčastnila i Adélka v kategorii nejmenších dětí. Pro Adélku to bylo něco nového, ale když pár sekund po startu konečně zjistila co má dělat, úspěšně se do cíle dostala :-) Já jsem se vydal na 4,4km dlouhou trať asi o hodinu později. Pár set metrů jsme běželi ve třech na čele, ale postupně jsem měl pouze jednoho soupeře a to Jana Kopala, domácího závodníka ze Staré Paky. Honzu znám už z některých závodů, kterých jsme se společně účastnili. Bylo jasné, že to bude boj. Makali jsme společně, až při závěrečném seběhu do cíle mi soupeř utekl a já jsem doběhl o 5s za ním. Protože byl ale v kategorii nad 40 let, svojí kategorii jsem vyhrál.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist