Stránecký běh  
Závod  Výsledky  Datum: 02.04.2022  
První letošní pokus... Letos budou závody asi rychlé tréninky. Bylo to dobré, ale jen jako trénink. Rád bych zrychlil, ale tělo je proti. Nechám tomu volný průběh. Možná by to chělo rok bez běhu, ale to nejde, když můžeš, tak běháš :-) K závodu... letos to byl fičák a zima mi byla ještě na startu. Nezahřálo mě ani 3km rozběhání a to už je co říct. Běželi jsme s Michalem, já trochu s rezervou. Snažil jsem se odběhnout to celé v podobném tempu a moc se nezahltit. Seběh byl v protivětrua po silnici nahoru zas vítr pomáhal. Čas sice nejhorší ze všech zdejších účastí, ale o to dnes nešlo. Za týden v Nera čekám další rychlý trénink.
  Zobrazit celý článek >>  
Jde to z kopce, co s tím?  
Závod  Datum: 18.03.2022  
2019: běh 4874km, 390 hodin
2020: běh 4302km, 356 hodin
2021: běh 2844km, 237 hodin
2022: běh nakročeno sotva na 2000km  
Miranovy duby  
Závod  Datum: 25.09.2021  
Co napsat k tomuto závodu? Nebylo to ono. Chtěl jsem běžet, alespoň svůj průměr a nešlo to. Na prvním místě jsem se držel sotva do poloviny, pak mě převálcoval i veterán. Celkově 3. místo, škoda.   
Běh Hoštkou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 18.09.2021  
Letos byly na výběr dvě tratě, zvolil jsem delší 10km, asi chyba. Bývala by stačila ta kratší, protože ke konci jsem měl dost. Soupeř mi utekl krátce po startu a na jeho tempo jsem neměl. Příště zkusím kratší - klasickou původní 6km trať. Asi by mi sedla líp, protože první půlku jsem se docela rychlostně držel.  
Posvícenský koláč  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 11.09.2021  
Závod mi docela sednul. V rámci možností jsem spokojený, i děti si zaběhaly :-)  
Stránecký běh  
Závod  Datum: 04.09.2021  
První závod téměř po roce. Prosinec až duben se mi dařilo kvalitně trénovat. Naběhal jsem velké objemy, ale pak mě opět zdravotní problémy se zády zastavily. Květen a červen jsem měl téměř bez tréninku. Každý měsíc jen cca 50km. Červenec něco přes 120km. Až teprve srpen se začínám rozbíhat - 216km. Chybí tam ale kvalita, jsou to vše jen volné běhy. Přesto jsem cítil, že už bych mohl něco běžet a zúčastnit se menšího závodu. Tak jsem naplánoval Stránecký běh - silniční závod na 5,4km. Jela i Verča a děti. Verča běhá už skoro rok a byl to pro ni první závod na zkoušku. Přihlásili jsme se i do závodu dvojic. Závod jsem rozběhl tempem, které jsem věřil, že udržím. Asi 3:30/km. Podařilo se držet tempo, z kopce ještě zrychlit a do kopce to spadlo na nějakých 4:30/km. Celkově jsem doběhl do cíle za 20:04 na prvním místě. Celý závod jsem běžel v podstatě sám na čele a ostatní soupeři doběhli s odstupem. Sice to byl malý závod, ale trochu optimismu mi to dodalo. Čas ale o 40s horší než loni. To ještě ale beru jako přijatelný výsledek vzhledem k tréninkovému manku. Verča doběha třetí v kategorii a ze závodu si rovněž odváží dobré pocity. Společně jsme ještě vyhráli závod smíšených dvojic. Adélka si zkusila běh na 100m a Magdalenka to prospala v autě :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Trénink 2021  
Datum: 15.03.2021  
Trénink v roce 2021 je zatím v duchu volných běhů, občas dlouhých běhů i přes 40km. Zatím žádný cíl, závody v nedohlednu.
Leden 430km běh, 36h
Únor 406km běh, 33h
Březen zatím v podobném tempu. Začínám zařazovat občas rychlejší běhy nebo kopce.  
Běžecky volný podzim  
Datum: 03.12.2020  
Na podzim jsem výrazně zvolnil, odpočinul si a běh si užíval, má to ale taky něco do sebe.... Sem tam běh s Adélkou, která už na kole dala dvakrát 6km 🙂 často jsem tak běhal i 6:30/km, ale v listopadu už jsem zařadil i běhy kolem 15km s tempem 4:30/km. Není kam spěchat. Prosinec plánuji přidat, ale jen mírně, 500km tam určitě nebude. Vidím to tak na 300. Nikam to nepoženu, tělo si řekne. Zatím nemám běžecké cíle. Chtěl bych dát jen 70km v kuse = Česká Lípa -> Mělník po červené turistické. Na pohodu. Kdo to čte a šel by do toho, nechť se mi ozve.
září 195km
říjen 135km
listopad 220km

Motivace na jaro???
  Zobrazit celý článek >>  
Konec sezony 2020  
Datum: 11.10.2020  
Letos to balím, v podstatě jsem to zabalil už v srpnu. 12 závodů a 10x bedna, výkony ale nejslabší asi od r. 2012. Tréninkové statistiky podobné jako poslední roky: běh 390 tréninků, 4051km, 335 hodin kolo jen jako doplněk, 34 tréninků 427km, 21 hodin plavání letos ani nemá smysl vyhodnocovat.

Chci se zlepšit, co s tím?  
O pohár starosty TJ Sokol Mělník  
Závod  Datum: 07.10.2020  
Pracovní den, start ve středu 17h. Závod, který se koná už dlouho, ale já jsem ho přehlížel, nevěděl o něm, pak se nemohl zúčastnit, až letos poprvé. Ani striktní omezení aktivit nezabránilo v pořádání tohoto běhu i když většina ostatních běhu je již zrušena. Těšil jsem se, že alespoň tu trojku napálím naplno a podám slušný výkon na závěr sezóny. Houby. Dvě kola, 600m a bylo po tempu 3:10/km. Najednou sotva 3:30, potom ani to ne, konec jsem "doklusal. Poslední místo. Tedy, 5. z 5. Tolik parádní závěr běžecké sezony roku 2020.
  Zobrazit celý článek >>  
Miranovy Duby  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.09.2020  
Druhý ročník závodu a moje první účast. V této části Prahy běhám často a proto jsem uvítal nový závod. Ještě ráno jsem ale nevěděl, že poběžím. Původně jsem se rozhodoval mezi závodem Běh Hoštkou a mezi variantou neběžet nic. Nakonec přišlo spontánní rozhodnutí sbalit se s celou rodinou a vyrazit na závod do Prahy. Závod vedl příjemným prostředím, většiinou lesními a polními cestami, občas se běželo i po ulicích, ale okolí jsem moc nevnímal. Snažil jsem se držet alespoň trochu solidní tempo a už od startu jsem se osamostatnil na čele. Soupeři nepřijeli. Tentokrát se mi neběželo tak špatně, ale možná šlo jen o falešný pocit a když jsem běžel sám na prvním místě motivovalo mě to. I přes relativně slabý výkon se mi podařilo vyhrát. Letos je zvláštní rok.
  Zobrazit celý článek >>  
Běh zámeckou zahradou  
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.09.2020  
V Lysé nad Labem je tento běh již tradiční a má za sebou pěknou řadu ročníků. Pro mě to byla ale první účast. Na startu nás nebylo mnoho. Běžely se okruhy zámeckou zahradou a přilehlým lesoparkem. Mizérie v mém podání pokračovala i zde. I když první část závodu jsem byl s tempem spokojený a držel jsem se ve vedoucí tříčlenné skupince. Potom se ale přidaly zažívací problémy v průběhu závodu. Takže nakonec jsem běžel osamocený na 3. místě a držel jsem si své "pomalé tréninkové" tempo. 3. místo jsem uhlídal a bylo to asi maximum co jsem byl schopný běžet.
  Zobrazit celý článek >>  
Jenštejnská pětka  
Závod  Datum: 05.09.2020  
Tento závod mam rád. Letos došlo ke změně trati. Je méně pestrá, až monotónní. Nově se běží 2,5km "tam" a 2,5km zpět. Nekonečná polní cesta, směrem tam mírně nahoru a rovina a směrem zpátky naopak. Opět jsem podal slabý výkon, ale spoupeři byli na tom ještě o něco hůře, takže jsem si odvezl 1. místo. Ze závodu mam ropačité pocity.  
Memorial Jana Fryce  
Závod  Fotogalerie  Datum: 30.08.2020  
Potřetí jsem stál na startu tohoto běhu, celkově 4. ročníku. Těší mě, že úroveň závodu zůstala vysoká, stejně jako rozumné startovné. Letos jsem měl velkou motivaci vyhrát, bylo by to už potřetí, ale bohužel nešlo to. Rozumně jsem běžel první 2km, pak jsem v tempu polevil, ještě daleko před obrátkou jsem byl předstihnut dvěma soupeři a pokus držet se v kontaktu rychle vzal za své. Jindy by mi to přišlo jako rychlý trénink. Poslední kilometry závodu už bylo vyloženě trápení. To se prostě nepovedlo, ale udržel jsem 3. místo. Tentokrát zklamání ani ne tak z výsledku, jako z výkonu.
  Zobrazit celý článek >>  
Lužický kros  
Závod  Datum: 09.08.2020  
Někdo je rád v těchto vedrech u vody, já raději makám. Takže dnes jsem si ověřil, co jsem za červenec natrénoval. Na Lužický kros se nás přihlásilo opravdu minimum. Ale přece jen na startu byl kvalitní soupeř - Dalibor Bartoš, který dal před měsícem půlmaraton pod 1:15. První kilák jsme běželi spolu, pak jsem si udělal ale mírný náskok, který jsem postupně navýšil asi na 100m a ten jsem si pohlídal až do cíle. S časem za těchto podmínek celkem spokojenost. Čas 26:10, o 47s hůře než můj nejlepší čas z tohoto závodu v r. 2015, ale o 13s lépe než v r. 2016 . V r. 2016 jsem si potom zaběhl pár dobrých závodů i desítku pod 34. Ještě měsíc makat a když to vše vyjde tak to prodat na podzimních závodech.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist