Běh Vítězství  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.05.2023  
Tak opět po roce v Lánech. Závod, abych si porovnal čas s tím loňským. Po zdravotních problémech to stále není dobré, ale malé zlepšení oproti loňsku tam je. Běžely se 2 okruhy po 3900m. V prvním okruhu jsem se ještě držel ve trojici na čele, ale ve druhém už mi utekly a už to nešlo dotáhnout. V cíli to bylo o necelou půlminutu lepší než loni. Alespoň něco :-) V kategorii 1., celkově 3. místo.  
Běh na rozhlednu Veselý vrch  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 29.04.2023  
Od posledního závodu to bylo bez tréninku. Jednoduše měsíc smrkání a kašlání a to se bohužel projevilo. Původně jsem nechtěl na závod jet, ale nakonec jsem odolal. Byla to zde moje první účast. 6,7km dlouhý kros (nad 60 let zkrácená 5,5km dlouhá trať) byl letos zároveň MČR veteránů v krosu. Běželo se mi špatně, jak jsem očekával. Asi jsem to i zbytečně přepálil na začátku a na konci jsem už jenom ztrácel. I tak 5. místo celkově a 2. místo v kategorii 35-39 let. Umístění dobré a výkon špatný. Doufám, že se co nejdříve dostanu alespoň do formy z 1.4.
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Výsledky  Datum: 01.04.2023  
Letos jsem běh pojal jako test formy, po 4 měsíce docela kvalitního tréninku. Výsledek byl znát. Na 5km trati o minutu lepší čas než loni. Zároveň jsem si zde zaběhl o pár sekund nejlepší čas.  
Běh okolo Hasy  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 31.12.2022  
Běh okolo Hasy je tradiční silvestrovský závod v Roudnici nad Labem. Tentokrát už 40. ročník. Letos nezvykle teplo a to 15-17 stupňů. Běžecky ideální počasí. Možná i proto se přihlásilo výrazně více běžců než obvykle a tak se posouvá o půl hodiny start. Alespoň se stíhám převléct do běžeckých trenek z tříčtvrťáků :-) Po startu jsem vyběhli ve čtyřech a hned si budovali náskok na čele. Běželo se mi nezvykle lehce, tempo kolem 3:20/km, jako za starých časů :-) Po dvou kilometrech se i naše skupinka roztrhala a já neudržel tempo s vedoucím Janem Moravečkem. O pár vteřin se držel v čele a já ho nemohl docvaknout. Za mnou byl pořád blízko Lukáš Kozlík a tak jsme to dotáhli až do cíle. S časem 18:18 jsem celkem spokojený i když mi k němu pomohlo počasí. O deset sekund druhý v celkovém pořadí, v kategorii nad 30 let 1. místo. Myslím, že dobře zakončený rok 2022 :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Datum: 11.12.2022  
Už jsem dva měsíce pořádně nezávodil, ani mě to nikam netáhne, ale toto bylo za rohem. Jako tradičně zde zima a čekání na start. Takový komorní běh uprostřed kokořínska. Po dvoukilometrovém rozběhání, po kterém jsem se nezahřál, jsem strávil pár minut u ohně a následovalo střídavě popobíhání a pobyt u ohně :-) Když se konečně odstartovalo, byl jsem zahřátý, ale optimálně se mi neběželo. Dvojice Jirka Miler, Michal Suchý nám utekla a já se první stoupání držel ve trojici pronásledovatelů (marných). Na kopci mě předběhli a cestou dolů jsem zase předbíhal já. Ve druhém kole už se mě držel jen Vojta Pelant a snažil jsem se vytvořit trochu náskok. Povedlo se mi to a udržel jsem až do cíle 3. místo celkově (2. v kategorii). Dalo to zabrat. Čas průměrný, běžel jsem tu lepší i horší časy. Nechtělo se mi mrznout, tak jsem domů zpět 18km běžel bez čekání na výsledky. V součtu více než 26km, tj. takový dlouhý běh třetí adventní neděli.
  Zobrazit celý článek >>  
Zvonický Běh  
Závod  Datum: 03.12.2022  
Nevím co mě to napadlo zdolat 180 schodů Mělnického kostela po úzkém točitém schodišti, na střídačku kamenném, železném a dřevěném. Trochu jsem se na schodech motal, 2x zakopnul a jednou na mezipatře běžel opačným směrem, než vedly schody :-) Tak jsem pár vteřin ztratil a nahoru se dokodrcal za 62s. Pátý v pořadí. Zpestření dobré a možná, že zase příště zkusím štěstí s nově nabytými zkušenostmi :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Okolo Lemberka  
Závod  Datum: 15.10.2022  
Na podzim jsem si dal taky po dlouhé době závod, který běžím poprvé, aby byla nějaká změna. Jablonné v Podještědí je trochu z ruky, ale co už... Po prezentaci je akorát 30 min. na rozběhání. Dovídám se, že trať je 4 okruhy cca 2,5km dlouhé. První km do kopce, potom rovinka, seběh, rovinka a do dalšího kola. Běželi jsme spojené kategorie na 2,5km, 5km i 10km, tak byl trochu chaos, ale i tak jsem přibližně věděl jak běžím. Od startu jsem se držel asi na 5. místě a po druhém okruhu dost běžců končilo svůj 5km závod a já běžel s velkou mezerou před sebou i za sebou na 4. místě :-) Nakonec 4. místo celkově a 2. v kategorii.
  Zobrazit celý článek >>  
Malá cena Špindlerova Mlýna  
Závod  Datum: 08.10.2022  
Při tomto závodě si říkám už nikdy více a tentokrát si opět říkám už nikdy více. Výběhy a seběhy sjezdovek po dobu 70 minut = zničené nohy na dalších 14 dnů :-/  
O pohár starosty TJ Sokol Mělník  
Závod  Výsledky  Datum: 05.10.2022  
Moje druhá účast na dráze na Mělníku. V r. 2019 se mi vůbec nedařilo a čas přes 10:30 byl prostě špatný. Letos jsem zaběhnul těsně přes 10 min., škoda. Tempo 3:20/km taky není nějaký zázrak, ale je to lepší než posledně :-)  
2hrady  
Závod  Fotogalerie  Datum: 24.09.2022  
Udělal jsem si tu nejhorší čas, ale ne o moc, takže spokojenost. V rámci možností to běželo...  
Jilemnice - Žalý  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 17.09.2022  
O víkendu jsem běžel svůj srdcový závod Jilemnice - Žalý. Asi už se mi ho nikdy nepovede vyhrát, ale po šesti letech si myslím, že moje 11. účast nebyla ostudou. 3. místo kat. a 7. celkově. Mladí lyžaři a běžci už budou na trati dominovat. Letos byl závod deštivý a na trati, zejména ve Žlábku dost bláta. Za osobákem jsem zaostal o 3 minuty, ale myslím, že pokud je to pod 50, tak dobrý :-)  
Miranovy duby  
Závod  Výsledky  Datum: 10.09.2022  
Letošní Miranovy duby se mi celkem povedly. Čas pod 36 minut na takové členité trati není tak špatný, i když to celá desítka nebyla. Celý závod jsem běžel sám a v cíli jsem měl náskok skoro 5 minut na druhého v pořadí. Vylepšil jsem čas z minulých let, čímž jsem si ověřil, že jsem na tom výkonostně trochu lépe.  
Běh kolem jezera Chmelař a Jenštejnská 5  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 03.09.2022  
První zářijovou sobotu tu byly dvě akce a obou jsem se chtěl zúčastnit. Je to vždy dilema, když se kryjou závody, které chci běžet. Nakonec jsem se rozhodnul pro Chmelař v Úštěku, který jsem běžel jen jednou v r. 2018. Jenštejnská 5 ale měla start až v 15:00h a uvažoval jsem o tom, že sem přejedu, pokud zbyde čas. Na Chmelaři běžely nejprve ráno děti, potom jsme čekali a postupně běžely další dětské kategorie. V 10:40 běžela Verča jeden okruh v asi nejnabitější kategorii ze všech. Nakonec osmé místo. Já jsem běžel v 11:20 hned po ní dlouhou trať (2 okruhy). V kategorii jsem byl sám a celkem nás bylo asi 15. Od startu jsem se držel s Michalem, se kterým trénuji, ale asi po dvou kilometrech jsem si se svým tempem začal budovat náskok a zbytek závodu běžel sám. Výsledný čas není žádný zázrak a o 55s horší než v r. 2018. Přesto vítězství a spokojenost. Škoda slabé účasti. Po vyhlášení bylo jasné, že stihneme přejet k Praze do Jenštejna na závod Jenštejnská 5, který už dobře znám. Přijeli jsme včas i s rezervou. Na místě jsem zjistil, že je opět jiná, už asi třetí trať. Nejvíce se mi ale líbila ta původní. Od startu to napálili Michal Frisch a Ricardo Goncalves. První jmenovaný nevydržel tempo dlouho a už asi po kilometru jsem ho předběhl a zanedlouho doběhnul Ricarda. Spolu jsme chvíli běželi a nakonec se mi podařilo ještě zrychlit a utéct mu v cíli o 20s. Po desítce to bylo vydřené vítězství :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Neraběh - Memorial J. Fryce  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.08.2022  
Čtvrtá moje účast na 6. ročníku tohoto běhu. Chtěl jsem se pokusit o třetí vítězství. Od startu jsem se držel na čele s trojicí Kupidlovský, Vokrouhlík a Dvořák. Bohužel po pár km jsem jim úplně nestačil a držel jsem si své tempo s odstupem asi 30m. Po obrátce jsem začas stahovat a nakonec předběhnul Michala Vokrouhlíka a podalším kilometru jsem doběhnul a předběhnul Pavla Dvořáka, na kterém bylo vidět, že se mu úplně dobře neběží. Na Daniela Kupidlovského jsem ale ztrácel cca 20s a tento náskok jsem už nedokázal stáhnout. Takže nakonec 2. místo. Alespoň čas o minutu lepší než před dvěma lety. Snad malý náznak zlepšení :-) Verča běžela za 53:59 a děti se také zúčastnily.
  Zobrazit celý článek >>  
Horský půlmaraton Janské Lázně  
Závod  Výsledky  Datum: 07.08.2022  
Horský půlmaraton, MČR, rasovina na sjezdovce, nejrychlejší km 3:15, nejpomalejší 11:59, to je asi vypovídající. Bohužel už forma není co bývala a bojoval jsem celou trať jen s nejlepšíma holkama, ale do kopce běžely neuvěřitelně a v horských sebězích to pálily 3:10/km. Držel jsem se statečně, ale nakonec 5 holek lepších těsně za sebou. V cíli celkově 21. místo a 17 minut na vítěze. Byl to pro mě závod po delší době. Od května se věnuji jen tréninku a moc to nepřeháním, ale je to lepší než na podzim a v zimě 2021. Snažím se trochu připravit na podzimní krosy a další běhy. Tento závod byl těžký a nohy to dávají vědět ještě týden po závodě :-) Nemam natrénované kopce ani seběhy, ale přesně o tom to kolem Černé hory bylo.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist