Běh kolem jezera Chmelař  
Závod  Datum: 09.09.2023  
Potřetí na Chmelaři. Tentokrát jsem věřil, že mohu být trochu připraven a zaběhnout slušně. Šlo mi hlavně o porovnání s loňskem, kdy se mi tu podařilo vyhrát. Letos se tu sjela alespoň nějaká konkurence, takže jsem měl s kým závodit. Loni to bylo hodně slabé. Letos bych to zhodnotil: První kolo slušné, druhé už to nešlo a těžko se mi drželo tempo. Proto jsem taky zpomalil a druhé kolo běžel pomaleji. Kdybych tempo udržel, mohl to být čas kolem 33 minut. Takto "jen" 33:54. Ale o půlminutku lepší než loni a to se počítá. Na rok 2018 ale ještě ztrácím. Letos mi to opět stačilo na vítězství!
  Zobrazit celý článek >>  
Jenštejnská pětka  
Závod  Výsledky  Datum: 02.09.2023  
Jenštejnskou pětku jsem opět po roce absolvoval. Tentokrát v nejlepším čase 17:05 i když, zde to tak nejde brát, protože už se tu 2x měnila trať, ale stejně to nebylo špatné :-)  
Kokořínské roklinky  
Závod  Výsledky  Datum: 27.08.2023  
Kokořínské roklinky letos poprvé. 28,5km dlouhý závod s neustálými výběhy a seběhy mi dal pořádně zabrat. Běželi jsme ve čtveřici v čele a drželi si slušné tempo, ale zároveň to nepřeháněli. Tak akorát doběhnout k cíli a tam se uvidí. Střídali jsme se a chvíli to vypadalo, že někdo odpadá a někdo je rychlejší. Hned ze začátku, někde na 4.-6.km jsem si zaběhnul a musel se tak 150m vracet. Následně jsme ještě všichni společně několikrát lehce zaběhli nebo se zastavili na rozcestí. Trochu času jsme tím promarnili. Rozhodovat se začalo hlavně při posledním větším stoupání před závěrečným seběhem do Mšena. Tam jsme se roztrhali a já běžel na druhém místě. Už jsem měl viditelný odstup na první místo a za mnou byla taky díra. Protože se ale první běžec na posledním rozcestí zastavil a tápal, kudy dál. Doběhl jsem ho a poté už jsme společně běželi směrem ke Mšenu. Tam jsem ale zabral a začal si tvořit náskok. Do cíle jsem doběhl první, řekl bych ve slušném čase na to bloudění :-) Bylo ale znát, že mam naběháno málo dlouhých běhů v tréninku. Cestou jsem si vystačil s jednou raw tyčinkou a hroznovým cukrem a pitím na čtyřech občerstvovačkách. Ale bylo toho tak akorát dost.
  Zobrazit celý článek >>  
Štafetový závod dvojic Praha  
Závod  Výsledky  Datum: 20.08.2023  
V Praze v Hostivaři se v místním parku konal tradiční štafetový závod. Sice šlo už o letitou akci, ale já sem zavítal poprvé. Vytáhnul mě Michal Michálek a běželi jsme spolu v kategorii 80-100 let (součet věků). Běželo se systémem střídání po každém zhruba kilometrovém okruhu. Každý běžel pět kol. Začali jsme v čele a pár kol se drželi na prvním místě. Postupně jsme se ale trochu propadali. Nakonec jsme skončili 3. celkově a 2. v kategorii, takže nejhorší to nebylo :-) Brali jsme to jako intervalový trénink. Ty poslední dobou pravidelně běháme. Byl to také první malý závod po delší době, kdy nezávodím.
  Zobrazit celý článek >>  
Projekční desítka  
Závod  Výsledky  Datum: 17.06.2023  
Za touto desítkou jsme jeli až do Třebíče. Bylo to totiž MČR veteránů na 10km. Závod se mi pocitově vůbec nepovedl. Běželo se mi těžko, hlavně druhá polovina a bylo prostě znát, že mam málo naběháno a dřel jsem to z posledních sil :-/ V mé kategorii M35 jsem vyhrál, takže v tomto směru spokojený jsem, ale čas ani výkon nic moc.  
Běh okolo Roprachtic  
Závod  Výsledky  Datum: 10.06.2023  
Vracím se sem, na místo činu po mnoha letech. Poprvé v r. 2008, pár let potom, co jsem začal běhat jsem zde zaběhl 20:05 a v tehdejší konkurenci vyhrál kategorii. Letos 19:51, takže takový malý osobáček :-) Čas mi stačil na 2. místo v kategorii a 3. celkově.  
Mšenská 10  
Závod  Datum: 04.06.2023  
První závod do seriálu Mšenské běhy :-) Běžel jsem to v podstatě celé na druhém místě. Na vítěže to zdaleka nestačilo a tak musím být spokojený. Každý rychlý běh se letos počítá.  
Dřínovský kros  
Závod  Výsledky  Datum: 27.05.2023  
Letos se mi běželo asi nejlíp, co jsem tu kdy běžel. Možná je to tím, že jsem začal první kolo s rezervou a na druhé mi zbylo víc sil. Čas horší než loni, ale dobrý trénink...  
Peřimovská desítka  
Závod  Výsledky  Datum: 21.05.2023  
Moje první účast na této desítce. Vždy jsem dával přednost krosu na Benecku. Cílem bylo vyzkoušet nové karbonky a spokojenost :-) Výkon už tak slavný nebyl. Čekal jsem rovinatější trasu, ale na druhou stranu to nebyla celá desítka, ale asi 9,8km. Proto čas přes 35 minut není nejlepší. Celkově 4. místo, 2. v kategorii.  
Vrchlabský kros  
Závod  Datum: 13.05.2023  
Tradiční vrchlabský běh. Škoda malé účasti. Výkon srovnatelný s loňským rokem...  
Běh Vítězství  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 08.05.2023  
Tak opět po roce v Lánech. Závod, abych si porovnal čas s tím loňským. Po zdravotních problémech to stále není dobré, ale malé zlepšení oproti loňsku tam je. Běžely se 2 okruhy po 3900m. V prvním okruhu jsem se ještě držel ve trojici na čele, ale ve druhém už mi utekly a už to nešlo dotáhnout. V cíli to bylo o necelou půlminutu lepší než loni. Alespoň něco :-) V kategorii 1., celkově 3. místo.  
Běh na rozhlednu Veselý vrch  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 29.04.2023  
Od posledního závodu to bylo bez tréninku. Jednoduše měsíc smrkání a kašlání a to se bohužel projevilo. Původně jsem nechtěl na závod jet, ale nakonec jsem odolal. Byla to zde moje první účast. 6,7km dlouhý kros (nad 60 let zkrácená 5,5km dlouhá trať) byl letos zároveň MČR veteránů v krosu. Běželo se mi špatně, jak jsem očekával. Asi jsem to i zbytečně přepálil na začátku a na konci jsem už jenom ztrácel. I tak 5. místo celkově a 2. místo v kategorii 35-39 let. Umístění dobré a výkon špatný. Doufám, že se co nejdříve dostanu alespoň do formy z 1.4.
  Zobrazit celý článek >>  
Stránecký běh  
Závod  Výsledky  Datum: 01.04.2023  
Letos jsem běh pojal jako test formy, po 4 měsíce docela kvalitního tréninku. Výsledek byl znát. Na 5km trati o minutu lepší čas než loni. Zároveň jsem si zde zaběhl o pár sekund nejlepší čas.  
Běh okolo Hasy  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 31.12.2022  
Běh okolo Hasy je tradiční silvestrovský závod v Roudnici nad Labem. Tentokrát už 40. ročník. Letos nezvykle teplo a to 15-17 stupňů. Běžecky ideální počasí. Možná i proto se přihlásilo výrazně více běžců než obvykle a tak se posouvá o půl hodiny start. Alespoň se stíhám převléct do běžeckých trenek z tříčtvrťáků :-) Po startu jsem vyběhli ve čtyřech a hned si budovali náskok na čele. Běželo se mi nezvykle lehce, tempo kolem 3:20/km, jako za starých časů :-) Po dvou kilometrech se i naše skupinka roztrhala a já neudržel tempo s vedoucím Janem Moravečkem. O pár vteřin se držel v čele a já ho nemohl docvaknout. Za mnou byl pořád blízko Lukáš Kozlík a tak jsme to dotáhli až do cíle. S časem 18:18 jsem celkem spokojený i když mi k němu pomohlo počasí. O deset sekund druhý v celkovém pořadí, v kategorii nad 30 let 1. místo. Myslím, že dobře zakončený rok 2022 :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Datum: 11.12.2022  
Už jsem dva měsíce pořádně nezávodil, ani mě to nikam netáhne, ale toto bylo za rohem. Jako tradičně zde zima a čekání na start. Takový komorní běh uprostřed kokořínska. Po dvoukilometrovém rozběhání, po kterém jsem se nezahřál, jsem strávil pár minut u ohně a následovalo střídavě popobíhání a pobyt u ohně :-) Když se konečně odstartovalo, byl jsem zahřátý, ale optimálně se mi neběželo. Dvojice Jirka Miler, Michal Suchý nám utekla a já se první stoupání držel ve trojici pronásledovatelů (marných). Na kopci mě předběhli a cestou dolů jsem zase předbíhal já. Ve druhém kole už se mě držel jen Vojta Pelant a snažil jsem se vytvořit trochu náskok. Povedlo se mi to a udržel jsem až do cíle 3. místo celkově (2. v kategorii). Dalo to zabrat. Čas průměrný, běžel jsem tu lepší i horší časy. Nechtělo se mi mrznout, tak jsem domů zpět 18km běžel bez čekání na výsledky. V součtu více než 26km, tj. takový dlouhý běh třetí adventní neděli.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist