Běh okolo Hasy  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 31.12.2022  
Běh okolo Hasy je tradiční silvestrovský závod v Roudnici nad Labem. Tentokrát už 40. ročník. Letos nezvykle teplo a to 15-17 stupňů. Běžecky ideální počasí. Možná i proto se přihlásilo výrazně více běžců než obvykle a tak se posouvá o půl hodiny start. Alespoň se stíhám převléct do běžeckých trenek z tříčtvrťáků :-) Po startu jsem vyběhli ve čtyřech a hned si budovali náskok na čele. Běželo se mi nezvykle lehce, tempo kolem 3:20/km, jako za starých časů :-) Po dvou kilometrech se i naše skupinka roztrhala a já neudržel tempo s vedoucím Janem Moravečkem. O pár vteřin se držel v čele a já ho nemohl docvaknout. Za mnou byl pořád blízko Lukáš Kozlík a tak jsme to dotáhli až do cíle. S časem 18:18 jsem celkem spokojený i když mi k němu pomohlo počasí. O deset sekund druhý v celkovém pořadí, v kategorii nad 30 let 1. místo. Myslím, že dobře zakončený rok 2022 :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Běh Boudeckou roklí  
Závod  Datum: 11.12.2022  
Už jsem dva měsíce pořádně nezávodil, ani mě to nikam netáhne, ale toto bylo za rohem. Jako tradičně zde zima a čekání na start. Takový komorní běh uprostřed kokořínska. Po dvoukilometrovém rozběhání, po kterém jsem se nezahřál, jsem strávil pár minut u ohně a následovalo střídavě popobíhání a pobyt u ohně :-) Když se konečně odstartovalo, byl jsem zahřátý, ale optimálně se mi neběželo. Dvojice Jirka Miler, Michal Suchý nám utekla a já se první stoupání držel ve trojici pronásledovatelů (marných). Na kopci mě předběhli a cestou dolů jsem zase předbíhal já. Ve druhém kole už se mě držel jen Vojta Pelant a snažil jsem se vytvořit trochu náskok. Povedlo se mi to a udržel jsem až do cíle 3. místo celkově (2. v kategorii). Dalo to zabrat. Čas průměrný, běžel jsem tu lepší i horší časy. Nechtělo se mi mrznout, tak jsem domů zpět 18km běžel bez čekání na výsledky. V součtu více než 26km, tj. takový dlouhý běh třetí adventní neděli.
  Zobrazit celý článek >>  
Zvonický Běh  
Závod  Datum: 03.12.2022  
Nevím co mě to napadlo zdolat 180 schodů Mělnického kostela po úzkém točitém schodišti, na střídačku kamenném, železném a dřevěném. Trochu jsem se na schodech motal, 2x zakopnul a jednou na mezipatře běžel opačným směrem, než vedly schody :-) Tak jsem pár vteřin ztratil a nahoru se dokodrcal za 62s. Pátý v pořadí. Zpestření dobré a možná, že zase příště zkusím štěstí s nově nabytými zkušenostmi :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Okolo Lemberka  
Závod  Datum: 15.10.2022  
Na podzim jsem si dal taky po dlouhé době závod, který běžím poprvé, aby byla nějaká změna. Jablonné v Podještědí je trochu z ruky, ale co už... Po prezentaci je akorát 30 min. na rozběhání. Dovídám se, že trať je 4 okruhy cca 2,5km dlouhé. První km do kopce, potom rovinka, seběh, rovinka a do dalšího kola. Běželi jsme spojené kategorie na 2,5km, 5km i 10km, tak byl trochu chaos, ale i tak jsem přibližně věděl jak běžím. Od startu jsem se držel asi na 5. místě a po druhém okruhu dost běžců končilo svůj 5km závod a já běžel s velkou mezerou před sebou i za sebou na 4. místě :-) Nakonec 4. místo celkově a 2. v kategorii.
  Zobrazit celý článek >>  
Malá cena Špindlerova Mlýna  
Závod  Datum: 08.10.2022  
Při tomto závodě si říkám už nikdy více a tentokrát si opět říkám už nikdy více. Výběhy a seběhy sjezdovek po dobu 70 minut = zničené nohy na dalších 14 dnů :-/  
O pohár starosty TJ Sokol Mělník  
Závod  Výsledky  Datum: 05.10.2022  
Moje druhá účast na dráze na Mělníku. V r. 2019 se mi vůbec nedařilo a čas přes 10:30 byl prostě špatný. Letos jsem zaběhnul těsně přes 10 min., škoda. Tempo 3:20/km taky není nějaký zázrak, ale je to lepší než posledně :-)  
2hrady  
Závod  Fotogalerie  Datum: 24.09.2022  
Udělal jsem si tu nejhorší čas, ale ne o moc, takže spokojenost. V rámci možností to běželo...  
Jilemnice - Žalý  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 17.09.2022  
O víkendu jsem běžel svůj srdcový závod Jilemnice - Žalý. Asi už se mi ho nikdy nepovede vyhrát, ale po šesti letech si myslím, že moje 11. účast nebyla ostudou. 3. místo kat. a 7. celkově. Mladí lyžaři a běžci už budou na trati dominovat. Letos byl závod deštivý a na trati, zejména ve Žlábku dost bláta. Za osobákem jsem zaostal o 3 minuty, ale myslím, že pokud je to pod 50, tak dobrý :-)  
Miranovy duby  
Závod  Výsledky  Datum: 10.09.2022  
Letošní Miranovy duby se mi celkem povedly. Čas pod 36 minut na takové členité trati není tak špatný, i když to celá desítka nebyla. Celý závod jsem běžel sám a v cíli jsem měl náskok skoro 5 minut na druhého v pořadí. Vylepšil jsem čas z minulých let, čímž jsem si ověřil, že jsem na tom výkonostně trochu lépe.  
Běh kolem jezera Chmelař a Jenštejnská 5  
Závod  Fotogalerie  Datum: 03.09.2022  
První zářijovou sobotu tu byly dvě akce a obou jsem se chtěl zúčastnit. Je to vždy dilema, když se kryjou závody, které chci běžet. Nakonec jsem se rozhodnul pro Chmelař v Úštěku, který jsem běžel jen jednou v r. 2018. Jenštejnská 5 ale měla start až v 15:00h a uvažoval jsem o tom, že sem přejedu, pokud zbyde čas. Na Chmelaři běžely nejprve ráno děti, potom jsme čekali a postupně běžely další dětské kategorie. V 10:40 běžela Verča jeden okruh v asi nejnabitější kategorii ze všech. Nakonec osmé místo. Já jsem běžel v 11:20 hned po ní dlouhou trať (2 okruhy). V kategorii jsem byl sám a celkem nás bylo asi 15. Od startu jsem se držel s Michalem, se kterým trénuji, ale asi po dvou kilometrech jsem si se svým tempem začal budovat náskok a zbytek závodu běžel sám. Výsledný čas není žádný zázrak a o 55s horší než v r. 2018. Přesto vítězství a spokojenost. Škoda slabé účasti. Po vyhlášení bylo jasné, že stihneme přejet k Praze do Jenštejna na závod Jenštejnská 5, který už dobře znám. Přijeli jsme včas i s rezervou. Na místě jsem zjistil, že je opět jiná, už asi třetí trať. Nejvíce se mi ale líbila ta původní. Od startu to napálili Michal Frisch a Ricardo Goncalves. První jmenovaný nevydržel tempo dlouho a už asi po kilometru jsem ho předběhl a zanedlouho doběhnul Ricarda. Spolu jsme chvíli běželi a nakonec se mi podařilo ještě zrychlit a utéct mu v cíli o 20s. Po desítce to bylo vydřené vítězství :-)
  Zobrazit celý článek >>  
Neraběh - Memorial J. Fryce  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.08.2022  
Čtvrtá moje účast na 6. ročníku tohoto běhu. Chtěl jsem se pokusit o třetí vítězství. Od startu jsem se držel na čele s trojicí Kupidlovský, Vokrouhlík a Dvořák. Bohužel po pár km jsem jim úplně nestačil a držel jsem si své tempo s odstupem asi 30m. Po obrátce jsem začas stahovat a nakonec předběhnul Michala Vokrouhlíka a podalším kilometru jsem doběhnul a předběhnul Pavla Dvořáka, na kterém bylo vidět, že se mu úplně dobře neběží. Na Daniela Kupidlovského jsem ale ztrácel cca 20s a tento náskok jsem už nedokázal stáhnout. Takže nakonec 2. místo. Alespoň čas o minutu lepší než před dvěma lety. Snad malý náznak zlepšení :-) Verča běžela za 53:59 a děti se také zúčastnily.
  Zobrazit celý článek >>  
Horský půlmaraton Janské Lázně  
Závod  Výsledky  Datum: 07.08.2022  
Horský půlmaraton, MČR, rasovina na sjezdovce, nejrychlejší km 3:15, nejpomalejší 11:59, to je asi vypovídající. Bohužel už forma není co bývala a bojoval jsem celou trať jen s nejlepšíma holkama, ale do kopce běžely neuvěřitelně a v horských sebězích to pálily 3:10/km. Držel jsem se statečně, ale nakonec 5 holek lepších těsně za sebou. V cíli celkově 21. místo a 17 minut na vítěze. Byl to pro mě závod po delší době. Od května se věnuji jen tréninku a moc to nepřeháním, ale je to lepší než na podzim a v zimě 2021. Snažím se trochu připravit na podzimní krosy a další běhy. Tento závod byl těžký a nohy to dávají vědět ještě týden po závodě :-) Nemam natrénované kopce ani seběhy, ale přesně o tom to kolem Černé hory bylo.
  Zobrazit celý článek >>  
Dřínovský kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 28.05.2022  
Dřínovský kros už dobře znám, letos poprvé běžely i děti. Závod byl letos zpestřený účastí Petra Rezka při předávání cen :-)  
Kalcouskej Tumel  
Závod  Výsledky  Datum: 15.05.2022  
Tak tohle je Krkonošská paráda, v podstatě běh kolem Žalého. Moje asi 4 účast na tomto běhu. Tentokrát se nesešla konkurence a tak jsem v podstatě celý závod odběhl na čele sám. Tedy 1. vítězství v tomto běhu a to se počítá :-) Čas jsem měl sice horší o více než minutu oproti časům před 6-7 lety, ale i tak spokojenost!  
Vrchlabský kros  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 14.05.2022  
Tak jsem zase jednou zavítal na domácí závod. Uprostřed pracovního víkendu to byla vyloženě sportovní vsuvka. V 10 měl být start a z domu jsem vybíhal až v 9:35 s tím, že se rozběhám, zaregistruji a rovnou půjdu na start. Ten ale posunuli na 10:15, takže jsem ještě chvíli klusal po parku a dal se do řeči se známými běžci, kteří se v prostoru startu objevili :-) Účast slabá, ale za to všichni na startu výkonostně na slušné úrovni. Takže po prvním kolečku parkem jsem se s mírným odstupem držel někde na 8. místě a ani se nesnažil skupinku na čele dotáhnout. Držel jsem si své tempo a postupně ze skupinky začali odpadávat jednotliví běžci. Nakonec jsem závodil na 4.-5. místě s Daliborem Bartošem. Ve druhém dlouhém kole přes zahrádky mi poutekl a nedařilo se mi ho docvaknout. Až asi necelý kilometr před cílem jsem ho doběhnul, předběhnul jsem ještě Radima Berku a k Martinovi Berkovi jsem se přiblížil, a to v cíli až na 2s. Vyhrál Jirka Čivrný s minutovým náskokem, já 2. v kategorii, 3. celkově.
  Zobrazit celý článek >>  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist